• Promocja Twojej Firmy
  Nawigacja
  Pomysł na biznes
  Zakładanie firmy
  Klasyfikacja PKD
  Formy opodatkowania
  Dotacje z Unii Europejskiej (UE)
  Dotacja z urzędu pracy
  Biznes Plan
  Download
  Forum
  Reklama
  Kontakt
  Szukaj
  Partnerzy
  Wyszukiwarka PKD
  Finanse
  Aktualnie online
  Gości online: 1

  Użytkowników online: 0

  Łącznie użytkowników: 4,329
  Najnowszy użytkownik: erykikiv
  Ostatnio czytane
  Bines plan Aplikacje mobilne
  Bines plan Kursy maturalne
  Bines plan Niezapłacone faktury - jak się przed nimi zabezpieczyć?
  Bines plan Pole namiotowe
  Bines plan Ruchome stoisko z przekąskami
  Bines plan Kawomaty
  Bines plan Sklep sportowy
  Bines plan Pomysł na biznes – sklep spożywczy
  Bines plan Program do fakturowania i rachunków
  Bines plan Pub sportowy
  Bines plan Akcesoria do łazienek
  Bines plan Dom weselny
  Bines plan Pokazy i szkolenia barmańskie
  Bines plan Nicholas Hayek, czyli historia pewnej inwestycji.
  Bines plan Usługi ogrodnicze
  Polecamy


  Reklama

  Sale zabaw dla dzieci

  Preferencje najmłodszych zmieniają się wraz z postępem technologicznym. Do niedawna dzieciom wystarczyły proste i nieskomplikowane rozrywki na świeżym powietrzu, dzisiaj coraz młodsi sięgają po gry komputerowe czy też rozrywkę w sieci, co stanowi dla nich niejednokrotnie podstawową formę relaksu. Chcąc nadążyć za postępującą modą oraz technologią działające w Polsce sale zabaw niejednokrotnie muszą dokonać dodatkowych inwestycji celem sprostania wymaganiom klienta, gdyż od jego zainteresowania ofertą zależy powodzenie i przyszłość biznesu.

  Szacuje się, że na rynku polskim działa ponad 300 odpowiednio do tego przeznaczonych i przygotowanych sali przeznaczonych do zabawy dla dzieci. Co roku liczba ta sukcesywnie się powiększa, a powodem takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim intensywny rozwój i budowa centrów handlowych, które oddają pod wynajem nowe powierzchnie. Zainteresowanych przedsiębiorców nie brakuje, gdyż w takich miejscach mogą oni liczyć na wzmożone zainteresowanie potencjalnych klientów. Oczywiście koszt wynajmu powierzchni w takich miejscach jest nierzadko wyższy przynajmniej kilkukrotnie (lub nawet kilkunastokrotnie w skrajnych przypadkach) od innych lokalizacji, dlatego podstawą działania jest oszacowanie możliwości finansowych i przewidywanego potencjału rynkowego.

  Otworzenie sali zabaw dla dzieci w różnym wieku to pomysł na biznes, który może nam przynieść zwrot kosztów inwestycji już po kilku latach (w wielu źródłach podawane są terminy zwrotu rzędu roku czy też 2 lat, jednak te perspektywy należy raczej traktować jako wyjątki potwierdzające regułę).

  Perspektywy rynkowe

  Przez prawie dwa lata (od marca 2011 roku do 2013 roku) oddano do użytku kilkaset tysięcy nowych powierzchni handlowych, co stanowi dobry prognostyk dla nowych przedsiębiorców szukających atrakcyjnego miejsca prowadzenia biznesu. Centra handlowe to jednak znacznie wyższy koszt wynajmu, który oscyluje wokół przynajmniej 50 euro za


  metr kwadratowy. Zatem chcąc otworzyć salę zabaw w takim miejscu należy dysponować odpowiednim potencjałem powierzchniowym i sprzętowym. Za inwestycją i lokalizacją w galeriach handlowych przemawia fakt, że rodzice chętniej na czas zakupów zostawiają dzieci w specjalnie przeznaczonych do tego miejscach. Zróżnicowanie rozrywki dla dzieci w innym wieku (zakup torów przeszkód, piłek, sprzętu komputerowego z odpowiednim oprogramowaniem itp.) będzie dla nas wyzwaniem.

