• Projektowanie domĂłw Śląsk
 • Promocja Twojej Firmy
  Nawigacja
  Pomysł na biznes
  Zakładanie firmy
  Klasyfikacja PKD
  Formy opodatkowania
  Dotacje z Unii Europejskiej (UE)
  Dotacja z urzędu pracy
  Biznes Plan
  Download
  Forum
  Reklama
  Kontakt
  Szukaj
  Partnerzy
  Wyszukiwarka PKD
  Finanse
  Aktualnie online
  Gości online: 1

  Użytkowników online: 0

  Łącznie użytkowników: 3,806
  Najnowszy użytkownik: otuhe
  Ostatnio czytane
  Bines plan Hurtownia produktów z Chin
  Bines plan Handel kontami Rapidshare
  Bines plan Akcesoria turystyczne
  Bines plan Secondhand
  Bines plan Biuro matrymonialne
  Bines plan Myjnia parowa
  Bines plan Alkomaty w pubach
  Bines plan Zakład zbrojeniowy
  Bines plan Biuro rachunkowe
  Bines plan Zakład pogrzebowy
  Bines plan Sklep z gadżetami i śmiesznymi prezentami
  Bines plan Forex
  Bines plan Innowacje i ulepszenia w telekomunikacji
  Bines plan Firma porządkowa (sprzątająca)
  Bines plan Autokomis
  Polecamy


  Reklama

  Biuro projektowe

  Kreatywność, wizja przestrzenna, umiejętności techniczne oraz wysokie poczucie estetyki to drzwi do świata wysokobudżetowych projektów, które dla każdego młodego projektanta są celem oraz marzeniem na przyszłość. W dobie silnej konkurencji w tym segmencie kluczowa kwestia to przede wszystkim odpowiednie portfolio dające możliwości znalezienia interesujących zleceniodawców oraz – nie ukrywajmy tego – odpowiednie znajomości. Jeżeli posiadamy już doświadczenie w dziedzinie modelowania przestrzennego oraz wykonywania projektów budowlanych i aranżacji wnętrz, otworzenie własnego biura projektowego może się okazać niezwykle ciekawym pomysłem na biznes.

  Dotacje na własne biuro projektowe

  Na otworzenie własnego biura projektowego oraz realizację usług z tym związanych możemy otrzymać dofinansowanie z ramach programu Kapitał Ludzki, a kwota dotacji wynosi 40000 zł. Fundusze w ten sposób pozyskane można przeznaczyć na zakup koniecznego w wykonywaniu projektów oprogramowania, do którego zaliczyć można program AutoCad (umożliwiający między innymi tworzenie mniej lub bardziej zaawansowanych rzutów, przekrojów, planów zagospodarowania przestrzeni dla projektów budowlanych), program do kreowania wizualizacji 3D w stopniu znacznie bardziej zaawansowanym (znakomicie nadaje się do aranżacji wnętrza domu) np. F-my Autodes 3DS Max.

  Oczywiście należy zakupić podstawowe elementy sprzętowe w postaci komputera stacjonarnego bądź laptopa, drukarkę na potrzeby wydruku przygotowanych projektów oraz nośnik magazynujący dane celem wykonywania bieżących kopii zapasowych. Koszt zakupu wyżej wymienionych komponentów to przynajmniej 20 tysięcy zł, a należy pamiętać, że legalne wersje oprogramowania zakupuje się z reguły w wersji na jedno stanowisko pracy. Otrzymaną dotację można również przeznaczyć na odpowiednie działania marketingowe związane w promocją naszego biura projektowego.

  Inną formą dofinansowania możliwą do uzyskania w programie Kapitał Ludzki jest wsparcie pomostowe w wysokości 1000 zł miesięcznie wypłacane przez okres 6-12 miesięcy od momentu rozpoczęcia prowadzenia działalności. Wymogiem koniecznym i warunkiem przyznania możliwej dotacji jest wkład własny w wysokości 15 procent, prowadzenie działalności przez przynajmniej 12 miesięcy od momentu otrzymania dotacji lub też nie prowadzenie działalności w ciągu 12 miesięcy przed złożeniem wniosku, status bezrobotnego lub osoby pracującej. Pieniądze w ten sposób otrzymane możemy przeznaczyć na doradztwo, rozwój działalności i konieczne inwestycje z tym związane oraz rozmaite szkolenia.  /> Jakie projekty realizować?

  Wiele zależy od naszych umiejętności wcześniej nabytych lub też od posiadania odpowiednich pracowników. Zatrudnianie jednak osoby wysoko wykwalifikowanej na umowę o pracę wiąże się z bardzo wysokimi kosztami, zatem warto dokonać rozeznania na rynku i zaproponować dobrze rokującym projektantom współpracę na zasadach prowizji - naszym zadaniem będzie poszukiwanie zleceń, natomiast zadaniem projektanta będzie wykonanie zlecenia.

