• Pieniądze na swĂłj biznes
 • Promocja Twojej Firmy
  Nawigacja
  Pomysł na biznes
  Zakładanie firmy
  Klasyfikacja PKD
  Formy opodatkowania
  Dotacje z Unii Europejskiej (UE)
  Dotacja z urzędu pracy
  Biznes Plan
  Download
  Forum
  Reklama
  Kontakt
  Szukaj
  Partnerzy
  Wyszukiwarka PKD
  Finanse
  Aktualnie online
  Gości online: 1

  Użytkowników online: 0

  Łącznie użytkowników: 3,806
  Najnowszy użytkownik: otuhe
  Ostatnio czytane
  Bines plan Linia produkcyjna dla Twojej firmy
  Bines plan Obsługa funduszy unijnych
  Bines plan Sklep z herbatą i kawą
  Bines plan Automaty samoobsługowe
  Bines plan Skup kasztanów
  Bines plan Sklep kibica
  Bines plan Projektowanie i pielęgnacja ogrodów
  Bines plan Przeprowadzki
  Bines plan Nauka jazdy
  Bines plan Biuro Nieruchomości
  Bines plan Cooking house
  Bines plan Agencja interaktywna
  Bines plan Gospodarstwo agroturystyczne
  Bines plan Sukces biznesowy i gospodarczy
  Bines plan Chcesz kupować wygodniej w internecie? Korzystaj z płatności on-line!
  Polecamy


  Reklama

  Hodowla ślimaka

  Każdy biznes powinien przynieść nam potencjalny zysk po pewnym okresie czasu. W zależności od tego czym się zajmiemy, oczekiwanie na jego wypracowanie może się znacząco różnić . Niezależnie jednak od tego, na co się zdecydujemy, potrzebny jest nam zapał do pracy oraz wytrwałość w dążeniu do celu. Tylko dzięki spełnieniu tych warunków oraz pewnej dozie przysłowiowego szczęścia uda nam się osiągnąć sukces. Jeżeli nie boimy się ciężkiej pracy i posiadamy sporą wiedzę z zakresu rolnictwa, hodowla ślimaków będzie dla nas wartym rozpatrzenia pomysłem na biznes.


  Na początek
  Decyzja o założeniu hodowli ślimaków to w pierwszej kolejności wybór rodzaju ślimaka, którym się będziemy zajmować. W tej kwestii bierzemy pod uwagę dwa gatunki - naszego rodzimego winniczka lub odmianę afrykańską. Ze względu na fakt, że ślimaki winniczki znajdują się w naszym kraju pod ochroną i sam zbiór (jego ilość) jest ściśle ograniczany przez ministra środowiska, bardziej racjonalnym rozwiązaniem nie nastręczającym tylu problemów jest zdecydowanie się na hodowlę ślimaka afrykańskiego. W jego przypadku nie mamy żadnych ograniczeń co do ilości samego zbioru.


  Wymogiem koniecznym jest zainwestowanie w ziemię. Szacuje się, że w przypadku chęci wyhodowania 1 tony ślimaka potrzebujemy około 200-300 metrów kwadratowych gruntu, który nie musi spełniać żadnych wymogów szczególnych (najlepsza jest zdrowa i lekko wapienna gleba). Oprócz samej ziemi musimy również zainwestować w infrastrukturę. Na potrzeby hodowli należy wybudować konstrukcje przeznaczone na magazyn dla ślimaków matecznych (przynajmniej 25 metrów kw.), magazyn na pasze (ok. kilkanaście metrów kw.) oraz pomieszczenie do inkubacji jaj (ok. 5 metrów kw.). W przypadku tego pierwszego ważne jest zachowanie szczególnych warunków dotyczących wilgotności samego wnętrza oraz odpowiedniej temperatury tam panującej. Muszą być one maksymalnie zbliżone do tych, które panują w naturalnym środowisku ślimaków afrykańskich (wilgotność 70-90 procent, temperatura średnia w granicach 20 stopni Celsjusza). Pamiętajmy również o ogrodzeniu ziemi hodowlanej specjalną siatką antyucieczkową.


  Proces


  hodowli

  Na sam początek czeka nas niemały, jednak jednorazowy wydatek na ślimaki mateczne (około 3 tysiące osobników to kosz rzędu 5-6 tysięcy zł). Z każdego z osobna możemy wyhodować mniej więcej 100 nowych osobników. Odmiany mateczne mogą być poddane hibernacji, a po obudzeniu są zdolne do dalszej produkcji.


  Do wyhodowania dorosłego ślimaka potrzebujemy około pół roku. W tym okresie następuje najpierw umieszczenie złożonych jaj w inkubatorze, później osobniki karmione są specjalną paszą służącą do ich tuczenia. W przypadku hodowli ślimaka będziemy musieli liczyć się z koniecznością zatrudnienia zbieraczy.