  Mieszkańcy osiedli również chętnie widzą kwestię sali zabaw dla dzieci otwieranych w ich lokalizacji, gdyż już od kilku lat coraz trudniej jest o przydział dziecka w przedszkolu. Sala zabaw chociaż w części rozwiązałaby ten problem.

  Kluczowa kwestia dla osób chcących podążać tą ścieżką biznesową to skala inwestycji. W przypadku kwoty kilkudziesięciu tysięcy zł nie uda nam się z pewnością otworzyć sali zabaw w atrakcyjnej lokalizacji i z atrakcyjnymi, różnorodnymi formami rozrywki. Inwestycja powinna być znacznie pokaźniejsza, choćby ze względu na koszt samego wynajmu powierzchni handlowej. Dodatkowo na potrzeby prowadzenia biznesu warto wydzielić przynajmniej jedną lub dwie sale, w których możemy różnicować formy rozrywki. Oferowanie pakietów edukacyjnych, takich jak np. nauka języka obcego na wesoło, będzie z pewnością miłym i atrakcyjnym dodatkiem.

  Imprezy okolicznościowe to pozycja, którą warto uwzględnić w naszej ofercie. Różnego rodzaju bale czy też imprezy urodzinowe z pewnością zwiększą atrakcyjność naszego biznesu i pozwolą dotrzeć do pokaźniejszej grupy docelowej.

  Warto przed otworzeniem biznesu przygotować wywiad środowiskowy i analizę opłacalności inwestycji na podstawie zapotrzebowania tej formy biznesu w naszym rejonie. O dofinansowanie możemy się starać w ramach programu Kapitał Ludzki - możemy otrzymać wsparcie finansowe do 40 tysięcy zł na otworzenie i rozwój działalności.
  Inne pomysły na biznes
  Biznes plan Fotografia ślubna
  Biznes plan Hot spot
  Biznes plan Produkcja prefabrykatów
  Biznes plan Sauna infrared
  Biznes plan Recykling plastiku
  Komentarze
  Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
  Dodaj komentarz
  Nick:

  Kod potwierdzający:

  Oceny
  Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

  Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

  Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  Reklama
  Pomysł na biznes, biznes plan, własna firma, działalność gospodarcza
  Jeśli nie przychodzi Ci do głowy żaden pomysł na biznes to dobrze trafiłeś, bo ten portal jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tutaj pomysł na biznes oraz biznes plan dopasowany do twoich możliwości, uzyskasz również informacje jak rozpocząć własny biznes oraz otrzymać dotacje. Jeśli potrzebujesz informacji jak założyć przedsiębiorstwo zapoznaj się z naszymi artykułami. Zapraszamy także do dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami, a także do publikowania swoich pomysłów, które na pewno będą pomocne innym osobom, które chcą założyć działalność gospodarczą i prowadzić własny biznes.
  Logowanie
  Nazwa użytkownika

  Hasło  Nie masz jeszcze konta?
  Zarejestruj się

  Nie możesz się zalogować?
  Poproś o nowe hasło
  Meta Tagi
  biznesplan zakładanie firmy dotacje z urzędu dotacje z UE pomysły na biznes własna firma przedsiębiorczoœć forma opodatkowania zysk
  Popularne
  Firma cateringowa - dostawa kanapek do biur
  Infobroker
  Dorabianie kluczy
  Kuchenny ogródek
  Reklama outdoor
  Warto zobaczyć

  Ostatnio dodane
  Własna firma Gdzie stosuje się wózki paletowe i kiedy sš przydatne?
  Własna firma Otwieranie własnego sklepu internetowego - od czego zaczšć?
  Własna firma Dlaczego warto kupować nowe mieszkanie wykończone pod klucz?
  Własna firma Apartamenty na sprzedaż w Gdańsku - dobry pomysł na lokatę pieniędzy?
  Własna firma Drewniana łazienka - czy to dobry pomysł?
  Najczęściej czytane
  Własny biznes Domowa hodowla kur niosek85410
  Własny biznes Pieczarkarnia49052
  Własny biznes Firma porządkowa (sprzątająca)46779
  Własny biznes Plantacja choinek35890
  Własny biznes Gabinet masażu35684
  Najczęściej komentowane
  Pomysł na biznes Domowa hodowla kur niosek6
  Pomysł na biznes Myjnia parowa6
  Pomysł na biznes Hodowla ślimaka4
  Pomysł na biznes Gabinet masażu4
  Pomysł na biznes Piwa regionalne3