Sale zabaw dla dzieci - : Pomysł na biznes - Nowy-Biznes.com - Biznes plan, Własna firma, Działalność gospodarcza
Żródło danych firm Promocja Twojej Firmy
Nawigacja
Pomysł na biznes
Zakładanie firmy
Klasyfikacja PKD
Formy opodatkowania
Dotacje z Unii Europejskiej (UE)
Dotacja z urzędu pracy
Biznes Plan
Download
Forum
Reklama
Kontakt
Szukaj
Partnerzy
Wyszukiwarka PKD
Finanse
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3,876
Najnowszy użytkownik: etymat
Ostatnio czytane
Bines plan Szkółka piłkarska
Bines plan Biuro projektowe
Bines plan Kawiarnia / Herbaciarnia
Bines plan Aukcje internetowe
Bines plan Kalendarze reklamowe 2018 – efektywny sposób promocji
Bines plan Skup samochodów powypadkowych
Bines plan Skuteczny sposób na motywację pracowników? Tak to możliwe!
Bines plan Outsourcing IT
Bines plan Kursy nurkowania
Bines plan Pogotowie komputerowe
Bines plan Doradztwo prawne
Bines plan Roboty wykończeniowe
Bines plan Ekologiczna żywność
Bines plan Pub
Bines plan Zanim otworzysz biznes
Polecamy


Reklama dla Twojej firmy!

Sale zabaw dla dzieci

Preferencje najmłodszych zmieniają się wraz z postępem technologicznym. Do niedawna dzieciom wystarczyły proste i nieskomplikowane rozrywki na świeżym powietrzu, dzisiaj coraz młodsi sięgają po gry komputerowe czy też rozrywkę w sieci, co stanowi dla nich niejednokrotnie podstawową formę relaksu. Chcąc nadążyć za postępującą modą oraz technologią działające w Polsce sale zabaw niejednokrotnie muszą dokonać dodatkowych inwestycji celem sprostania wymaganiom klienta, gdyż od jego zainteresowania ofertą zależy powodzenie i przyszłość biznesu.

Szacuje się, że na rynku polskim działa ponad 300 odpowiednio do tego przeznaczonych i przygotowanych sali przeznaczonych do zabawy dla dzieci. Co roku liczba ta sukcesywnie się powiększa, a powodem takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim intensywny rozwój i budowa centrów handlowych, które oddają pod wynajem nowe powierzchnie. Zainteresowanych przedsiębiorców nie brakuje, gdyż w takich miejscach mogą oni liczyć na wzmożone zainteresowanie potencjalnych klientów. Oczywiście koszt wynajmu powierzchni w takich miejscach jest nierzadko wyższy przynajmniej kilkukrotnie (lub nawet kilkunastokrotnie w skrajnych przypadkach) od innych lokalizacji, dlatego podstawą działania jest oszacowanie możliwości finansowych i przewidywanego potencjału rynkowego.

Otworzenie sali zabaw dla dzieci w różnym wieku to pomysł na biznes, który może nam przynieść zwrot kosztów inwestycji już po kilku latach (w wielu źródłach podawane są terminy zwrotu rzędu roku czy też 2 lat, jednak te perspektywy należy raczej traktować jako wyjątki potwierdzające regułę).

Perspektywy rynkowe

Przez prawie dwa lata (od marca 2011 roku do 2013 roku) oddano do użytku kilkaset tysięcy nowych powierzchni handlowych, co stanowi dobry prognostyk dla nowych przedsiębiorców szukających atrakcyjnego miejsca prowadzenia biznesu. Centra handlowe to jednak znacznie wyższy koszt wynajmu, który oscyluje wokół przynajmniej 50 euro za


metr kwadratowy. Zatem chcąc otworzyć salę zabaw w takim miejscu należy dysponować odpowiednim potencjałem powierzchniowym i sprzętowym. Za inwestycją i lokalizacją w galeriach handlowych przemawia fakt, że rodzice chętniej na czas zakupów zostawiają dzieci w specjalnie przeznaczonych do tego miejscach. Zróżnicowanie rozrywki dla dzieci w innym wieku (zakup torów przeszkód, piłek, sprzętu komputerowego z odpowiednim oprogramowaniem itp.) będzie dla nas wyzwaniem.

