Biuro projektowe - : Pomysł na biznes - Nowy-Biznes.com - Biznes plan, Własna firma, Działalność gospodarcza
Żródło danych firm Promocja Twojej Firmy
Nawigacja
Pomysł na biznes
Zakładanie firmy
Klasyfikacja PKD
Formy opodatkowania
Dotacje z Unii Europejskiej (UE)
Dotacja z urzędu pracy
Biznes Plan
Download
Forum
Reklama
Kontakt
Szukaj
Partnerzy
Wyszukiwarka PKD
Finanse
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3,876
Najnowszy użytkownik: etymat
Ostatnio czytane
Bines plan Coworking
Bines plan Spawanie metodą TIG
Bines plan Środki finansowe na start
Bines plan Serwis laptopów
Bines plan Program do fakturowania i rachunków
Bines plan Ajentura
Bines plan Sauna infrared
Bines plan Zdrowy styl życia – czy na tym da się zarobić?
Bines plan Wypożyczalnia przyczep kempingowych
Bines plan Sklep z artykułami dziecięcymi
Bines plan Jak wybrać pracownika
Bines plan Szkoła gotowania
Bines plan Hot spot
Bines plan Zakład kamieniarski
Bines plan Internet Provider
Polecamy


Reklama dla Twojej firmy!

Biuro projektowe

Kreatywność, wizja przestrzenna, umiejętności techniczne oraz wysokie poczucie estetyki to drzwi do świata wysokobudżetowych projektów, które dla każdego młodego projektanta są celem oraz marzeniem na przyszłość. W dobie silnej konkurencji w tym segmencie kluczowa kwestia to przede wszystkim odpowiednie portfolio dające możliwości znalezienia interesujących zleceniodawców oraz – nie ukrywajmy tego – odpowiednie znajomości. Jeżeli posiadamy już doświadczenie w dziedzinie modelowania przestrzennego oraz wykonywania projektów budowlanych i aranżacji wnętrz, otworzenie własnego biura projektowego może się okazać niezwykle ciekawym pomysłem na biznes.

Dotacje na własne biuro projektowe

Na otworzenie własnego biura projektowego oraz realizację usług z tym związanych możemy otrzymać dofinansowanie z ramach programu Kapitał Ludzki, a kwota dotacji wynosi 40000 zł. Fundusze w ten sposób pozyskane można przeznaczyć na zakup koniecznego w wykonywaniu projektów oprogramowania, do którego zaliczyć można program AutoCad (umożliwiający między innymi tworzenie mniej lub bardziej zaawansowanych rzutów, przekrojów, planów zagospodarowania przestrzeni dla projektów budowlanych), program do kreowania wizualizacji 3D w stopniu znacznie bardziej zaawansowanym (znakomicie nadaje się do aranżacji wnętrza domu) np. F-my Autodes 3DS Max.

Oczywiście należy zakupić podstawowe elementy sprzętowe w postaci komputera stacjonarnego bądź laptopa, drukarkę na potrzeby wydruku przygotowanych projektów oraz nośnik magazynujący dane celem wykonywania bieżących kopii zapasowych. Koszt zakupu wyżej wymienionych komponentów to przynajmniej 20 tysięcy zł, a należy pamiętać, że legalne wersje oprogramowania zakupuje się z reguły w wersji na jedno stanowisko pracy. Otrzymaną dotację można również przeznaczyć na odpowiednie działania marketingowe związane w promocją naszego biura projektowego.

Inną formą dofinansowania możliwą do uzyskania w programie Kapitał Ludzki jest wsparcie pomostowe w wysokości 1000 zł miesięcznie wypłacane przez okres 6-12 miesięcy od momentu rozpoczęcia prowadzenia działalności. Wymogiem koniecznym i warunkiem przyznania możliwej dotacji jest wkład własny w wysokości 15 procent, prowadzenie działalności przez przynajmniej 12 miesięcy od momentu otrzymania dotacji lub też nie prowadzenie działalności w ciągu 12 miesięcy przed złożeniem wniosku, status bezrobotnego lub osoby pracującej. Pieniądze w ten sposób otrzymane możemy przeznaczyć na doradztwo, rozwój działalności i konieczne inwestycje z tym związane oraz rozmaite szkolenia./> Jakie projekty realizować?

Wiele zależy od naszych umiejętności wcześniej nabytych lub też od posiadania odpowiednich pracowników. Zatrudnianie jednak osoby wysoko wykwalifikowanej na umowę o pracę wiąże się z bardzo wysokimi kosztami, zatem warto dokonać rozeznania na rynku i zaproponować dobrze rokującym projektantom współpracę na zasadach prowizji - naszym zadaniem będzie poszukiwanie zleceń, natomiast zadaniem projektanta będzie wykonanie zlecenia.

