• photography-101.co.uk
 • Promocja Twojej Firmy
  Nawigacja
  Pomysł na biznes
  Zakładanie firmy
  Klasyfikacja PKD
  Formy opodatkowania
  Dotacje z Unii Europejskiej (UE)
  Dotacja z urzędu pracy
  Biznes Plan
  Download
  Forum
  Reklama
  Kontakt
  Szukaj
  Partnerzy
  Wyszukiwarka PKD
  Finanse
  Aktualnie online
  Gości online: 1

  Użytkowników online: 0

  Łącznie użytkowników: 3,806
  Najnowszy użytkownik: otuhe
  Ostatnio czytane
  Bines plan Kolektura lotto
  Bines plan Kawomaty
  Bines plan Zarządzanie powierzchnią magazynową
  Bines plan Pizzeria
  Bines plan Drukarnia
  Bines plan Organizacja wesel
  Bines plan Zakład tapicerski
  Bines plan Organizacja imprez dla dzieci
  Bines plan Szkoła rodzenia
  Bines plan Biznes na miarę XXI wieku
  Bines plan Farma fotowoltaiczna
  Bines plan Praca i zdrowe nawyki
  Bines plan Rolex Daytona - elegancka lokata
  Bines plan Nowy biznes – wyzwania
  Bines plan Szkółka piłkarska
  Polecamy


  Reklama

  Hodowla psów

  Umiejętne połączenie przyjemnego z pożytecznym to gwarancja satysfakcji z wykonywanych przez nas czynności. Nie inaczej jest w biznesie. Pasja jest niezbędnym elementem w naszym życiu, dlatego prowadzenie działalności ściśle z nią związanej to bardzo dobra propozycja dla wszystkich, którym marzy się własna firma. Miłośników zwierząt z pewnością może zainteresować hodowla psów, będąca wartym rozważenia pomysłem na biznes.


  Wybór rasy
  W przypadku hodowli psów istotną rzeczą jest podjęcie decyzji o tym, jaką rasą chcemy się zajmować. Każda wymaga bowiem odmiennego usposobienia i dlatego należy dokładnie zapoznać się z jej charakterystyką. Często hodowcy starają się dopasowywać rasę psów pod swoje indywidualne preferencje i cechy charakteru, czyli pod określony schemat zachowań.


  Musimy brać pod uwagę fakt, że hodowla psów to wielka odpowiedzialność, gdyż na nasze barki spływa pełna opieka nad podopiecznymi. W przypadku małej hodowli możemy poradzić sobie z tym sami, natomiast większe stadko to konieczność wynajęcia kompetentnej osoby do pomocy.


  Dobór rasy to wiedza o jej stereotypach i schematach zachowań. Warto zatem zasięgnąć opinii ekspertów w tej dziedzinie i zaopatrzyć się w fachową literaturę dotyczącą ich pielęgnacji . Absolutnym priorytetem jest dbanie przede wszystkim o zdrowie naszych pupili, a można to osiągnąć podając im odpowiednio zbilansowany pokarm uzupełniany witaminami oraz zadbać o sporą dawkę ruchu. Dla wielu ras przebywanie na świeżym powietrzu i możliwość swobodnego poruszania się po terenie są gwarancją prawidłowego rozwoju. Przed wyborem rasy hodowlanej powinniśmy zatem zapoznać się i z tym aspektem, gdyż preferencje psów są mocno zróżnicowane. Szczególną opieką należy oczywiście obdarzyć szczeniaki ze względu na ich znacznie mniejszą odporność na czynniki zewnętrzne.


  Miejsce do hodowli
  Ze względu na znaczące ograniczenia teren miejski nie jest zbyt dobrą opcją jeżeli chodzi o prowadzenie hodowli zwierząt. Nawet posiadanie mniejszej grupki psów wymaga zadbania o ich potrzeby ruchowe i kwestię wolnej, nieskrępowanej przestrzeni. Jeżeli posiadamy domek jednorodzinny z dużym terenem, będzie to znakomite zaplecze pod prowadzenie hodowli psów. Praca nad zachowaniem naszych podopiecznych to kolejny etap, który nas czeka. Nad tym należy pracować w sposób systematyczny i ciągły niezależnie od rasy.


  />
  Opcje
  Prowadzenie hodowli stawia przed nami możliwości dotyczące jej ukierunkowania. Niezależnie od planów musimy w sposób ciągły zdobywać wiedzę odnośnie danej rasy, która nas interesuje i którą się zajmujemy. Jeżeli interesują nas wystawy psów i pokazywanie walorów naszych pupili szerszej publiczności, możemy w tym celu wybrać z naszej hodowli reprezentatywną grupkę osobników. Korzyści napływające z pokazów wystawowych i ewentualnych nagród oraz wyróżnień mają charakter stricte marketingowy - pozwalają rozreklamować naszą hodowlę i dotrzeć do poważnego grona ewentualnych odbiorców.


  Na początku przygody hodowlanej nie powinniśmy szarżować ze zbyt wielką ilością psów - w miarę upływu czasu i nabywanego doświadczenia możemy stopniowo rozwijać nasz biznes.


  Formalności
  Każdy szanujący się nowo kreowany hodowca psów powinien zgłosić się do Polskiego Związku Kynologicznego, gdzie uzyskamy informacje o wszelkiego rodzaju formalnościach, które należy spełnić. Na liście tej znajdą się takie pozycje jak m.in. zarejestrowanie psa, jego kompleksowe badania, forma przygotowania do wystawy.


