Żródło danych firm Promocja Twojej Firmy
Nawigacja
Pomysł na biznes
Zakładanie firmy
Klasyfikacja PKD
Formy opodatkowania
Dotacje z Unii Europejskiej (UE)
Dotacja z urzędu pracy
Biznes Plan
Download
Forum
Reklama
Kontakt
Szukaj
Partnerzy
Wyszukiwarka PKD
Finanse
Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 919
Najnowszy użytkownik: karol_m
Linki
Ostatnio czytane
Bines plan Hodowla danieli
Bines plan Coworking
Bines plan Tartak
Bines plan Secondhand
Bines plan Sklep z odzieżą używaną
Bines plan Sklep ziołowy
Bines plan Sklep monopolowy
Bines plan Studio Figura - Pomysł na biznes dla Ciebie!
Bines plan Firma porządkowa (sprzątająca)
Bines plan Przeprowadzki
Bines plan Zarządzanie powierzchnią magazynową
Bines plan Parking strzeżony
Bines plan Produkcja lodu
Bines plan Akcesoria turystyczne
Bines plan Zakład kamieniarski
Pomysły na biznes
Biznes kobiecym okiem - w jakiej dziedzinie chciałabyś działać?
W Polsce jest jeden z najwyższych wskaźników, jeśli chodzi o odsetek kobiet, zajmujących się biznesem. Takie przedsiębiorcze panie działają w rozmaitych branżach. Często spotykaną formą działalności, prowadzonej przez kobiety, są przeróżne salony usługowe, związane ze zdrowiem i urodą. Salony fryzjerskie, gabinety kosmetyczne, kluby fitness, odnowa biologiczna – te branże wydają się zdominowane przez panie. Oczywiście w tego typu dziedzinach najczęściej działają kobiety, które mają wykształcenie, pozwalające im także samodzielnie pracować w tych zawodach. Szefowa jest najczęściej też pracowniczką chociażby w salonach fryzjerskich.

Kobiece biznesy – w jakich dziedzinach biznesu działają Polki

Wiele pań jest też właścicielkami sklepów, najczęściej spożywczych oraz z ubraniami. Są to te branże, w których klientki najbardziej lubią się zdać na pomoc i doradztwo innych kobiet. Jeśli marzy Ci się więc własny biznes, być może dobrym krokiem byłoby zdobycie kwalifikacji zawodnych w tych popularnych branżach. Wtedy zdecydowanie łatwiej jest się wkręcić w świat biznesu, bo najczęściej panie, które obecnie są teraz właścicielkami dobrze prosperujących np., salonów fryzjerskich zaczynały od pracy w czyimś zakładzie. Dobrze jest przecież najpierw zdobyć doświadczenie i umiejętności, może będzie to więc najlepszy krok do przyszłego sukcesu. Trzeba pamiętać, że nie każdy się nadaje by być biznesmenem. Niektóre panie, bo o nich w tym artykule mowa, lecz tak samo jest oczywiście z panami, nie mają predyspozycji, pozwalających im zostać szefową. Trzeba mieć autorytet, lecz też cierpliwość. Niestety, polskie prawo jest dość skomplikowane i nakłada na przedsiębiorców szereg obowiązków. Trzeba się dobrze orientować w przepisach, by nie popełniać pomyłek. Skrupulatne prowadzenie dokumentacji to podstawa, szczególnie, jeśli chodzi o rozliczenia finansowe. Dobrze jest zatrudnić księgową lub zlecać zewnętrznej formie takie wyliczenia, gdyż jednak pomyłka może srogo kosztować. Własna firma, niezależnie w jakiej branży, to duża odpowiedzialność.

Oczywiście kobiety działają nie tylko w branżach typowo kobiecych, modowo-urodowych. Wiele pań zajmuje się prowadzeniem działalności finansowej czy prawnej. Choćby wspominany już zawód księgowej – tutaj też dominują kobiety. Wiele z nich prowadzi własną działalność gospodarczą, gdyż w tym przypadku jest to dosyć korzystna forma. Ostatnio panuje trend do poszukiwania coraz to nowych, niekiedy bardzo oryginalnych dziedzin, w których można by się sprawdzić. Panie zajmują się chociażby projektowaniem biżuterii, nietypowej i niebanalnej, wyrabianiem ozdób, dekorowaniem wnętrz. Różne są pomysły na biznes, który przyciągnie uwagę klientów, wzbudzi zainteresowanie, ale też będzie dobrze rokował na przyszłość. Warto opamiętać, że początki zawsze są trudne i nie należy się zniechęcać pierwszymi niepowodzeniami. Być może los się wreszcie uśmiechnie – grunt to pozytywne podejście, szczególnie w biznesie.
admin dnia grudzień 12 2014 22:37:45 · 0 komentarzy · 210 czytań ·
Sztuka przetrwania - czy survival to dobry pomysł na biznes?
Trudno jest obecnie wymyślić jakiś oryginalny pomysł na biznes, który miałby szansę na przetrwanie. Może właśnie sztuka przetrwania to jest to? Wiele osób, pracujących przy biurkach, w korporacjach, marzy o prawdziwej przygodzie, atrakcyjnym spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Jednak typowe imprezy przy grillu to już przeżytek. Niektórym potrzebna jest adrenalina! Tak więc można pomyśleć o zorganizowaniu imprezy, która dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Kto może się zająć taką działalnością?

