Producenci oferujący regały przemysłowe pozwalają na dobranie ich do własnych wymagań. Takie regały są stabilne i wytrzymałe, a ich konstrukcja daje również możliwość szybkiego montażu i demontażu. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku firm, oferujących produkty o różnych gabarytach. W celu lepszego zabezpieczenia przechowywanych towarów na regałach montuje się dodatkowe ograniczniki, które nie pozwalają na zbyt głębokie wsunięcie towarów. W samych regałach można również zamontować siatki odgradzające oraz specjalne wrota, które chronią towary szczególnie cenne i wartościowe. W przypadku produktów nawijanych na szpule, jak kable, można zainwestować w regał specjalistyczny, który jest dostosowany do takiego sposobu przechowywania.
Wybór odpowiedniego regału paletowego jest uzależniony nie tylko od posiadanej powierzchni magazynowej, ale również od rodzaju przechowywanych produktów. O ile w przypadku produktów do regałów montowane są dodatkowe ograniczniki
czy przegrody, o tyle w przypadku powierzchni magazynowej należy dokładnie przemyśleć, jaki rodzaj regału powinien się w magazynie znaleźć. Przy ich wyborze należy brać pod uwagę również wielkość i rodzaj palet, które będą się na regałach znajdować. Dlatego najchętniej wybierane są klasyczne regały paletowe, najczęściej półkowe lub regały paletowo-półkowe. Takie regały mogą być obsługiwane przez samych pracowników.
W firmach, które magazynują większe ilości towarów, a do ich przewożenia używają wózków, idealnym rozwiązaniem może być regał wjezdny typu drive-in lub regał przesuwny. Jeśli przechowywanie towary są drobniejsze, to lepszym rozwiązaniem wydaje się być silos magazynowy. Z kolei firmy z branży przetwórczej docenią regały stworzone z myślą o pojemnikach plastikowych. Regały rolkowe dają możliwość szybkiego przesuwania i składowania towarów, które znajdują się w specjalnych skrzynkach.
|