Żródło danych firm Promocja Twojej Firmy
Nawigacja
Pomysł na biznes
Zakładanie firmy
Klasyfikacja PKD
Formy opodatkowania
Dotacje z Unii Europejskiej (UE)
Dotacja z urzędu pracy
Biznes Plan
Download
Forum
Reklama
Kontakt
Szukaj
Partnerzy
Wyszukiwarka PKD
Finanse
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 919
Najnowszy użytkownik: karol_m
Linki
Nowe oraz te które istnieją na rynku od wielu lat. Biura rachunkowe Lublin znajdziesz tu.
Ostatnio czytane
Bines plan Korepetycje
Bines plan Infobroker
Bines plan Plantacja choinek
Bines plan Sprzedaż części samochodowych
Bines plan Sklep z oświetleniem
Bines plan Handel choinkami
Bines plan Sklep z akcesoriami ślubnymi
Bines plan Drukarnia
Bines plan Biuro tłumaczeń
Bines plan Szkoła rodzenia
Bines plan Uprawa roślin energetycznych
Bines plan Myjnia parowa
Bines plan Agencja promocyjna / merchendisingowa
Bines plan Inwestowanie na Ukrainie
Bines plan Piwa regionalne

Hodowla ślimaka

Każdy biznes powinien przynieść nam potencjalny zysk po pewnym okresie czasu. W zależności od tego czym się zajmiemy, oczekiwanie na jego wypracowanie może się znacząco różnić . Niezależnie jednak od tego, na co się zdecydujemy, potrzebny jest nam zapał do pracy oraz wytrwałość w dążeniu do celu. Tylko dzięki spełnieniu tych warunków oraz pewnej dozie przysłowiowego szczęścia uda nam się osiągnąć sukces. Jeżeli nie boimy się ciężkiej pracy i posiadamy sporą wiedzę z zakresu rolnictwa, hodowla ślimaków będzie dla nas wartym rozpatrzenia pomysłem na biznes.


Na początek
Decyzja o założeniu hodowli ślimaków to w pierwszej kolejności wybór rodzaju ślimaka, którym się będziemy zajmować. W tej kwestii bierzemy pod uwagę dwa gatunki - naszego rodzimego winniczka lub odmianę afrykańską. Ze względu na fakt, że ślimaki winniczki znajdują się w naszym kraju pod ochroną i sam zbiór (jego ilość) jest ściśle ograniczany przez ministra środowiska, bardziej racjonalnym rozwiązaniem nie nastręczającym tylu problemów jest zdecydowanie się na hodowlę ślimaka afrykańskiego. W jego przypadku nie mamy żadnych ograniczeń co do ilości samego zbioru.


Wymogiem koniecznym jest zainwestowanie w ziemię. Szacuje się, że w przypadku chęci wyhodowania 1 tony ślimaka potrzebujemy około 200-300 metrów kwadratowych gruntu, który nie musi spełniać żadnych wymogów szczególnych (najlepsza jest zdrowa i lekko wapienna gleba). Oprócz samej ziemi musimy również zainwestować w infrastrukturę. Na potrzeby hodowli należy wybudować konstrukcje przeznaczone na magazyn dla ślimaków matecznych (przynajmniej 25 metrów kw.), magazyn na pasze (ok. kilkanaście metrów kw.) oraz pomieszczenie do inkubacji jaj (ok. 5 metrów kw.). W przypadku tego pierwszego ważne jest zachowanie szczególnych warunków dotyczących wilgotności samego wnętrza oraz odpowiedniej temperatury tam panującej. Muszą być one maksymalnie zbliżone do tych, które panują w naturalnym środowisku ślimaków afrykańskich (wilgotność 70-90 procent, temperatura średnia w granicach 20 stopni Celsjusza). Pamiętajmy również o ogrodzeniu ziemi hodowlanej specjalną siatką antyucieczkową.


Proces


hodowli

Na sam początek czeka nas niemały, jednak jednorazowy wydatek na ślimaki mateczne (około 3 tysiące osobników to kosz rzędu 5-6 tysięcy zł). Z każdego z osobna możemy wyhodować mniej więcej 100 nowych osobników. Odmiany mateczne mogą być poddane hibernacji, a po obudzeniu są zdolne do dalszej produkcji.


Do wyhodowania dorosłego ślimaka potrzebujemy około pół roku. W tym okresie następuje najpierw umieszczenie złożonych jaj w inkubatorze, później osobniki karmione są specjalną paszą służącą do ich tuczenia. W przypadku hodowli ślimaka będziemy musieli liczyć się z koniecznością zatrudnienia zbieraczy.