  Sporych trudności może nam jednak nastręczyć znalezienie odbiorców, jeśli nie posiadamy odpowiednich znajomości oraz nie mamy wyrobionej marki na rynku. Ważną rzeczą zatem jest przygotowanie efektownego portfolio z przykładowymi projektami, które sami wykonaliśmy lub też które wykonali nasi architekci.

  Posiadając odpowiednie umiejętności możemy zająć się wykonywaniem projektów budowlanych i planami zagospodarowania przestrzennego. Jeżeli natomiast czujemy się na siłach, w naszej ofercie warto przedstawić potencjalnemu klientowi możliwość wykonania aranżacji wnętrza budynku oraz zaprojektowania ogrodu. Klient od zleceniobiorcy będzie oczekiwał również profesjonalnego doradztwa w zakresie optymalizacji funkcjonalności czy wydatków na materiały i realizacji samych projektów (współpraca z firmą wykonująca prace budowlane związane z realizacją projektów jest z pewnością kwestią wartą rozważenia), zatem ten aspekt powinniśmy mieć także na uwadze.

  Na początku prowadzenia naszej działalności gospodarczej skupmy się na realizacji mniejszych zleceń (de facto ciężko nam będzie pozyskać dużego klienta bez odpowiedniej marki). W przypadku już ugruntowanej pozycji na rynku w dalszej perspektywie możemy rozszerzyć nasze usługi o projekty związane z obiektami handlowymi czy też budynkami użyteczności publicznej.

  Silna konkurencja w tym segmencie powoduje, że zdecydowaną większość pracy na początku naszej działalności powinniśmy przeznaczyć na zabiegi reklamowe oraz przedstawienie możliwości naszego biura związanych z realizacją konkretnych projektów. Ciągłe doskonalenie swojego warsztatu poprzez udział w profesjonalnych szkoleniach również jest pożądane.

  Forma opodatkowania

  Wybór optymalnej formy opodatkowania uzależniony jest od rodzaju prowadzonej działalności, wykazywanych przychodów oraz związanych z nimi limitów. Informację o wyborze formy opodatkowania (zgodnej z zapisami w ustawie) należy przekazać w postaci wniosku do właściwego Urzędu Skarbowego, a wiąże nas ona do końca roku podatkowego. Zmianę rozliczania możemy przedstawić we wniosku do 20 stycznia następnego roku podatkowego.
  Inne pomysły na biznes
  Biznes plan Kawiarenka internetowa
  Biznes plan Doradztwo prawne
  Biznes plan Sklep z herbatą i kawą
  Biznes plan Sklep monopolowy
  Biznes plan Zakład pogrzebowy
  Komentarze
  Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
  Dodaj komentarz
  Nick:

  Kod potwierdzający:

  Oceny
  Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

  Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

  Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  Reklama
  Pomysł na biznes, biznes plan, własna firma, działalność gospodarcza
  Jeśli nie przychodzi Ci do głowy żaden pomysł na biznes to dobrze trafiłeś, bo ten portal jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tutaj pomysł na biznes oraz biznes plan dopasowany do twoich możliwości, uzyskasz również informacje jak rozpocząć własny biznes oraz otrzymać dotacje. Jeśli potrzebujesz informacji jak założyć przedsiębiorstwo zapoznaj się z naszymi artykułami. Zapraszamy także do dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami, a także do publikowania swoich pomysłów, które na pewno będą pomocne innym osobom, które chcą założyć działalność gospodarczą i prowadzić własny biznes.
  Logowanie
  Nazwa użytkownika

  Hasło  Nie masz jeszcze konta?
  Zarejestruj się

  Nie możesz się zalogować?
  Poproś o nowe hasło
  Meta Tagi
  biznesplan zakładanie firmy dotacje z urzędu dotacje z UE pomysły na biznes własna firma przedsiębiorczoœć forma opodatkowania zysk
  Popularne
  Biuro tłumaczeń
  Uprawa winorośli
  Myjnia parowa
  Księgarnia ezoteryczna
  Sprzątanie biur i mieszkań
  Warto zobaczyć

  Ostatnio dodane
  Własna firma Ant Group: największa na świecie oferta publiczna, która nigdy się nie wydarzyła
  Własna firma Gdzie stosuje się wózki paletowe i kiedy są przydatne?
  Własna firma Otwieranie własnego sklepu internetowego - od czego zaczšć?
  Własna firma Dlaczego warto kupować nowe mieszkanie wykończone pod klucz?
  Własna firma Apartamenty na sprzedaż w Gdańsku - dobry pomysł na lokatę pieniędzy?
  Najczęściej czytane
  Własny biznes Domowa hodowla kur niosek88763
  Własny biznes Pieczarkarnia52178
  Własny biznes Firma porządkowa (sprzątająca)48563
  Własny biznes Plantacja choinek38826
  Własny biznes Gabinet masażu37158
  Najczęściej komentowane
  Pomysł na biznes Domowa hodowla kur niosek6
  Pomysł na biznes Myjnia parowa6
  Pomysł na biznes Hodowla ślimaka4
  Pomysł na biznes Gabinet masażu4
  Pomysł na biznes Piwa regionalne3