Ruchome stoisko z przekąskami - : Pomysł na biznes - Nowy-Biznes.com - Biznes plan, Własna firma, Działalnoœć gospodarcza
  • Promocja Twojej Firmy
    Nawigacja
    Pomysł na biznes
    Zakładanie firmy
    Klasyfikacja PKD
    Formy opodatkowania
    Dotacje z Unii Europejskiej (UE)
    Dotacja z urzędu pracy
    Biznes Plan
    Download
    Forum
    Reklama
    Kontakt
    Szukaj
    Partnerzy
    Wyszukiwarka PKD
    Finanse
    Aktualnie online
    Gości online: 3

    Użytkowników online: 0

    Łącznie użytkowników: 4,329
    Najnowszy użytkownik: erykikiv
    Ostatnio czytane
    Bines plan Brukarstwo
    Bines plan Inspiracja na biznes, spróbuj swoich sił!
    Bines plan Doradca BHP
    Bines plan Firma melioracyjna
    Bines plan Biuro podróży
    Bines plan Studio Figura - Pomysł na biznes dla Ciebie!
    Bines plan Pomysł na biznes w gastronomii
    Bines plan Projektant grafiki komputerowej
    Bines plan Uprawa roślin energetycznych
    Bines plan Jak zwiększyć obroty w sklepie?
    Bines plan Wypożyczalnia przyczep kempingowych
    Bines plan Sklep sportowy
    Bines plan Salon SPA
    Bines plan Agencja promocyjna / merchendisingowa
    Bines plan Serwis telefonów komórkowych
    Polecamy


    Reklama dla Twojej firmy!

    Ruchome stoisko z przekąskami

    Ciągłe podwyżki cen zmuszają przedsiębiorców do wprowadzania zmian w realizacji swojego planu działania, a najczęstszą modyfikacją jest oczywiście redukcja kosztów. Atrakcyjnie położone miejsca w dobrej lokalizacji są coraz droższe, co sprawia, że prowadzenie działalności w dotychczasowym miejscu staje się coraz mniej rentowne. Dlatego właśnie spora część firm decyduje się na przeniesienie swojej siedziby lub też biura w inną lokalizację, znacznie tańszą pod względem kosztów utrzymania. Małych przedsiębiorców jednak w dalszym ciągu nie stać na prowadzenie swoich interesów wynajmując coraz to droższe lokale. Według perspektyw w tej kwestii z pewnością nie będzie lepiej. Dla nich dobrą alternatywą może się okazać prowadzenie mobilnego biznesu w postaci ruchomego stoiska z artykułami spożywczymi. Wózkowy pomysł na biznes jest propozycją dla osób, których satysfakcjonuje mniej ekspansywny charakter prowadzonej działalności.


    Ceny lokali
    Obecnie koszt wynajęcia lokalu waha się od kilkudziesięciu do kilkuset zł za metr kwadratowy. Determinująca jest oczywiście lokalizacja samego miejsca - za te najbardziej atrakcyjne będziemy musieli zapłacić nawet 300-400 zł za metr. Analitycy przewidują dalszy wzrost cen wynajmu powierzchni w ciągu roku. Podwyżka może osiągnąć poziom nawet ponad 5 procent.


    Posiadając mobilne stoisko znacznie redukujemy koszty wynajmu powierzchni na potrzeby naszej działalności. Wystarczy nam do tego celu kilka metrów kwadratowych, co będzie oznaczało dla nas koszt kilkuset do 1000 zł na miesiąc, co jest znacznie mniejszą kwotą niż w przypadku wynajmu lokalu o powierzchni kilkudziesięciu metrów.


    Perspektywy
    Rosnący popyt na szybkie przekąski oferowane przez osoby trudniące się wózkowym biznesem jest z pewnością argumentem przemawiającym za spróbowaniem swych sił w tej rynkowej niszy. Popularnymi miejscami są oczywiście te najczęściej odwiedzane przez


    ludzi - deptaki w miastach, galerie handlowe, dworce kolejowe i autobusowe itp.


    Co roku zwiększa się zainteresowanie zakupem wózków mobilnych, co jest kolejnym dowodem na perspektywiczność tego rodzaju biznesu.


    Co potrzebujemy?
    Przede wszystkim lwią część wydatków związanych z rozpoczęciem naszej działalności przeznaczy na zakup specjalistycznego wózka. Wraz z wyposażeniem oraz towarem będzie to koszt rzędu kilkunastu tysięcy zł. Na potrzeby prowadzenia tejże działalności możemy postarać się o dofinansowanie z urzędu pracy.


    Specjalistyczne wózki wyposażone są w urządzenia służące do robienia m.in. frytek, hod dogów i innego rodzaju przekąsek. Producenci tego typu urządzeń cyklicznie zwiększają ich funkcjonalność, przez co w sposób bardziej optymalny mogą one sprostać rosnącym oczekiwaniom klientów. Źródłem energii w przypadku wózków mobilnych jest gaz propan-butan znajdujący się w butli. Do ich napędu nie potrzebujemy zatem ani wody, ani też prądu.