  Opłaty i koszty inwestycji
  Głównym czynnikiem generującym koszty jest przede wszystkim zakup psów na potrzeby hodowli. Najlepszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w szczenięta, gdyż będziemy mieli całkowitą kontrolę nad ich rozwojem. Cena jest uzależniona przede wszystkim od rasy psa, jaką reprezentuje. Do tego należy doliczyć koszty zakupu karmy, witamin oraz innych naturalnych pokarmów niezbędnych dla prawidłowego i zdrowego rozwoju zwierzęcia. Wymogiem koniecznym jest także opłacanie cyklicznych szczepień i badań przeprowadzanych przez weterynarza. Wyrobienie metryki rodowodowej wymaga również uiszczenia opłaty.


  Członek Polskiego Związku Kynologicznego musi także opłacać członkostwo - w wymiarze rocznym jest to kwota rzędu kilkudziesięciu złotych. Za każdą wystawę, na której będziemy obecni, także uiszczamy opłatę - około 100 zł.


  Ze sprzedaży naszych podopiecznych możemy uzyskać od kilkuset do kilku tysięcy złotych za psa w zależności od prezentowanej przez niego rasy i predyspozycji wystawowych. Pamiętajmy jednak, że zwierzęta należy traktować z szacunkiem i otoczyć prawdziwą opieką, a nie traktować ich tylko i wyłącznie jako sposobu na wzbogacenie się. Podsumowując jest to zatem pomysł na biznes zarezerwowany dla pasjonatów i miłośników psów, którzy cechują się odpowiedzialnością, rozsądkiem oraz wiedzą o poszczególnych rasach.
  Inne pomysły na biznes
  Biznes plan Hodowla ryb
  Biznes plan Agencja modelek
  Biznes plan Zakład pogrzebowy
  Biznes plan Infobroker
  Biznes plan Salon samochodowy
  Komentarze
  #1 | JA
  Hodowla psów to rzeczywiście "bardzo dobry" interes. Sąsiad ma ten "biznes" i jak narazie same straty. Wyżywienie psa kosztuje nie mało. A odżywić trzeba dobrze, bo to najpierw rośnie a potem musi być zdrowe i płodne. Do tego witaminki, coś na ochronę stawów, szczepienia, odrobaczenia, odkleszczenia i takie tam, to kupa kasy. Jak już sobie ten znajomy odchował te pieski to musiał zrobić im wystawy, testy psychiczne, szkolenia i takie tam. Uwierzcie, że to też skubnęło go ogrom pieniędzy i mnóstwo czasu. No ale jak już zdobył to wszystko i uzyskał prawa hodowlane dla suk i reproduktorów, to okazało się, że piesków jest tak dużo, że żadko kiedy kryją obce suki, a jego suki - jedna rodzi 1-2 szczenięta, a druga więcej ale sprzedać im te pieski czasami ciężko a przecież je wszystkie żywić trzeba. Lepiej się dobrze zastanowić. A! hodowli bez papierów nie polecam, bo od nowego roku wchodzi zakaz sprzedaży i rozmnażania psów nie zarejestrowanych w tego typu organizacjach.
  Dodaj komentarz
  Nick:

  Kod potwierdzający:

  Oceny
  Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

  Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

  Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  Reklama
  Pomysł na biznes, biznes plan, własna firma, działalność gospodarcza
  Jeśli nie przychodzi Ci do głowy żaden pomysł na biznes to dobrze trafiłeś, bo ten portal jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tutaj pomysł na biznes oraz biznes plan dopasowany do twoich możliwości, uzyskasz również informacje jak rozpocząć własny biznes oraz otrzymać dotacje. Jeśli potrzebujesz informacji jak założyć przedsiębiorstwo zapoznaj się z naszymi artykułami. Zapraszamy także do dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami, a także do publikowania swoich pomysłów, które na pewno będą pomocne innym osobom, które chcą założyć działalność gospodarczą i prowadzić własny biznes.
  Logowanie
  Nazwa użytkownika

  Hasło  Nie masz jeszcze konta?
  Zarejestruj się

  Nie możesz się zalogować?
  Poproś o nowe hasło
  Meta Tagi
  biznesplan zakładanie firmy dotacje z urzędu dotacje z UE pomysły na biznes własna firma przedsiębiorczoœć forma opodatkowania zysk
  Popularne
  Ogrody zimowe
  Pole namiotowe
  Firma transportowa
  Agencja eventowa
  Salon samochodowy
  Warto zobaczyć

  Ostatnio dodane
  Własna firma Biuro rachunkowe Protegga – usługi księgowe w Katowicach
  Własna firma Uzupełnij swój miesięczny dochód handlem kontraktami CFD online
  Własna firma Jak nadać drewnu estetyczny wygląd?
  Własna firma Inwestycja w Zdrowie - Wartość Pakietów Medycznych dla Firm
  Własna firma Kolekcjonowanie numimzatów - na czym polega?
  Najczęściej czytane
  Własny biznes Domowa hodowla kur niosek89462
  Własny biznes Pieczarkarnia53513
  Własny biznes Firma porządkowa (sprzątająca)49043
  Własny biznes Plantacja choinek39325
  Własny biznes Pierogi37862
  Najczęściej komentowane
  Pomysł na biznes Domowa hodowla kur niosek6
  Pomysł na biznes Myjnia parowa6
  Pomysł na biznes Hodowla ślimaka4
  Pomysł na biznes Gabinet masażu4
  Pomysł na biznes Piwa regionalne3