Organizacja szkoleń biznesowych - : Pomysł na biznes - Nowy-Biznes.com - Biznes plan, Własna firma, Działalność gospodarcza
Żródło danych firm Promocja Twojej Firmy
Nawigacja
Pomysł na biznes
Zakładanie firmy
Klasyfikacja PKD
Formy opodatkowania
Dotacje z Unii Europejskiej (UE)
Dotacja z urzędu pracy
Biznes Plan
Download
Forum
Reklama
Kontakt
Szukaj
Partnerzy
Wyszukiwarka PKD
Finanse
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3,723
Najnowszy użytkownik: yliwifo
Ostatnio czytane
Bines plan Pieniądze w świecie sportu
Bines plan Pralnia wodna i chemiczna
Bines plan Sale zabaw dla dzieci
Bines plan Serwis telefonów komórkowych
Bines plan Ścinka drzew
Bines plan Studio Figura - Pomysł na biznes dla Ciebie!
Bines plan Sklep z gadżetami i śmiesznymi prezentami
Bines plan Projektowanie i pielęgnacja ogrodów
Bines plan Produkcja palet drewnianych
Bines plan Biuro podróży
Bines plan Doradca BHP
Bines plan Dorabianie kluczy
Bines plan Kto powinien otworzyć własny biznes
Bines plan Uprawa szparagów
Bines plan Czy warto zakładać własną siłownię?
Polecamy


Reklama dla Twojej firmy!

Organizacja szkoleń biznesowych

Zarządzanie oraz problemy związane z niedostatecznym wykorzystaniem infrastruktury firmy i jej czynników powoduje, że ogromną popularnością cieszą się organizowane przez profesjonalne i posiadające swoich specjalistów szkolenia biznesowe. Mogą one mieć charakter zarówno wewnętrzny, jak i zewnętrzny. Istotnym elementem w przypadku tego typu spotkań jest wybór odpowiedniego miejsca. W przypadku szkolenia wewnętrznego jest to z reguły siedziba firmy zlecającej jego przeprowadzenie. Zewnętrzne natomiast odbywają się często w miejscach neutralnych, a ich ostateczny wybór zależy w dużej mierze od ilości uczestników i charakteru samego spotkania.

Szkolenia biznesowe pomysłem na biznes

Organizowanie tego typu spotkań to przede wszystkim zadanie dla osób kreatywnych i asertywnych, które posiadają doświadczenie w prowadzeniu tego typu szkoleń. Ponadto oprócz naturalnych predyspozycji, ważna jest wiedza na temat samego schematu organizacji, czyli kogo zapraszać, jakie miejsce wybrać, w jaki sposób zaprezentować informacje, które chcemy przekazać grupie.

Ogromną pomocą dla nas (szczególnie na początku prowadzonej działalności) będą z pewnością organizowane cyklicznie przez różne firmy profesjonalne kursy przygotowujące do prowadzenia spotkań biznesowych. Dowiemy się na nich między innymi o istocie planowania swoich działań i sposobie ich realizacji.

Grupa docelowa i schemat organizacyjny

Rozpoczynając swoją działalność z reguły nie posiadamy określonej grupy kontaktów, dla której moglibyśmy przygotowywać i realizować szkolenia biznesowe. Określoną markę wyrabiamy sobie poprzez organizowanie cyklicznych szkoleń, dlatego pozyskanie firmy do współpracy powinno być dla nas priorytetem w pierwszej kolejności.

Istotny jest sam charakter spotkania, który może być oficjalny albo też nieformalny. Pod tym kątem powinniśmy organizować poczęstunek oraz odpowiednią salę z adekwatnym do szkolenia wyposażeniem. Ewentualna oprawa muzyczna


i dobór menu mogą być kwestiami decyzyjnymi, które pozostawimy zleceniodawcy. Informacje dotyczące preferencji żywieniowych gości pozyskane przez nas to kwestia, która z pewnością powinna wpłynąć na pozytywny odbiór naszych starań.

