• Promocja Twojej Firmy
  Nawigacja
  Pomysł na biznes
  Zakładanie firmy
  Klasyfikacja PKD
  Formy opodatkowania
  Dotacje z Unii Europejskiej (UE)
  Dotacja z urzędu pracy
  Biznes Plan
  Download
  Forum
  Reklama
  Kontakt
  Szukaj
  Partnerzy
  Wyszukiwarka PKD
  Finanse
  Aktualnie online
  Gości online: 1

  Użytkowników online: 0

  Łącznie użytkowników: 3,806
  Najnowszy użytkownik: otuhe
  Ostatnio czytane
  Bines plan Szkoła gotowania
  Bines plan Sprzątanie biur i mieszkań
  Bines plan Piwa regionalne
  Bines plan Produkcja peletu
  Bines plan Kartki świąteczne
  Bines plan Bramy ręcznie robione
  Bines plan Doradca BHP
  Bines plan Sklep monopolowy
  Bines plan Inwestowanie w papiery wartościowe
  Bines plan Sklep z akcesoriami ślubnymi
  Bines plan Kalendarze reklamowe 2018 – efektywny sposób promocji
  Bines plan Pub
  Bines plan Produkcja ozdób świątecznych
  Bines plan Firma porządkowa (sprzątająca)
  Bines plan Jak przejść bezboleśnie z etatu na własną działalność?
  Polecamy


  Reklama

  Kursy nurkowania

  Polacy coraz częściej wybierają na wakacje zagraniczne kurorty, głównie Hiszpanię, Egipt, Turcję i Tunezję. Są to piękne kraje, w których czeka wiele atrakcji na odwiedzających je turystów. Oprócz zwiedzania zabytków, jazdy na wielbłądach czy wypoczynku na plaży coraz częściej turyści próbują swoich sił w odkrywaniu podwodnego świata. Ten sposób spędzania wolnego czasu staje się coraz bardziej popularny, dlatego dobrym pomysłem na biznes jest otwarcie miejsca, w którym prowadzone byłyby kursy nurkowania.

  Nurkowanie jest sportem, który polega na pływaniu pod powierzchnią wody. Można je realizować na kilka sposobów. Najłatwiejszy z nich to nurkowanie na wstrzymanym oddechu. Można również wykorzystać do nurkowania podstawowy, prosty sprzęt typu ABC obejmujący maskę, fajkę oraz płetwy. Jednak wówczas nie mamy możliwości zapoznać się ze wszystkimi wspaniałościami i ciekawymi rzeczami, jakie daje nam nurkowanie z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu. Wiele osób pragnąć spróbować nurkowania nastawia się właśnie na bardziej profesjonalną jego formę. Jednak aby móc zejść pod wodę w profesjonalnym sprzęcie należy przyswoić sobie niezbędną wiedzę teoretyczną i praktyczną. Przez to wytworzył się naturalny popyt na usługi z zakresu kursów nurkowych.

  Jeżeli chodzi o uprawianie nurkowania nie ma specjalnych wymogów dotyczących uczestników. Nurkować mogą nawet dzieci powyżej dziesiątego roku życia oraz osoby starsze, jednak wszyscy muszą mieć odpowiedni stan zdrowia uprawniający do schodzenia pod wodę. Jeżeli chcemy otworzyć szkołę nurkowania warto zapoznać się z wiedzą dotyczącą tego rodzaju sportu. W kwestiach materialnych do otwarcia takiego interesu potrzebny jest lokal na biuro oraz wykwalifikowani i doświadczeni instruktorzy. Poza tym należy znaleźć odpowiednie miejsce do nurkowania np. wynajmować czasowo basen lub wybudować własny.

  Kurs powinien składać się z części teoretycznej i praktycznej, należy zapoznać uczestników z zasadami bezpiecznego nurkowania, nauczyć obsługi sprzętu nurkowego oraz znaków umożliwiających porozumiewanie się pod wodą. Należy pomyśleć o możliwości wydawania certyfikatów potwierdzających zdobyte umiejętności (dających pewne uprawnienia nurkującym), oczywiście po odbyciu kursu i zaliczeniu testów teoretycznych


  oraz ćwiczeń praktycznych. Takie możliwości daje szkolenie typu PADI (Profesjonalne Stowarzyszenie Instruktorów Nurkowania), czyli łatwy, bezpieczny, modułowy system szkolenia umożliwiający nurkowanie praktycznie każdemu.

