• Promocja Twojej Firmy
  Nawigacja
  Pomysł na biznes
  Zakładanie firmy
  Klasyfikacja PKD
  Formy opodatkowania
  Dotacje z Unii Europejskiej (UE)
  Dotacja z urzędu pracy
  Biznes Plan
  Download
  Forum
  Reklama
  Kontakt
  Szukaj
  Partnerzy
  Wyszukiwarka PKD
  Finanse
  Aktualnie online
  Gości online: 1

  Użytkowników online: 0

  Łącznie użytkowników: 3,806
  Najnowszy użytkownik: otuhe
  Ostatnio czytane
  Bines plan Ajentura
  Bines plan Salon fryzjerski
  Bines plan Sklep RTV i AGD
  Bines plan Chcesz kupować wygodniej w internecie? Korzystaj z płatności on-line!
  Bines plan Biznes w branży kulinarnej – czy to się opłaca
  Bines plan Farma fotowoltaiczna
  Bines plan Jak stworzyć dobry biznes plan?
  Bines plan Rolex Daytona - elegancka lokata
  Bines plan Hodowla danieli
  Bines plan Wulkanizacja
  Bines plan Pub sportowy
  Bines plan Zarabianie na sukcesach sportowych
  Bines plan Czyszczenie i renowacja skór
  Bines plan Pokazy i szkolenia barmańskie
  Bines plan Linia produkcyjna dla Twojej firmy
  Polecamy


  Reklama

  Organizacja szkoleń biznesowych

  Zarządzanie oraz problemy związane z niedostatecznym wykorzystaniem infrastruktury firmy i jej czynników powoduje, że ogromną popularnością cieszą się organizowane przez profesjonalne i posiadające swoich specjalistów szkolenia biznesowe. Mogą one mieć charakter zarówno wewnętrzny, jak i zewnętrzny. Istotnym elementem w przypadku tego typu spotkań jest wybór odpowiedniego miejsca. W przypadku szkolenia wewnętrznego jest to z reguły siedziba firmy zlecającej jego przeprowadzenie. Zewnętrzne natomiast odbywają się często w miejscach neutralnych, a ich ostateczny wybór zależy w dużej mierze od ilości uczestników i charakteru samego spotkania.

  Szkolenia biznesowe pomysłem na biznes

  Organizowanie tego typu spotkań to przede wszystkim zadanie dla osób kreatywnych i asertywnych, które posiadają doświadczenie w prowadzeniu tego typu szkoleń. Ponadto oprócz naturalnych predyspozycji, ważna jest wiedza na temat samego schematu organizacji, czyli kogo zapraszać, jakie miejsce wybrać, w jaki sposób zaprezentować informacje, które chcemy przekazać grupie.

  Ogromną pomocą dla nas (szczególnie na początku prowadzonej działalności) będą z pewnością organizowane cyklicznie przez różne firmy profesjonalne kursy przygotowujące do prowadzenia spotkań biznesowych. Dowiemy się na nich między innymi o istocie planowania swoich działań i sposobie ich realizacji.

  Grupa docelowa i schemat organizacyjny

  Rozpoczynając swoją działalność z reguły nie posiadamy określonej grupy kontaktów, dla której moglibyśmy przygotowywać i realizować szkolenia biznesowe. Określoną markę wyrabiamy sobie poprzez organizowanie cyklicznych szkoleń, dlatego pozyskanie firmy do współpracy powinno być dla nas priorytetem w pierwszej kolejności.

  Istotny jest sam charakter spotkania, który może być oficjalny albo też nieformalny. Pod tym kątem powinniśmy organizować poczęstunek oraz odpowiednią salę z adekwatnym do szkolenia wyposażeniem. Ewentualna oprawa muzyczna


  i dobór menu mogą być kwestiami decyzyjnymi, które pozostawimy zleceniodawcy. Informacje dotyczące preferencji żywieniowych gości pozyskane przez nas to kwestia, która z pewnością powinna wpłynąć na pozytywny odbiór naszych starań.