Sporych trudności może nam jednak nastręczyć znalezienie odbiorców, jeśli nie posiadamy odpowiednich znajomości oraz nie mamy wyrobionej marki na rynku. Ważną rzeczą zatem jest przygotowanie efektownego portfolio z przykładowymi projektami, które sami wykonaliśmy lub też które wykonali nasi architekci.

Posiadając odpowiednie umiejętności możemy zająć się wykonywaniem projektów budowlanych i planami zagospodarowania przestrzennego. Jeżeli natomiast czujemy się na siłach, w naszej ofercie warto przedstawić potencjalnemu klientowi możliwość wykonania aranżacji wnętrza budynku oraz zaprojektowania ogrodu. Klient od zleceniobiorcy będzie oczekiwał również profesjonalnego doradztwa w zakresie optymalizacji funkcjonalności czy wydatków na materiały i realizacji samych projektów (współpraca z firmą wykonująca prace budowlane związane z realizacją projektów jest z pewnością kwestią wartą rozważenia), zatem ten aspekt powinniśmy mieć także na uwadze.

Na początku prowadzenia naszej działalności gospodarczej skupmy się na realizacji mniejszych zleceń (de facto ciężko nam będzie pozyskać dużego klienta bez odpowiedniej marki). W przypadku już ugruntowanej pozycji na rynku w dalszej perspektywie możemy rozszerzyć nasze usługi o projekty związane z obiektami handlowymi czy też budynkami użyteczności publicznej.

Silna konkurencja w tym segmencie powoduje, że zdecydowaną większość pracy na początku naszej działalności powinniśmy przeznaczyć na zabiegi reklamowe oraz przedstawienie możliwości naszego biura związanych z realizacją konkretnych projektów. Ciągłe doskonalenie swojego warsztatu poprzez udział w profesjonalnych szkoleniach również jest pożądane.

Forma opodatkowania

Wybór optymalnej formy opodatkowania uzależniony jest od rodzaju prowadzonej działalności, wykazywanych przychodów oraz związanych z nimi limitów. Informację o wyborze formy opodatkowania (zgodnej z zapisami w ustawie) należy przekazać w postaci wniosku do właściwego Urzędu Skarbowego, a wiąże nas ona do końca roku podatkowego. Zmianę rozliczania możemy przedstawić we wniosku do 20 stycznia następnego roku podatkowego.
Inne pomysły na biznes
Biznes plan Kawiarenka internetowa
Biznes plan Doradztwo prawne
Biznes plan Sklep z herbatą i kawą
Biznes plan Sklep monopolowy
Biznes plan Zakład pogrzebowy
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Nick:

Kod potwierdzający:

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Reklama
Pomysł na biznes, biznes plan, własna firma, działalność gospodarcza
Jeśli nie przychodzi Ci do głowy żaden pomysł na biznes to dobrze trafiłeś, bo ten portal jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tutaj pomysł na biznes oraz biznes plan dopasowany do twoich możliwości, uzyskasz również informacje jak rozpocząć własny biznes oraz otrzymać dotacje. Jeśli potrzebujesz informacji jak założyć przedsiębiorstwo zapoznaj się z naszymi artykułami. Zapraszamy także do dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami, a także do publikowania swoich pomysłów, które na pewno będą pomocne innym osobom, które chcą założyć działalność gospodarczą i prowadzić własny biznes.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Meta Tagi
biznesplan zakładanie firmy dotacje z urzędu dotacje z UE pomysły na biznes własna firma przedsiębiorczość forma opodatkowania zysk
Popularne
Biuro tłumaczeń
Uprawa winorośli
Myjnia parowa
Księgarnia ezoteryczna
Sprzątanie biur i mieszkań
Warto zobaczyć

Ostatnio dodane
Własna firma Czy lokaty krótkoterminowe się opłacajš?
Własna firma Jak wybrać opakowanie na prezent œwišteczny?
Własna firma Niezapłacone faktury - jak się przed nimi zabezpieczyć?
Własna firma Jak zorganizować dobrš imprezę integracyjnš?
Własna firma Jak stworzyć dobry biznes plan?
Najczęściej czytane
Własny biznes Domowa hodowla kur niosek81613
Własny biznes Pieczarkarnia46762
Własny biznes Firma porządkowa (sprzątająca)44624
Własny biznes Myjnia parowa33578
Własny biznes Gabinet masażu33151
Najczęściej komentowane
Pomysł na biznes Domowa hodowla kur niosek6
Pomysł na biznes Myjnia parowa6
Pomysł na biznes Hodowla ślimaka4
Pomysł na biznes Gabinet masażu4
Pomysł na biznes Piwa regionalne3