Mieszkańcy osiedli również chętnie widzą kwestię sali zabaw dla dzieci otwieranych w ich lokalizacji, gdyż już od kilku lat coraz trudniej jest o przydział dziecka w przedszkolu. Sala zabaw chociaż w części rozwiązałaby ten problem.

Kluczowa kwestia dla osób chcących podążać tą ścieżką biznesową to skala inwestycji. W przypadku kwoty kilkudziesięciu tysięcy zł nie uda nam się z pewnością otworzyć sali zabaw w atrakcyjnej lokalizacji i z atrakcyjnymi, różnorodnymi formami rozrywki. Inwestycja powinna być znacznie pokaźniejsza, choćby ze względu na koszt samego wynajmu powierzchni handlowej. Dodatkowo na potrzeby prowadzenia biznesu warto wydzielić przynajmniej jedną lub dwie sale, w których możemy różnicować formy rozrywki. Oferowanie pakietów edukacyjnych, takich jak np. nauka języka obcego na wesoło, będzie z pewnością miłym i atrakcyjnym dodatkiem.

Imprezy okolicznościowe to pozycja, którą warto uwzględnić w naszej ofercie. Różnego rodzaju bale czy też imprezy urodzinowe z pewnością zwiększą atrakcyjność naszego biznesu i pozwolą dotrzeć do pokaźniejszej grupy docelowej.

Warto przed otworzeniem biznesu przygotować wywiad środowiskowy i analizę opłacalności inwestycji na podstawie zapotrzebowania tej formy biznesu w naszym rejonie. O dofinansowanie możemy się starać w ramach programu Kapitał Ludzki - możemy otrzymać wsparcie finansowe do 40 tysięcy zł na otworzenie i rozwój działalności.
Inne pomysły na biznes
Biznes plan Fotografia ślubna
Biznes plan Hot spot
Biznes plan Produkcja prefabrykatów
Biznes plan Sauna infrared
Biznes plan Recykling plastiku
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Nick:

Kod potwierdzający:

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Reklama
Pomysł na biznes, biznes plan, własna firma, działalność gospodarcza
Jeśli nie przychodzi Ci do głowy żaden pomysł na biznes to dobrze trafiłeś, bo ten portal jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tutaj pomysł na biznes oraz biznes plan dopasowany do twoich możliwości, uzyskasz również informacje jak rozpocząć własny biznes oraz otrzymać dotacje. Jeśli potrzebujesz informacji jak założyć przedsiębiorstwo zapoznaj się z naszymi artykułami. Zapraszamy także do dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami, a także do publikowania swoich pomysłów, które na pewno będą pomocne innym osobom, które chcą założyć działalność gospodarczą i prowadzić własny biznes.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Meta Tagi
biznesplan zakładanie firmy dotacje z urzędu dotacje z UE pomysły na biznes własna firma przedsiębiorczość forma opodatkowania zysk
Popularne
Firma cateringowa - dostawa kanapek do biur
Infobroker
Dorabianie kluczy
Kuchenny ogródek
Reklama outdoor
Warto zobaczyć

Ostatnio dodane
Własna firma Czy lokaty krótkoterminowe się opłacajš?
Własna firma Jak wybrać opakowanie na prezent œwišteczny?
Własna firma Niezapłacone faktury - jak się przed nimi zabezpieczyć?
Własna firma Jak zorganizować dobrš imprezę integracyjnš?
Własna firma Jak stworzyć dobry biznes plan?
Najczęściej czytane
Własny biznes Domowa hodowla kur niosek81613
Własny biznes Pieczarkarnia46763
Własny biznes Firma porządkowa (sprzątająca)44624
Własny biznes Myjnia parowa33578
Własny biznes Gabinet masażu33151
Najczęściej komentowane
Pomysł na biznes Domowa hodowla kur niosek6
Pomysł na biznes Myjnia parowa6
Pomysł na biznes Hodowla ślimaka4
Pomysł na biznes Gabinet masażu4
Pomysł na biznes Piwa regionalne3