Wybrany sposób zaproszenia do uczestnictwa w spotkaniu biznesowym uzależniony powinien być od charakteru imprezy - w przypadku spotkania formalnego w dobrym guście będzie przygotowanie i wysłanie zaproszeń drogą pocztową. Zaproszenia na szkolenia nieoficjalne to z reguły informacja przekazywana w formie mailowej. Od charakteru spotkania zależy praktycznie cała otoczka organizacyjna - od zaproszeń, poprzez wynajem pomieszczenia, wybór menu (w tym poczęstunku i napojów), a kończąc na sposobie prowadzenia szkolenia.

Podczas organizowania szkolenia ważna jest dbałość o najmniejsze detale. Dla uczestników spotkania warto przygotować chociażby skromny poczęstunek (współpraca z firmą cateringową będzie rozsądnym rozwiązaniem), dodatkowo można pokusić się o drobny upominek dla uczestników. Po odbytym szkoleniu warto przekazać osobom zebranym materiały ze szkolenia.

Przedmiot naszych rozważań podczas szkolenia biznesowego powinien być dostosowany pod indywidualne oczekiwania firmy. Warto zatem omówić z właścicielem lub też osobą decyzyjną wszelkie kwestie dotyczące tematyki.

Reklama i dofinansowanie

Nie posiadając rozpoznawalnej marki na rynku warto zadbać o odpowiednie działania marketingowe, takie jak reklama w sieci (własna strona internetowa, jej promocja, przedstawianie oferty na serwisach biznesowych), reklamy zewnętrzne czy też ogłoszenia w popularnych czasopismach i gazetach.

Na potrzeby naszej działalności możemy starać się o uzyskanie dotacji w ramach programu Kapitał Ludzki w kwocie 40 tysięcy zł maksymalnie lub też 1000 zł wypłacanego co miesiąc przez okres 6-12 miesięcy w zależności od decyzji organów rozpatrujących wniosek.
Inne pomysły na biznes
Biznes plan Niania do wynajęcia
Biznes plan Kolektory słoneczne
Biznes plan Apteka
Biznes plan Akcesoria do łazienek
Biznes plan Bowling
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Nick:

Kod potwierdzający:

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Reklama
Pomysł na biznes, biznes plan, własna firma, działalność gospodarcza
Jeśli nie przychodzi Ci do głowy żaden pomysł na biznes to dobrze trafiłeś, bo ten portal jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tutaj pomysł na biznes oraz biznes plan dopasowany do twoich możliwości, uzyskasz również informacje jak rozpocząć własny biznes oraz otrzymać dotacje. Jeśli potrzebujesz informacji jak założyć przedsiębiorstwo zapoznaj się z naszymi artykułami. Zapraszamy także do dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami, a także do publikowania swoich pomysłów, które na pewno będą pomocne innym osobom, które chcą założyć działalność gospodarczą i prowadzić własny biznes.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Meta Tagi
biznesplan zakładanie firmy dotacje z urzędu dotacje z UE pomysły na biznes własna firma przedsiębiorczość forma opodatkowania zysk
Popularne
Zakład tapicerski
Czyszczenie kostki brukowej
Bowling
Agencja eventowa
Ruchome stoisko z przekąskami
Warto zobaczyć

Ostatnio dodane
Własna firma Czy lokaty krótkoterminowe się opłacajš?
Własna firma Jak wybrać opakowanie na prezent œwišteczny?
Własna firma Niezapłacone faktury - jak się przed nimi zabezpieczyć?
Własna firma Jak zorganizować dobrš imprezę integracyjnš?
Własna firma Jak stworzyć dobry biznes plan?
Najczęściej czytane
Własny biznes Domowa hodowla kur niosek81106
Własny biznes Pieczarkarnia46494
Własny biznes Firma porządkowa (sprzątająca)44339
Własny biznes Myjnia parowa33345
Własny biznes Gabinet masażu32774
Najczęściej komentowane
Pomysł na biznes Domowa hodowla kur niosek6
Pomysł na biznes Myjnia parowa6
Pomysł na biznes Hodowla ślimaka4
Pomysł na biznes Gabinet masażu4
Pomysł na biznes Piwa regionalne3