• optymalizacja kosztĂłw
 • Promocja Twojej Firmy
  Nawigacja
  Pomysł na biznes
  Zakładanie firmy
  Klasyfikacja PKD
  Formy opodatkowania
  Dotacje z Unii Europejskiej (UE)
  Dotacja z urzędu pracy
  Biznes Plan
  Download
  Forum
  Reklama
  Kontakt
  Szukaj
  Partnerzy
  Wyszukiwarka PKD
  Finanse
  Aktualnie online
  Gości online: 1

  Użytkowników online: 0

  Łącznie użytkowników: 3,806
  Najnowszy użytkownik: otuhe
  Ostatnio czytane
  Bines plan Produkcja granulatu gumowego
  Bines plan Myjnia parowa
  Bines plan Sale zabaw dla dzieci
  Bines plan Inwestycja w Zdrowie - Wartość Pakietów Medycznych dla Firm
  Bines plan Czy można zarabiać na ludzkim nieszczęściu?
  Bines plan Zanim otworzysz biznes
  Bines plan Szkoła gotowania
  Bines plan Internet Provider
  Bines plan Kawiarenka internetowa
  Bines plan Zarządzanie powierzchnią magazynową
  Bines plan Pomysł na biznes – salon fryzjerski
  Bines plan Produkcja obrazów
  Bines plan Obsługa funduszy unijnych
  Bines plan Spawanie metodą TIG
  Bines plan Zarabianie na transferach piłkarskich
  Polecamy


  Reklama

  Biuro rachunkowe

  Rachunkowość oraz księgowość to elementy, które muszą być realizowane bardzo dokładnie przez każdego przedsiębiorcę. Nie każdy ma jednak odpowiednią wiedzę, a także czas na to, aby monitorować wszelkie zmiany zachodzące w zakresie prawa pracy czy podatków. Większość osób próbujących swoich sił w prowadzeniu własnego biznesu korzysta na co dzień z usług specjalistów, zatrudnionych zazwyczaj w biurze rachunkowym. Zapotrzebowanie na usługi księgowo-rachunkowe jest coraz większe ze względu na wzrost gospodarczy i powstawanie coraz większej ilości firm w Polsce. Natomiast biuro rachunkowe może okazać się pomysłem na biznes trafionym w dziesiątkę.

  Aby otworzyć własne biuro rachunkowe nie potrzebujemy na początku dużych nakładów finansowych. Wystarczy skromne pomieszczenie na biuro (wielkość uzależniona będzie od ilości zatrudnionych osób), a także odpowiedni sprzęt komputerowy, oprogramowanie i inne biurowe akcesoria. Możemy zacząć od jednoosobowej działalności gospodarczej i samemu zajmować się wszystkim na początku, jednak pod warunkiem, że mamy odpowiednie kwalifikacje (wykształcenie, doświadczenie zawodowe), które pozwolą nam świadczyć usługi rachunkowo-księgowe. Wówczas możemy nawet nastawić się na prowadzenie działalności we własnym mieszkaniu.

  Niezbędne będzie jednak już na początku odpowiednie wyposażenie naszego miejsca pracy. Będziemy musieli kupić odpowiednie meble, do których zaliczymy na pewno biurko, wygodny fotel biurowy (najlepiej na kółkach, które umożliwią nam swobodne przemieszczanie się po pomieszczeniu), szafki bądź półki, na których będziemy mogli umieścić dokumenty, skoroszyty i segregatory, a także szuflady, w których będziemy mogli umieścić odpowiednie elementy wyposażenia biurowego. Należy zakupić komputer, który będzie wyposażony w odpowiednio dobrane do naszej pracy programy (jak na przykład: edytory tekstowe, arkusze kalkulacyjne, programy kadrowo-płacowe i rozliczeniowe), drukarkę oraz kserokopiarkę (bądź odpowiednie urządzenie wielofunkcyjne), papier, skoroszyty, koszulki na dokumenty, teczki, segregatory, a także elementy wyposażenia biurowego, takie jak artykuły piśmiennicze (zeszyty, bruliony, długopisy), spinacze, zszywacz, dziurkacz, jak i inne potrzebne, choć często niewielkie elementy.

  W zakresie


  usług, jakie będzie świadczyć nasze biuro rachunkowe warto zaoferować klientom odpowiedni szeroki wachlarz ofert, aby każdy mógł wybrać odpowiednie dla niego usługi. Niezwykle popularną kwestią realizowaną przez biura rachunkowe jest rozliczanie i przygotowywania deklaracji podatkowych, z tym że w przypadku działalności gospodarczych należy często zastanowić się nad wyborem najbardziej odpowiedniej i korzystnej strategii podatkowej. Nierzadko wiąże się to z określeniem ryzyka podatkowego czy też opłacalności w zakresie poszczególnych ulg bądź innych elementów rachunkowości i związanych z nią konkretnych problemów. Planowanie podatkowe oraz rozwiązywanie określonych problemów podatkowych, a nawet reprezentowanie klienta (a więc obsługiwanej firmy) przed różnymi urzędami należy często do podstawowych zadań pracowników biura rachunkowego.