    Potencjalny zysk
    Zysk jak w każdym biznesie uzależniony jest od liczby pozyskanych klientów. Umiejętnie wykorzystując rosnące zapotrzebowanie na szybkie przekąski możemy uzyskać całkiem pokaźne zyski. Wiele zależy od kosztów wyprodukowania przekąski. Jeżeli uda nam się uzyskać poziom przykładowo 2-2,50 zł, a cena sprzedaży będzie oscylowała wokół 4-5 zł, łatwo możemy policzyć, że marża wyniesie przynajmniej kilkadziesiąt procent. Jeszcze lepsze perspektywy zarobków dotyczą serwowania porcji frytek zakręconych, do produkcji których wózki również są przystosowane. Wystarczą do ich wytwarzania olej, patyczek bambusowy oraz ziemniaki. Koszt wyprodukowania jednej porcji nie powinien przekroczyć poziomu 1-1,50 zł, gotowy produkt natomiast możemy sprzedawać za 4-5 zł, co oznacza marże w wysokości kilkuset procent.


    Oczywiście przy pomocy wózka mobilnego możemy serwować również kukurydzę, lody, ciepłe oraz zimne napoje.
    Inne pomysły na biznes
    Biznes plan Projektowanie i aranżacja wnętrz
    Biznes plan Tworzenie stron internetowych
    Biznes plan Wynajem kortu tenisowego
    Biznes plan Zaproszenia ślubne
    Biznes plan Biuro Nieruchomości
    Komentarze
    Bardzo dobry pomysł, ale bym powiedział na lato. W zimie mało pomysłów się sprawdza, ponieważ ludzie chcą jak najszybciej udać się do swych domów, a w przypadku centrów handlowych ludzie boją się o dojście do domu, dlatego jest rutyna: Praca-dom, praca-dom. Dobrym pomysłem jest dla większości wyjście z przyjaciółmi(o ile takich posiadamy) do kina. W kinie , w którym nie ma popcornu( nie mówie o markowych, tylko prywatnych) można postawić takowy automat z popcornem( cena za 1 kg kukurydzy w hurcie- 1 zł) i napojami/przekąskami.
    Dodaj komentarz
    Nick:

    Kod potwierdzający:

    Oceny
    Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

    Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

    Brak ocen. Może czas dodać swoją?
    Reklama
    Pomysł na biznes, biznes plan, własna firma, działalność gospodarcza
    Jeśli nie przychodzi Ci do głowy żaden pomysł na biznes to dobrze trafiłeś, bo ten portal jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tutaj pomysł na biznes oraz biznes plan dopasowany do twoich możliwości, uzyskasz również informacje jak rozpocząć własny biznes oraz otrzymać dotacje. Jeśli potrzebujesz informacji jak założyć przedsiębiorstwo zapoznaj się z naszymi artykułami. Zapraszamy także do dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami, a także do publikowania swoich pomysłów, które na pewno będą pomocne innym osobom, które chcą założyć działalność gospodarczą i prowadzić własny biznes.
    Logowanie
    Nazwa użytkownika

    Hasło    Nie masz jeszcze konta?
    Zarejestruj się

    Nie możesz się zalogować?
    Poproś o nowe hasło
    Meta Tagi
    biznesplan zakładanie firmy dotacje z urzędu dotacje z UE pomysły na biznes własna firma przedsiębiorczoœć forma opodatkowania zysk
    Popularne
    Bramy ręcznie robione
    Salon optyczny
    Wypożyczalnia przyczep kempingowych
    Wypożyczalnia skuterów wodnych
    Fotografia ślubna
    Warto zobaczyć

    Ostatnio dodane
    Własna firma Otwieranie własnego sklepu internetowego - od czego zaczšć?
    Własna firma Dlaczego warto kupować nowe mieszkanie wykończone pod klucz?
    Własna firma Apartamenty na sprzedaż w Gdańsku - dobry pomysł na lokatę pieniędzy?
    Własna firma Drewniana łazienka - czy to dobry pomysł?
    Własna firma Czy lokaty krótkoterminowe się opłacajš?
    Najczęściej czytane
    Własny biznes Domowa hodowla kur niosek83831
    Własny biznes Pieczarkarnia48176
    Własny biznes Firma porządkowa (sprzątająca)45904
    Własny biznes Gabinet masażu34801
    Własny biznes Myjnia parowa34652
    Najczęściej komentowane
    Pomysł na biznes Domowa hodowla kur niosek6
    Pomysł na biznes Myjnia parowa6
    Pomysł na biznes Hodowla ślimaka4
    Pomysł na biznes Gabinet masażu4
    Pomysł na biznes Piwa regionalne3