Kolektory słoneczne - : Pomysł na biznes - Nowy-Biznes.com - Biznes plan, Własna firma, Działalność gospodarcza
 • Żródło danych firm Promocja Twojej Firmy
  Nawigacja
  Pomysł na biznes
  Zakładanie firmy
  Klasyfikacja PKD
  Formy opodatkowania
  Dotacje z Unii Europejskiej (UE)
  Dotacja z urzędu pracy
  Biznes Plan
  Download
  Forum
  Reklama
  Kontakt
  Szukaj
  Partnerzy
  Wyszukiwarka PKD
  Finanse
  Aktualnie online
  Gości online: 2

  Użytkowników online: 0

  Łącznie użytkowników: 4,040
  Najnowszy użytkownik: opaqokoro
  Ostatnio czytane
  Bines plan Zacznij od biznesplanu
  Bines plan Studio tatuażu
  Bines plan Produkcja palet z tektury
  Bines plan Ścianka wspinaczkowa
  Bines plan Solarium i salon kosmetyczny
  Bines plan Trudy pierwszego roku
  Bines plan Bramy ręcznie robione
  Bines plan Hurtownia produktów z Chin
  Bines plan Nowy biznes – wyzwania
  Bines plan Dobry wygląd, dobry biznes – dbanie o wizerunek jako pomysł na firmę
  Bines plan Zdobycie środków finansowych
  Bines plan Sprzedaż części samochodowych
  Bines plan Taxi
  Bines plan Warsztat samochodowy
  Bines plan Sklep sportowy
  Polecamy


  Reklama dla Twojej firmy!

  Kolektory słoneczne

  Jednym z najważniejszych celów Unii Europejskiej jest ochrona środowiska, a zagadnieniem z tym związanym są odnawialne źródła energii. Na ten cel przeznaczane są ogromne sumy pieniędzy, co wróży duże zyski firmom zajmującym się tego typu branżami. Obecnie wybierając własny dom, coraz więcej osób zwraca uwagę na aspekty przyjazne środowisku, a zarazem ekonomiczne przesłanki, takie jak na przykład podgrzewanie wody za pomocą energii słonecznej. Warto troszczyć się o środowisko naturalne, poza tym warto zauważyć, iż na takiej ochronie środowiska można również zarobić.

  Jednym z alternatywnych źródeł energii jest wykorzystywanie energii promieniowania słonecznego. W tym celu montuje się na dachach kolektory słoneczne, zwane również ekranami słonecznymi lub kolektorami solarnymi. Mamy w ich działaniu do czynienia z konwersją fototermiczną, której produktem jest ciepło. Słońce ogrzewa umieszczony w kolektorze absorber, który pochłania promieniowanie słoneczne i zamienia je w ciepło. Skuteczność pochłaniania zależy od rodzaju absorbera. Wyróżnia się kolektory próżniowe (są one skuteczniejsze i sprawniejsze) oraz kolektory płaskie.

  Istnieje również drugi podział obejmujący system solarny, w jakim działają kolektory. Jest to system aktywny bądź pasywny. System aktywny charakteryzuje się dodatkowym użyciem pomp, w jakie wyposaża się instalację. Wówczas kolektory słoneczne umieszcza się na dachu budynku, w którym system ma działać. W przypadku systemu pasywnego nie potrzebne jest montowanie pompy, jednak kolektory muszą być wówczas zainstalowane poniżej zasobnika ciepła w pobliżu budynku, w którym zainstalowany jest system. Najczęściej umieszcza się je na trawniku blisko domu.

  Układy solarne w polskich warunkach klimatycznych opłacają się, a ich montowanie niewątpliwie ma sens. Pod względem nasłonecznienia Polska nie ustępuje krajom, w których technika solarna jest bardzo popularna, takim jak Niemcy czy Austria. Warto pomyśleć o założeniu firmy oferującej ich sprzedaż, montaż i konserwację. Należy wówczas nawiązać


  współpracę z producentami kolektorów, przejść cykl szkoleń z zakresu ich obsługi, uzyskać potrzebne certyfikaty, a następnie wejść na rynek. Powinno się wynająć pomieszczenie na biuro, służące do kontaktów z klientami oraz magazyn do składowania instalacji słonecznych i narzędzi potrzebnych do ich montażu. Niezbędny będzie również zakup samochodu, gdyż wszelkie usługi wykonywane są u klienta.