Oczywiście taki biznes nie jest dla każdego. Dobrze by było, by tego typu działalnością zajęła się osoba, która ma doświadczenia w tym zakresie. Idealny kandydat na biznesmena, który organizuje szkolenia lub imprezy survivalowe, to np. były żołnierz lub komandos. Świetnie sprawdzą się też osoby, które podróżowały po święcie w ekstremalnych warunkach, kochają przygodę i ryzyko. Mogą się dzięki temu dzielić swoimi pasjami z innymi, jak również w praktyce wykorzystywać swe wiadomości, na temat sztuki przetrwania. To może być nie tylko czysta rozrywka, lecz też rodzaj szkolenia, pozwalający przygotować się na różne życiowe sytuacje. Dlatego konieczne jest oczywiście posiadanie wiedzy, jaką można się dzielić z osobami, które zdecydowały się na udział w takiej przygodzie.

Dobrze jest też wyznaczyć obszar swojej działalności. W dziedzinie survivalu istnieje wiele takich możliwości. Można zdecydować się na prowadzenie tylko typowych, rozrywkowych imprez, z elementami sztuki przetrwania. Można też zdecydować się na organizowanie prawdziwych wypraw, do miejsc, w których trzeba się wykazać prawdziwą odwagą i pomysłowością. Tutaj wile zależy od tego, jakimi środkami i możliwościami dysponujemy. Jeśli ktoś ma posiadłość wiejską, mieszka w pobliżu lasu – wielkiego i będącego doskonałym punktem wyjścia do takich zabaw – o wtedy może czerpać w pełni z takich okoliczności. Można też zdecydować się na prowadzenie samych szkoleń, jeśli samemu posiada się wiedzę w tym zakresie. Takie szkolenia mogą obejmować elementy teoretyczne i praktyczne, dotyczące zasad przetrwania w trudnych warunkach. Tak więc tych możliwości jest wiele, osoby zainteresowane prowadzeniem działalności w tym zakresie mają pole do popisu.

