• Promocja Twojej Firmy
  Nawigacja
  Pomysł na biznes
  Zakładanie firmy
  Klasyfikacja PKD
  Formy opodatkowania
  Dotacje z Unii Europejskiej (UE)
  Dotacja z urzędu pracy
  Biznes Plan
  Download
  Forum
  Reklama
  Kontakt
  Szukaj
  Partnerzy
  Wyszukiwarka PKD
  Finanse
  Aktualnie online
  Gości online: 1

  Użytkowników online: 0

  Łącznie użytkowników: 3,806
  Najnowszy użytkownik: otuhe
  Ostatnio czytane
  Bines plan Domowa hodowla kur niosek
  Bines plan Zakład kamieniarski
  Bines plan Salon meblowy
  Bines plan Czy warto rozpoczynać własną działalność?
  Bines plan Parking strzeżony
  Bines plan Kominki
  Bines plan Produkcja deskorolek
  Bines plan Wypożyczalnia samochodów
  Bines plan Nowe warunki ekonomiczne
  Bines plan Dyskoteka
  Bines plan Pogotowie komputerowe
  Bines plan Jak zwiększyć obroty w sklepie?
  Bines plan Zarabiać na brzydocie?
  Bines plan Jak wybrać opakowanie na prezent œwišteczny?
  Bines plan Pomysł na biznes w małym mieście
  Polecamy


  Reklama
  Biznes Plan
  Jeśli nasz biznes ma przynieść sukces musimy mieć dobrze przygotowany biznes plan zawierający szereg informacji. Aby nasz biznes plan był dobrze przygotowany musi zawierać poza standardowymi informacjami dodatkowo opinie specjalistów.

  Pisanie biznes planu powinniśmy rozpocząć od napisania Streszczenia.
  Powinno ono zawierać informacje o tym czym mamy zamiar się zajmować i co zostanie przez ciebie opisane dokładniej w dalszej części biznes planu.
  Pisząc streszczenie otrzymujemy naszą pierwszą szanse aby przedstawić ogólnie nasz projekt i przygotować grunt, na którym będziemy prezentować nasz projekt. Podsumowanie zawartych informacji w biznesplanie jest esencją naszego biznesplanu, która zawiera wszystkie zalety naszego pomysłu oraz zachęca do zagłębienia się w dalszą część projektu. Po krótkim wprowadzeniu należy przedstawić informacje dotyczące miejsca, czasu w jakim ma powstać firma. Warto także napisać o założycielu firmy. Warto napisać o naszych osiągnięciach, oraz o doświadczeniach jakie posiadamy. Dobrze napisane streszczenie może zainteresować czytelnika naszego biznes planu, jednak jeśli przywiążemy do tego zbyt małą uwagę może go zniechęcić. W podsumowaniu warto napisać także o przewidywanych kosztach, potrzebach finansowych i co najważniejsze o prognozach finansowych. Przygotowany przez nas projekt musi być łatwy do zrozumienia, a jednocześnie musi być lepszy od innych.

  Kolejnym punktem naszego biznes planu powinien być Pomysł, czyli szczegółowo opisany produkt lub usługa z jaką chcemy wejść na rynek. W tej części biznesplanu musimy przedstawić naszą unikalność czy to technologiczna czy naszego produktu. Bardzo ważne jest aby podkreślić w tej części to, że nasz produkt jest wyjątkowy, lepszy od konkurencji, możemy uczynić to przedstawiając np. badania jakie były kiedyś przeprowadzane przez nas w tej dziedzinie oraz prognozy dalszych badań. Jeśli nasz biznes ma mieć szanse na odniesienie sukcesu na rynku musimy naprawdę dobrze znać swój produkt a także konkurencje, W tym miejscu warto podkreślić potrzebę istnienia naszej firmy na rynku, podkreślając np. zapotrzebowanie rynku na nasz produkt. W przypadku gdy nasza działalność będzie wymagać np. koncesji warto załączyć do projektu wszystkie uregulowania prawne jakie mogą nas dotyczyć.

  Kolejnym elementem na jaki musimy zwrócić uwagę jest rynek. W tym miejscu musimy podać informacje na temat naszych potencjalnych klientów. Określić kim są, oraz uzasadnić dlaczego wybiorą nasz produkt a nie naszej konkurencji. Musimy określić jak duży jest rynek zbytu, oraz porównać ceny jakie będziemy mogli zaproponować a jakie proponuje w chwili obecnej konkurencja. Cały czas nie możemy zapominać o konkurencji, nawet jeśli w chwili obecnej nie ma silnej lub nie ma jej wcale, może ona się pojawić w przyszłości. Pamiętaj, że przyjaciół trzyma się blisko, ale wrogów jeszcze bliżej i właśnie dlatego poznaj swoją konkurencje i pod żadnym pozorem jej nie lekceważ. Postaraj się coś napisać o twoich obecnych lub przyszłych klientach opisać gdzie możesz ich znaleźć, dlaczego mają wybrać twój produkt a nie konkurencji, czy twoimi odbiorcami będą grupy czy odbiorcy indywidualni. Warto napisać także kilka zdań o zasięgu rynku na którym nasz biznes miałby funkcjonować czy to rynek lokalny, regionalny czy nawet międzynarodowy. Musimy przedstawić informacje


  o gałęziach przemysłu, aktualnych trendach związanych z naszą działalnością. Warto posłużyć się wykresami i tabelkami, to sprawi, że będzie bardziej czytelne. Na każdym kroku staraj się podkreślać zalety twojego produktu czy usługi. Mogą to być np. jakość, cena, duży wybór, dobra dystrybucja. Przedstaw mocne strony projektu, jednak nie zapominaj wspomnieć o tych słabszych. Żaden pomysł nie jest idealny! Określ twój prawdopodobny udział w rynku, sprzedaż i dochodowość. Ważne, jest żebyśmy poparli te informacje faktami, a nie naszym widzimisię. Każdy poważny inwestor sprawdzi te dane i określi ich prawdziwość. Pamiętaj, że nikt nie wyłoży pieniędzy w ciemno. Możesz tutaj posłużyć się badaniami statystycznymi czy rocznikami.