  Wybrany sposób zaproszenia do uczestnictwa w spotkaniu biznesowym uzależniony powinien być od charakteru imprezy - w przypadku spotkania formalnego w dobrym guście będzie przygotowanie i wysłanie zaproszeń drogą pocztową. Zaproszenia na szkolenia nieoficjalne to z reguły informacja przekazywana w formie mailowej. Od charakteru spotkania zależy praktycznie cała otoczka organizacyjna - od zaproszeń, poprzez wynajem pomieszczenia, wybór menu (w tym poczęstunku i napojów), a kończąc na sposobie prowadzenia szkolenia.

  Podczas organizowania szkolenia ważna jest dbałość o najmniejsze detale. Dla uczestników spotkania warto przygotować chociażby skromny poczęstunek (współpraca z firmą cateringową będzie rozsądnym rozwiązaniem), dodatkowo można pokusić się o drobny upominek dla uczestników. Po odbytym szkoleniu warto przekazać osobom zebranym materiały ze szkolenia.

  Przedmiot naszych rozważań podczas szkolenia biznesowego powinien być dostosowany pod indywidualne oczekiwania firmy. Warto zatem omówić z właścicielem lub też osobą decyzyjną wszelkie kwestie dotyczące tematyki.

  Reklama i dofinansowanie

  Nie posiadając rozpoznawalnej marki na rynku warto zadbać o odpowiednie działania marketingowe, takie jak reklama w sieci (własna strona internetowa, jej promocja, przedstawianie oferty na serwisach biznesowych), reklamy zewnętrzne czy też ogłoszenia w popularnych czasopismach i gazetach.

  Na potrzeby naszej działalności możemy starać się o uzyskanie dotacji w ramach programu Kapitał Ludzki w kwocie 40 tysięcy zł maksymalnie lub też 1000 zł wypłacanego co miesiąc przez okres 6-12 miesięcy w zależności od decyzji organów rozpatrujących wniosek.
  Inne pomysły na biznes
  Biznes plan Niania do wynajęcia
  Biznes plan Kolektory słoneczne
  Biznes plan Apteka
  Biznes plan Akcesoria do łazienek
  Biznes plan Bowling
  Komentarze
  Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
  Dodaj komentarz
  Nick:

  Kod potwierdzający:

  Oceny
  Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

  Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

  Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  Reklama
  Pomysł na biznes, biznes plan, własna firma, działalność gospodarcza
  Jeśli nie przychodzi Ci do głowy żaden pomysł na biznes to dobrze trafiłeś, bo ten portal jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tutaj pomysł na biznes oraz biznes plan dopasowany do twoich możliwości, uzyskasz również informacje jak rozpocząć własny biznes oraz otrzymać dotacje. Jeśli potrzebujesz informacji jak założyć przedsiębiorstwo zapoznaj się z naszymi artykułami. Zapraszamy także do dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami, a także do publikowania swoich pomysłów, które na pewno będą pomocne innym osobom, które chcą założyć działalność gospodarczą i prowadzić własny biznes.
  Logowanie
  Nazwa użytkownika

  Hasło  Nie masz jeszcze konta?
  Zarejestruj się

  Nie możesz się zalogować?
  Poproś o nowe hasło
  Meta Tagi
  biznesplan zakładanie firmy dotacje z urzędu dotacje z UE pomysły na biznes własna firma przedsiębiorczoœć forma opodatkowania zysk
  Popularne
  Zakład tapicerski
  Czyszczenie kostki brukowej
  Bowling
  Agencja eventowa
  Ruchome stoisko z przekąskami
  Warto zobaczyć

  Ostatnio dodane
  Własna firma Uzupełnij swój miesięczny dochód handlem kontraktami CFD online
  Własna firma Jak nadać drewnu estetyczny wygląd?
  Własna firma Inwestycja w Zdrowie - Wartość Pakietów Medycznych dla Firm
  Własna firma Kolekcjonowanie numimzatów - na czym polega?
  Własna firma Czy inwestycja w numizmaty to dobry pomysł?
  Najczęściej czytane
  Własny biznes Domowa hodowla kur niosek89232
  Własny biznes Pieczarkarnia52816
  Własny biznes Firma porządkowa (sprzątająca)48851
  Własny biznes Plantacja choinek39170
  Własny biznes Pierogi37681
  Najczęściej komentowane
  Pomysł na biznes Domowa hodowla kur niosek6
  Pomysł na biznes Myjnia parowa6
  Pomysł na biznes Hodowla ślimaka4
  Pomysł na biznes Gabinet masażu4
  Pomysł na biznes Piwa regionalne3