  PADI jest najbardziej popularną na świecie organizacją szkolącą płetwonurków. Podstawowy kurs daje możliwość przekonania się na czym polega nurkowanie. Odbywa się on w warunkach basenowych lub basenopodobnych z odpowiednim sprzętem pod nadzorem instruktora. Podczas bardziej zaawansowanych szkoleń oprócz tych zajęć powinno być prowadzone nurkowanie na wodach otwartych (zarówno w kraju jak i za granicą). Stopnie nurkowe (rekreacyjne) PADI, które można uzyskać to: podstawowy (OWD-Open Water Diver); zaawansowany (AOWD-Advanced Open Water Diver); nurek ratownik (RD-Rescue Diver); a także mistrz nurkowy (MSD-Master Scuba Diver). Należy także zaoferować kursy specjalizacji nurkowych PADI: nurkowanie głębokie, podlodowe, w suchym skafandrze, wrakowe, nocne, fotografii nurkowej, nawigacji podwodnej, jak i specjalisty sprzętowego.

  Warto również pomyśleć o organizowaniu tego typu kursów za granicą np. w Morzu Czerwonym, które kusi swoimi przepięknymi rafami miłośników podwodnego świata. Oczywiście kurs powinien być prowadzony w języku polskim przez profesjonalnego instruktora, który dokładnie zna miejsca, w których jest on organizowany. Należy także zróżnicować poziom kursów i zaproponować coś zarówno dla początkujących a zarazem dla tych mało odważnych i nieprzekonanych do końca o możliwości nurkowania, jak i dla miłośników i zapaleńców podwodnych wędrówek. Dodatkowo można wprowadzić do oferty sprzedaż: automatów oddechowych; butli i zaworów; butów, płetw i rękawic nurkowych; komputerów, noży i latarek; masek i fajek; skafandrów mokrych i suchych oraz fachowej literatury.

  Nurkowanie rekreacyjne nie jest sportem ekstremalnym, tylko formą aktywnego wypoczynku dostępną niemal dla wszystkich. Staje się ono z roku na rok coraz bardziej popularne, a co za tym idzie wzrasta zapotrzebowanie na naukę nurkowania i jest to szansa, którą można i warto wykorzystać. Zakładając profesjonalną szkołę nurkowania można nie tylko zarobić duże pieniądze, ale także odkryć wiele ciekawych miejsc i podróżować do wspaniałych ciepłych zakątków na całym świecie.
  Inne pomysły na biznes
  Biznes plan Sklep z akcesoriami ślubnymi
  Biznes plan Biuro Nieruchomości
  Biznes plan Agencja ubezpieczeniowa
  Biznes plan Sklep internetowy z artykułami dziecięcymi
  Biznes plan Nauka jazdy
  Komentarze
  Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
  Dodaj komentarz
  Nick:

  Kod potwierdzający:

  Oceny
  Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

  Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

  Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  Reklama
  Pomysł na biznes, biznes plan, własna firma, działalność gospodarcza
  Jeśli nie przychodzi Ci do głowy żaden pomysł na biznes to dobrze trafiłeś, bo ten portal jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tutaj pomysł na biznes oraz biznes plan dopasowany do twoich możliwości, uzyskasz również informacje jak rozpocząć własny biznes oraz otrzymać dotacje. Jeśli potrzebujesz informacji jak założyć przedsiębiorstwo zapoznaj się z naszymi artykułami. Zapraszamy także do dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami, a także do publikowania swoich pomysłów, które na pewno będą pomocne innym osobom, które chcą założyć działalność gospodarczą i prowadzić własny biznes.
  Logowanie
  Nazwa użytkownika

  Hasło  Nie masz jeszcze konta?
  Zarejestruj się

  Nie możesz się zalogować?
  Poproś o nowe hasło
  Meta Tagi
  biznesplan zakładanie firmy dotacje z urzędu dotacje z UE pomysły na biznes własna firma przedsiębiorczoœć forma opodatkowania zysk
  Popularne
  Szkoła rodzenia
  Agencja promocyjna / merchendisingowa
  Organizacja wesel
  Spływy kajakowe
  Biuro matrymonialne
  Warto zobaczyć

  Ostatnio dodane
  Własna firma Biuro rachunkowe Protegga – usługi księgowe w Katowicach
  Własna firma Uzupełnij swój miesięczny dochód handlem kontraktami CFD online
  Własna firma Jak nadać drewnu estetyczny wygląd?
  Własna firma Inwestycja w Zdrowie - Wartość Pakietów Medycznych dla Firm
  Własna firma Kolekcjonowanie numimzatów - na czym polega?
  Najczęściej czytane
  Własny biznes Domowa hodowla kur niosek89531
  Własny biznes Pieczarkarnia53600
  Własny biznes Firma porządkowa (sprzątająca)49114
  Własny biznes Plantacja choinek39384
  Własny biznes Pierogi37948
  Najczęściej komentowane
  Pomysł na biznes Domowa hodowla kur niosek6
  Pomysł na biznes Myjnia parowa6
  Pomysł na biznes Hodowla ślimaka4
  Pomysł na biznes Gabinet masażu4
  Pomysł na biznes Piwa regionalne3