  Zamieszczając reklamę w mediach należy przedstawić zalety stosowania układów solarnych, które przyciągną nabywców. Można do nich zaliczyć: uzyskiwanie za darmo ciepłej wody, oszczędność na rachunkach za energię (czym więcej podwyżek cen tradycyjnych nośników energii takich jak gaz, olej opałowy, węgiel czy prąd elektryczny, tym bardziej opłacalny jest zestaw solarny), uniezależnienie się od niepewnych źródeł podgrzewania wody (takich jak ropa naftowa z krajów arabskich czy gaz z Rosji), bycie ekologicznym (co niesie z sobą ochronę przed globalnym ociepleniem) oraz prestiż.

  Najpowszechniej energia pozyskana z kolektorów wykorzystywana jest do podgrzewania wody użytkowej i wody basenowej, wspomagania centralnego ogrzewania, chłodzenia budynków, a także ciepła technologicznego. Dzięki niej można znacznie ograniczyć wielkość rachunków za podgrzanie wody, jak i za ogrzewanie. Warto podkreślić, iż kolektory słoneczne mogą być dodatkową, wspomagającą formą dostarczania energii, jak i zupełnie samodzielnym systemem grzewczym.

  Z pewnością klientów zainteresują liczne dotacje i dopłaty związane z instalacją systemów solarnych, między innymi z Unii Europejskiej i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wiadomości o tym na pewno pomogą im podjąć decyzję o zakupie kolektorów, warto udzielić im pomocy w celu uzyskania tych pieniędzy. Poza tym, użytkując zestaw solarny klienci stają się: nowocześni, modni, ekologiczni i bogatsi, a firma działająca w tej branży zyskuje rozgłos i renomę, a co za tym idzie kolejnych odbiorców. Tego typu branża staje się niewątpliwie opłacalnym biznesem.

  Inne pomysły na biznes
  Biznes plan Kwiaciarnia
  Biznes plan Sztuczna biżuteria
  Biznes plan Skład węgla kamiennego
  Biznes plan Pierogi
  Biznes plan Projektant grafiki komputerowej
  Komentarze
  Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
  Dodaj komentarz
  Nick:

  Kod potwierdzający:

  Oceny
  Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

  Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

  Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  Reklama
  Pomysł na biznes, biznes plan, własna firma, działalność gospodarcza
  Jeśli nie przychodzi Ci do głowy żaden pomysł na biznes to dobrze trafiłeś, bo ten portal jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tutaj pomysł na biznes oraz biznes plan dopasowany do twoich możliwości, uzyskasz również informacje jak rozpocząć własny biznes oraz otrzymać dotacje. Jeśli potrzebujesz informacji jak założyć przedsiębiorstwo zapoznaj się z naszymi artykułami. Zapraszamy także do dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami, a także do publikowania swoich pomysłów, które na pewno będą pomocne innym osobom, które chcą założyć działalność gospodarczą i prowadzić własny biznes.
  Logowanie
  Nazwa użytkownika

  Hasło  Nie masz jeszcze konta?
  Zarejestruj się

  Nie możesz się zalogować?
  Poproś o nowe hasło
  Meta Tagi
  biznesplan zakładanie firmy dotacje z urzędu dotacje z UE pomysły na biznes własna firma przedsiębiorczość forma opodatkowania zysk
  Popularne
  Firma dachowa
  Dekoracje okienne
  Taxi
  Firma nagłośnieniowa
  Hodowla ryb
  Warto zobaczyć

  Ostatnio dodane
  Własna firma Czy lokaty krótkoterminowe się opłacajš?
  Własna firma Jak wybrać opakowanie na prezent œwišteczny?
  Własna firma Niezapłacone faktury - jak się przed nimi zabezpieczyć?
  Własna firma Jak zorganizować dobrš imprezę integracyjnš?
  Własna firma Jak stworzyć dobry biznes plan?
  Najczęściej czytane
  Własny biznes Domowa hodowla kur niosek81892
  Własny biznes Pieczarkarnia46941
  Własny biznes Firma porządkowa (sprzątająca)44793
  Własny biznes Myjnia parowa33699
  Własny biznes Gabinet masażu33420
  Najczęściej komentowane
  Pomysł na biznes Domowa hodowla kur niosek6
  Pomysł na biznes Myjnia parowa6
  Pomysł na biznes Hodowla ślimaka4
  Pomysł na biznes Gabinet masażu4
  Pomysł na biznes Piwa regionalne3