Wydatki a zysk
Koszt zakupu ziemi może się znacząco różnić w zależności od regionu, w którym chcemy działać. Za działkę rolną o powierzchni ok. 2000 tysięcy metrów kwadratowych zapłacimy średnio około kilka tysięcy złotych (lepsza lokalizacja to oczywiście znacznie wyższa cena). Do wydatku za grunt musimy doliczyć całą infrastrukturę związaną z wybudowaniem magazynów na potrzeby hodowli (kilkadziesiąt tysięcy zł), zakup paszy (kilkanaście tysięcy zł) oraz rzecz jasna ślimaków matecznych (ok. 5-6 tysięcy zł).


Reasumując na początek naszego biznesu powinniśmy przygotować około 70-80 tysięcy zł. Za 1 kg wyhodowanego ślimaka możemy uzyskać ok. 3-4 euro. Jeżeli uda nam się załatwić odbiorcę zza granicy (Francja jest bardzo dobrym rynkiem, gdzie zapotrzebowanie na ślimaki hodowlane jest praktycznie niewyczerpane), bez trudu powinniśmy uzyskać przynajmniej drugie tyle.


Za rozpoczęciem hodowli ślimaków przemawia z pewnością fakt, że ze znalezieniem odbiorców zarówno w naszym kraju, jak i poza jego granicą, nie powinno być kłopotu. Biznes ten polecany jest osobom, które nie boją się trudnej i nużącej pracy oraz mają duże pojęcie o rolnictwie. Okres zwrotu samej inwestycji szacuje się mniej więcej na rok. Później pozostaje nam już tylko liczenie zysku, który może wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych w ciągu roku. Minusem są natomiast spore ograniczania z uzyskaniem dotacji na tą działalność.
Inne pomysły na biznes
Biznes plan Uprawa winorośli
Biznes plan Biuro matrymonialne
Biznes plan Brukarstwo
Biznes plan Copywriting
Biznes plan Nauka jazdy
Komentarze
#1 | fraco dnia listopad 03 2011 11:47:56
Czy macie Panstwo taki modelowy biznes plan dla hodowli slimaka ??

Jestesmy zainteresowoani

tadejurkiewicz@hotmail.com

32 209 44 56
#2 | iwa88 dnia grudzień 10 2011 19:54:18
jestem zainteresowana tym biznesem, czy ktokolwiek wie coś na ten temat?
juremiwo@wp.pl
#3 | tolek33 dnia styczeń 01 2012 18:10:01
Witam czy macie Panstwo taki biznes plan dla hodowli slimaka? bo bylbym zainteresowany.
i chcialbym porozmawiac z hodowca slimaka
www.karoljanicki2@wp.pl
#4 | Gość dnia luty 09 2012 08:24:44
Zapraszam na http://hodowlaślimaków.com.pl/
Dodaj komentarz
Nick:

Kod potwierdzający:

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Pomysł na biznes, biznes plan, własna firma, działalność gospodarcza
Jeśli nie przychodzi Ci do głowy żaden pomysł na biznes to dobrze trafiłeś, bo ten portal jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tutaj pomysł na biznes oraz biznes plan dopasowany do twoich możliwości, uzyskasz również informacje jak rozpocząć własny biznes oraz otrzymać dotacje. Jeśli potrzebujesz informacji jak założyć przedsiębiorstwo zapoznaj się z naszymi artykułami. Zapraszamy także do dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami, a także do publikowania swoich pomysłów, które na pewno będą pomocne innym osobom, które chcą założyć działalność gospodarczą i prowadzić własny biznes.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Meta Tagi
biznesplan zakładanie firmy dotacje z urzędu dotacje z UE pomysły na biznes własna firma przedsiębiorczość forma opodatkowania zysk
Popularne
Projektowanie i aranżacja wnętrz
Piwa regionalne
Handel choinkami
Dyskoteka
Ścinka drzew
Ostatnio dodane
Własna firma Biznes kobiecym okiem - w jakiej dziedzinie chciałabyś działać?
Własna firma Sztuka przetrwania - czy survival to dobry pomysł na biznes?
Własna firma Zarządzanie powierzchnią magazynową
Własna firma Innowacje i ulepszenia w telekomunikacji
Własna firma ISO 9001 - poprawi jakość oferowanych przez Ciebie usług
Najczęściej czytane
Własny biznes Domowa hodowla kur niosek58338
Własny biznes Pieczarkarnia27720
Własny biznes Firma porządkowa (sprzątająca)26328
Własny biznes Myjnia parowa26127
Własny biznes Gabinet masażu24082
Najczęściej komentowane
Pomysł na biznes Domowa hodowla kur niosek6
Pomysł na biznes Myjnia parowa6
Pomysł na biznes Gabinet masażu4
Pomysł na biznes Hodowla ślimaka4
Pomysł na biznes Piwa regionalne3
Przewozy holandia polska zespół tourette'a http://świat-orgasmcontrol.pl/ wynajem autokarów kraków potencja tabletki