  Wydatki a zysk
  Koszt zakupu ziemi może się znacząco różnić w zależności od regionu, w którym chcemy działać. Za działkę rolną o powierzchni ok. 2000 tysięcy metrów kwadratowych zapłacimy średnio około kilka tysięcy złotych (lepsza lokalizacja to oczywiście znacznie wyższa cena). Do wydatku za grunt musimy doliczyć całą infrastrukturę związaną z wybudowaniem magazynów na potrzeby hodowli (kilkadziesiąt tysięcy zł), zakup paszy (kilkanaście tysięcy zł) oraz rzecz jasna ślimaków matecznych (ok. 5-6 tysięcy zł).


  Reasumując na początek naszego biznesu powinniśmy przygotować około 70-80 tysięcy zł. Za 1 kg wyhodowanego ślimaka możemy uzyskać ok. 3-4 euro. Jeżeli uda nam się załatwić odbiorcę zza granicy (Francja jest bardzo dobrym rynkiem, gdzie zapotrzebowanie na ślimaki hodowlane jest praktycznie niewyczerpane), bez trudu powinniśmy uzyskać przynajmniej drugie tyle.


  Za rozpoczęciem hodowli ślimaków przemawia z pewnością fakt, że ze znalezieniem odbiorców zarówno w naszym kraju, jak i poza jego granicą, nie powinno być kłopotu. Biznes ten polecany jest osobom, które nie boją się trudnej i nużącej pracy oraz mają duże pojęcie o rolnictwie. Okres zwrotu samej inwestycji szacuje się mniej więcej na rok. Później pozostaje nam już tylko liczenie zysku, który może wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych w ciągu roku. Minusem są natomiast spore ograniczania z uzyskaniem dotacji na tą działalność.
  Inne pomysły na biznes
  Biznes plan Uprawa winorośli
  Biznes plan Biuro matrymonialne
  Biznes plan Brukarstwo
  Biznes plan Copywriting
  Biznes plan Nauka jazdy
  Komentarze
  #1 | fraco
  Czy macie Panstwo taki modelowy biznes plan dla hodowli slimaka ??

  Jestesmy zainteresowoani

  tadejurkiewicz@hotmail.com

  32 209 44 56
  #2 | iwa88
  jestem zainteresowana tym biznesem, czy ktokolwiek wie coś na ten temat?
  juremiwo@wp.pl
  #3 | tolek33
  Witam czy macie Panstwo taki biznes plan dla hodowli slimaka? bo bylbym zainteresowany.
  i chcialbym porozmawiac z hodowca slimaka
  www.karoljanicki2@wp.pl
  #4 | Gość
  Zapraszam na http://hodowlaślimaków.com.pl/
  Dodaj komentarz
  Nick:

  Kod potwierdzający:

  Oceny
  Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

  Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

  Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  Reklama
  Pomysł na biznes, biznes plan, własna firma, działalność gospodarcza
  Jeśli nie przychodzi Ci do głowy żaden pomysł na biznes to dobrze trafiłeś, bo ten portal jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tutaj pomysł na biznes oraz biznes plan dopasowany do twoich możliwości, uzyskasz również informacje jak rozpocząć własny biznes oraz otrzymać dotacje. Jeśli potrzebujesz informacji jak założyć przedsiębiorstwo zapoznaj się z naszymi artykułami. Zapraszamy także do dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami, a także do publikowania swoich pomysłów, które na pewno będą pomocne innym osobom, które chcą założyć działalność gospodarczą i prowadzić własny biznes.
  Logowanie
  Nazwa użytkownika

  Hasło  Nie masz jeszcze konta?
  Zarejestruj się

  Nie możesz się zalogować?
  Poproś o nowe hasło
  Meta Tagi
  biznesplan zakładanie firmy dotacje z urzędu dotacje z UE pomysły na biznes własna firma przedsiębiorczoœć forma opodatkowania zysk
  Popularne
  Projektowanie i aranżacja wnętrz
  Piwa regionalne
  Handel choinkami
  Dyskoteka
  Ścinka drzew
  Warto zobaczyć

  Ostatnio dodane
  Własna firma Biuro rachunkowe Protegga – usługi księgowe w Katowicach
  Własna firma Uzupełnij swój miesięczny dochód handlem kontraktami CFD online
  Własna firma Jak nadać drewnu estetyczny wygląd?
  Własna firma Inwestycja w Zdrowie - Wartość Pakietów Medycznych dla Firm
  Własna firma Kolekcjonowanie numimzatów - na czym polega?
  Najczęściej czytane
  Własny biznes Domowa hodowla kur niosek89531
  Własny biznes Pieczarkarnia53601
  Własny biznes Firma porządkowa (sprzątająca)49114
  Własny biznes Plantacja choinek39385
  Własny biznes Pierogi37948
  Najczęściej komentowane
  Pomysł na biznes Domowa hodowla kur niosek6
  Pomysł na biznes Myjnia parowa6
  Pomysł na biznes Hodowla ślimaka4
  Pomysł na biznes Gabinet masażu4
  Pomysł na biznes Piwa regionalne3