  Kolejnym punktem naszego biznesplanu musi być Marketing czyli zamiana pomysłów na strategię marketingową. W każdym biznesie marketing odgrywa jedną z kluczowych ról, każdy potencjalny inwestor musi wiedzieć jak twój produkt zostanie odebrany na rynku. Ważne dla niego będzie co klient zyska wybierając nasz produkt oraz dlaczego dokona takiego wyboru. Musimy więc dokonać porównania naszego produktu z innymi dostępnymi na rynku produktami, określić dlaczego to właśnie nasz produkt zostanie wybrany spośród innych dostępnych na rynku. Jeśli dobrze określimy strategię prawdopodobnie uda nam się osiągnąć zamierzony cel jakim jest pozyskanie inwestora. Musimy podać informacje w jaki sposób będziemy prowadzili kampanie informacyjne dla swoich klientów, musimy scharakteryzować tych klientów, którzy będą w sposób szczególny zainteresowani naszymi produktami. W dalszej części musimy określić formy reklamy jakie zastosujemy oraz określić nasz budżet na kampanie reklamową. Kolejnym ważnym elementem kampanii reklamowej będzie podanie przewidywanej ceny naszego produktu oraz jego ceny. Cena jaką mamy zamiar uzyskać za towar nie powinna znacznie odbiegać od tej jaką stosuje nasza konkurencja. Gdy już ustalimy cenę na odpowiednim poziomie, będziemy mogli określić jaki poziom sprzedaży będziemy musieli osiągnąć aby uzyskać zysk. Gdy już to określimy musimy określić formy oraz kierunku dystrybucji produktu. Koniecznie musimy opisać metody dystrybucji towaru czyli przedstawicieli, dealerów itp. Na każdym kroku musimy określać wyjątkowość naszej firmy, produktu czy usługi na rynku przedstawiając licencje, plakaty, świadectwa jakości jakie posiadasz. Określ także plan sprzedaży opisując koszty i metody dostarczenia produktu,


  Kolejnym elementem jaki musimy mieć zawarty w naszym biznesplanie jest Zarządzanie. Wybierając osoby które mają kierować naszym biznesem musimy kierować się doświadczeniem i wiedzą. Jeśli mamy już kandydatów na stanowiska kierownicze możemy, a nawet powinniśmy dołączyć ich CV przedstawiając argumenty dlaczego to właśnie on/oni nadają się na to stanowisko. Musimy także określić prawa i obowiązki zarządu. Oprócz danych dotyczących kadry kierowniczej warto podać także informacje o innych osobach kluczowych dla działania naszej firmy. Opiszmy osoby z jakimi współpracowaliśmy w przeszłości, to nam nie zaszkodzi a może bardzo pomóc. Koniecznie musimy także dodać informacje na temat struktury organizacyjnej naszej firmy, udowodnić że zamierzamy zatrudnić odpowiednich ludzi na odpowiednie stanowiska. Takich ludzi którzy poradzą sobie w trudnych sytuacjach. Struktura organizacji musi być logiczna i prosta tak aby była zrozumiała dla wszystkich a nie tylko dla nas, czyli osób piszących biznes plan.

  Reklama
  Pomysł na biznes, biznes plan, własna firma, działalność gospodarcza
  Jeśli nie przychodzi Ci do głowy żaden pomysł na biznes to dobrze trafiłeś, bo ten portal jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tutaj pomysł na biznes oraz biznes plan dopasowany do twoich możliwości, uzyskasz również informacje jak rozpocząć własny biznes oraz otrzymać dotacje. Jeśli potrzebujesz informacji jak założyć przedsiębiorstwo zapoznaj się z naszymi artykułami. Zapraszamy także do dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami, a także do publikowania swoich pomysłów, które na pewno będą pomocne innym osobom, które chcą założyć działalność gospodarczą i prowadzić własny biznes.
  Logowanie
  Nazwa użytkownika

  Hasło  Nie masz jeszcze konta?
  Zarejestruj się

  Nie możesz się zalogować?
  Poproś o nowe hasło
  Meta Tagi
  biznes-plan dobry-biznes
  Popularne
  Kiosk z warzywami
  Inteligentny dom
  Firma cateringowa - dostawa kanapek do biur
  Zaproszenia ślubne
  Hodowla ślimaka
  Warto zobaczyć

  Ostatnio dodane
  Własna firma Biuro rachunkowe Protegga – usługi księgowe w Katowicach
  Własna firma Uzupełnij swój miesięczny dochód handlem kontraktami CFD online
  Własna firma Jak nadać drewnu estetyczny wygląd?
  Własna firma Inwestycja w Zdrowie - Wartość Pakietów Medycznych dla Firm
  Własna firma Kolekcjonowanie numimzatów - na czym polega?
  Najczęściej czytane
  Własny biznes Domowa hodowla kur niosek89496
  Własny biznes Pieczarkarnia53561
  Własny biznes Firma porządkowa (sprzątająca)49086
  Własny biznes Plantacja choinek39356
  Własny biznes Pierogi37913
  Najczęściej komentowane
  Pomysł na biznes Domowa hodowla kur niosek6
  Pomysł na biznes Myjnia parowa6
  Pomysł na biznes Hodowla ślimaka4
  Pomysł na biznes Gabinet masażu4
  Pomysł na biznes Piwa regionalne3