Do kogo kierować swoja ofertę

Jak w każdym biznesie, najważniejsza i tutaj jest grupa docelowa. Na samym początku trzeba się zastanowić, kogo takie szkolenia, wyprawy czy imprezy mogłyby zainteresować. Na początku zostało wspomniane, że tematyka survivalowa staje się modna wśród tzw. białych kołnierzyków. Mężczyźni, którzy w codziennym życiu wykonują pracę umysłową, mają często ochotę sprawdzić się w takich typowo męskich warunkach. Oczywiście, tego typy biznes nie jest nastawiony tylko na mężczyzn. W takich zabawach mogą uczestniczyć także panie, tak więc nie należy ich wykluczać z grupy potencjalnych klientów. Ważne jest, by odpowiednio zareklamować swoją działalność, wyjść do ludzi ze swoimi pomysłami, sprawdzić, jaki jest popyt na takie usługi.
admin dnia grudzień 12 2014 19:11:07
0 komentarzy · 134 czytań ·
Zarządzanie powierzchnią magazynową
BiuroFirmy produkcyjne, ale również firmy handlowe o dużych obrotach, potrzebują dodatkowej powierzchni, aby móc magazynować posiadany towar zgodnie z normami. Bardzo często mają one do dyspozycji ograniczoną powierzchnię magazynową, którą trzeba jak najlepiej wykorzystać. Rozwiązaniem problemów z magazynowaniem może być przeorganizowanie powierzchni magazynowej z jednoczesnym zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań w zakresie budowania regałów paletowych.
admin dnia listopad 27 2014 11:25:54
0 komentarzy · 159 czytań ·
Innowacje i ulepszenia w telekomunikacji
Nowoczesne rozwiązania telekomunikacyjne sprzyjają rozwojowi małych i dużych przedsiębiorstw, dedykowane są także klientom korporacyjnym. Zaawansowana technologia i proste użytkowanie usług oraz sprzętu, to cechy wiodących na rynku marek dostarczających produkty z branży. Warto pomyśleć nad wdrożeniu do swojej firmy innowacji, które pozwolą na sprawniejszy kontakt z klientem firmy, a także na lepszą komunikację wśród pracowników wewnątrz przedsiębiorstwa.
admin dnia listopad 05 2014 09:12:49
0 komentarzy · 284 czytań ·
ISO 9001 - poprawi jakość oferowanych przez Ciebie usług
BiuroKonkurencja na rynku biznesowym jest ogromna. Powiększa ona swoje rozmiary, kiedy zamierzamy wejść ze swoją usługą na rynek zagraniczny, bowiem musimy się zmierzyć nie tylko z krajowymi biznesami, ale również światowymi. Jednak niezależnie od tego, czy działamy lokalnie czy globalnie, to przekonać klientów do swoich usług nie jest łatwo.
admin dnia listopad 05 2014 09:07:51
0 komentarzy · 240 czytań ·
Najlepsza opcja dla przedsiębiorców
Firma transportowaJeżeli prowadzisz własną działalność gospodarczą i planujesz zakup samochodu, powinieneś wiedzieć o tym, że istnieje wiele możliwości sfinansowania zakupu auta. Głównymi opcjami jest leasing na samochód oraz kredyt. Istnieją również inne, mniej popularne możliwości zapłaty za samochód wzięty na firmę.
admin dnia listopad 05 2014 08:56:38
0 komentarzy · 312 czytań ·
Pomysł na biznes - firma montująca okna
Branża budowlana cieszy się dużą popularnością. Nic dziwnego – budowy domów i innych obiektów, a także ich remonty odbywają się przez cały rok. Myśląc o założeniu własnej działalności gospodarczej w dziedzinie budowlanki, warto postawić na okna. Sprzedaż i montaż okien to jest to, z czego klienci korzystają i będą korzystać. O ile można sobie samemu położyć panele czy pomalować ściany, o tyle montaż okien jest już trudniejszą sztuką, która wymaga wsparcia specjalisty. A okna są przecież elementem niezbędnym każdego budynku – i mieszkalnego, i użyteczności publicznej, i gospodarczego czy usługowego. Są one potrzebne zarówno w budynkach nowo stawianych, jak i starszych. Chociaż tendencja do wymieniania starych okien na nowe, nowoczesne i szczelne jest zauważalna od kilkunastu lat, to liczba klientów korzystających z tej usługi zdaje się nie maleć. Dlatego właśnie można mieć pewność, że sprzedaż i montaż okien to dobry sposób na udany biznes.
admin dnia marzec 10 2014 13:51:04
0 komentarzy · 3945 czytań ·
Pomysł na biznes, biznes plan, własna firma, działalność gospodarcza
Jeśli nie przychodzi Ci do głowy żaden pomysł na biznes to dobrze trafiłeś, bo ten portal jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tutaj pomysł na biznes oraz biznes plan dopasowany do twoich możliwości, uzyskasz również informacje jak rozpocząć własny biznes oraz otrzymać dotacje. Jeśli potrzebujesz informacji jak założyć przedsiębiorstwo zapoznaj się z naszymi artykułami. Zapraszamy także do dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami, a także do publikowania swoich pomysłów, które na pewno będą pomocne innym osobom, które chcą założyć działalność gospodarczą i prowadzić własny biznes.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Meta Tagi
biznesplan zakładanie firmy dotacje z urzędu dotacje z UE pomysły na biznes własna firma przedsiębiorczość forma opodatkowania zysk
Popularne
Franczyza Lody Bonano
Czyszczenie kostki brukowej
Kiosk z warzywami
Agencja eventowa
Firma wynajmująca przyczepy campingowe
Plantacja wierzby energetycznej
Hodowla zwierząt futerkowych
Produkcja form plastikowych
Mleko prosto od krowy
Gospodarstwo agroturystyczne
Ostatnio dodane
Własna firma Biznes kobiecym okiem - w jakiej dziedzinie chciałabyś działać?
Własna firma Sztuka przetrwania - czy survival to dobry pomysł na biznes?
Własna firma Zarządzanie powierzchnią magazynową
Własna firma Innowacje i ulepszenia w telekomunikacji
Własna firma ISO 9001 - poprawi jakość oferowanych przez Ciebie usług
Najczęściej czytane
Własny biznes Domowa hodowla kur niosek58286
Własny biznes Pieczarkarnia27694
Własny biznes Firma porządkowa (sprzątająca)26316
Własny biznes Myjnia parowa26120
Własny biznes Gabinet masażu24070
Najczęściej komentowane
Pomysł na biznes Domowa hodowla kur niosek6
Pomysł na biznes Myjnia parowa6
Pomysł na biznes Gabinet masażu4
Pomysł na biznes Hodowla ślimaka4
Pomysł na biznes Piwa regionalne3
Agencja interaktywna Dieta tysiąca kalorii rozmus.nieruchomosci.pl świat-lovedesire.pl Dieta antycellulitowa