  Inne ważne kwestie, jakimi zajmuje się biuro podatkowe i jego pracownicy to: prowadzenie szeroko pojętej księgowości oraz rachunkowości w firmie, prowadzenie odpowiedniej dokumentacji (zgodnie z aktualnie obowiązującymi aktami prawnymi), dokonywanie rozliczeń podatkowych, analizy ekonomiczno – finansowe, podatkowa książka przychodów i rozchodów, rachunki zysków i strat, rozrachunki z tytułu zobowiązań i należności, księgi handlowe, ewidencja zakupu i sprzedaży VAT, ewidencja środków trwałych, ryczałt ewidencyjny, wystawianie przelewów, realizowanie sprawozdań finansowych, deklaracji i raportów, rocznych bilansów, list płac, jak i prowadzenie kadrowych kartotek pracowników. Poza tym, nierzadko biuro rachunkowe zajmuje się wieloma sprawami danego przedsiębiorstwa reprezentując je przed urzędami. Można do nich zaliczyć: rejestrację firmy w Urzędzie Skarbowym, w ZUS oraz w GUS, dokumentacje oraz rozliczenia z ZUS czy też załatwianie innych spraw w urzędach (na przykład w ZUS czy też w Urzędzie Skarbowym).

  Zakres usług w naszym biurze rachunkowym możemy dowolnie kształtować. Najczęściej jest to zależne od zapotrzebowań rynku, na co musimy być przygotowani i otwarci. Warto sprostać tym wymaganiom i w jak najlepszym stopniu obsługiwać naszych klientów. Dzięki temu zyskamy dobrą opinię, co jest niezwykle ważne, abyśmy zyskali zaufanie i wiarygodność.
  Inne pomysły na biznes
  Biznes plan Sklep - wszystko za 4 zł
  Biznes plan Biuro podróży
  Biznes plan Roboty wykończeniowe
  Biznes plan Gabinet masażu
  Biznes plan Projektowanie ubrań
  Komentarze
  Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
  Dodaj komentarz
  Nick:

  Kod potwierdzający:

  Oceny
  Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

  Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

  Świetne! Świetne! 0% [Brak oceny]
  Bardzo dobre Bardzo dobre 100% [1 głos]
  Dobre Dobre 0% [Brak oceny]
  Średnie Średnie 0% [Brak oceny]
  Słabe Słabe 0% [Brak oceny]
  Reklama
  Pomysł na biznes, biznes plan, własna firma, działalność gospodarcza
  Jeśli nie przychodzi Ci do głowy żaden pomysł na biznes to dobrze trafiłeś, bo ten portal jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tutaj pomysł na biznes oraz biznes plan dopasowany do twoich możliwości, uzyskasz również informacje jak rozpocząć własny biznes oraz otrzymać dotacje. Jeśli potrzebujesz informacji jak założyć przedsiębiorstwo zapoznaj się z naszymi artykułami. Zapraszamy także do dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami, a także do publikowania swoich pomysłów, które na pewno będą pomocne innym osobom, które chcą założyć działalność gospodarczą i prowadzić własny biznes.
  Logowanie
  Nazwa użytkownika

  Hasło  Nie masz jeszcze konta?
  Zarejestruj się

  Nie możesz się zalogować?
  Poproś o nowe hasło
  Meta Tagi
  biznesplan zakładanie firmy dotacje z urzędu dotacje z UE pomysły na biznes własna firma przedsiębiorczoœć forma opodatkowania zysk
  Popularne
  Pub
  Roboty wykończeniowe
  Szkoła językowa
  Hodowla danieli
  Studio tatuażu
  Warto zobaczyć

  Ostatnio dodane
  Własna firma Uzupełnij swój miesięczny dochód handlem kontraktami CFD online
  Własna firma Jak nadać drewnu estetyczny wygląd?
  Własna firma Inwestycja w Zdrowie - Wartość Pakietów Medycznych dla Firm
  Własna firma Kolekcjonowanie numimzatów - na czym polega?
  Własna firma Czy inwestycja w numizmaty to dobry pomysł?
  Najczęściej czytane
  Własny biznes Domowa hodowla kur niosek89232
  Własny biznes Pieczarkarnia52816
  Własny biznes Firma porządkowa (sprzątająca)48852
  Własny biznes Plantacja choinek39171
  Własny biznes Pierogi37682
  Najczęściej komentowane
  Pomysł na biznes Domowa hodowla kur niosek6
  Pomysł na biznes Myjnia parowa6
  Pomysł na biznes Hodowla ślimaka4
  Pomysł na biznes Gabinet masażu4
  Pomysł na biznes Piwa regionalne3