Kolektory słoneczne - : Pomysł na biznes - Nowy-Biznes.com - Biznes plan, Własna firma, Działalność gospodarcza
Żródło danych firm Promocja Twojej Firmy
Nawigacja
Pomysł na biznes
Zakładanie firmy
Klasyfikacja PKD
Formy opodatkowania
Dotacje z Unii Europejskiej (UE)
Dotacja z urzędu pracy
Biznes Plan
Download
Forum
Reklama
Kontakt
Szukaj
Partnerzy
Wyszukiwarka PKD
Finanse
Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3,876
Najnowszy użytkownik: etymat
Ostatnio czytane
Bines plan Franczyza Lody Bonano
Bines plan Agencja modelek
Bines plan Wybór sieci franczyzowej
Bines plan Spływy kajakowe
Bines plan Biuro matrymonialne
Bines plan Kurczak z rożna w przyczepce
Bines plan Pożyczka na rozwój firmy – zainwestuj we własnš działalnoœć!
Bines plan Apteka
Bines plan Park linowy
Bines plan Sklep monopolowy
Bines plan Centrum jogi
Bines plan Prowadząc firmę w Internecie musisz wiedzieć o plusach i minusach
Bines plan Kawomaty
Bines plan Organizacja imprez firmowych i integracyjnych
Bines plan Niezapłacone faktury - jak się przed nimi zabezpieczyć?
Polecamy


Reklama dla Twojej firmy!

Kolektory słoneczne

Jednym z najważniejszych celów Unii Europejskiej jest ochrona środowiska, a zagadnieniem z tym związanym są odnawialne źródła energii. Na ten cel przeznaczane są ogromne sumy pieniędzy, co wróży duże zyski firmom zajmującym się tego typu branżami. Obecnie wybierając własny dom, coraz więcej osób zwraca uwagę na aspekty przyjazne środowisku, a zarazem ekonomiczne przesłanki, takie jak na przykład podgrzewanie wody za pomocą energii słonecznej. Warto troszczyć się o środowisko naturalne, poza tym warto zauważyć, iż na takiej ochronie środowiska można również zarobić.

Jednym z alternatywnych źródeł energii jest wykorzystywanie energii promieniowania słonecznego. W tym celu montuje się na dachach kolektory słoneczne, zwane również ekranami słonecznymi lub kolektorami solarnymi. Mamy w ich działaniu do czynienia z konwersją fototermiczną, której produktem jest ciepło. Słońce ogrzewa umieszczony w kolektorze absorber, który pochłania promieniowanie słoneczne i zamienia je w ciepło. Skuteczność pochłaniania zależy od rodzaju absorbera. Wyróżnia się kolektory próżniowe (są one skuteczniejsze i sprawniejsze) oraz kolektory płaskie.

Istnieje również drugi podział obejmujący system solarny, w jakim działają kolektory. Jest to system aktywny bądź pasywny. System aktywny charakteryzuje się dodatkowym użyciem pomp, w jakie wyposaża się instalację. Wówczas kolektory słoneczne umieszcza się na dachu budynku, w którym system ma działać. W przypadku systemu pasywnego nie potrzebne jest montowanie pompy, jednak kolektory muszą być wówczas zainstalowane poniżej zasobnika ciepła w pobliżu budynku, w którym zainstalowany jest system. Najczęściej umieszcza się je na trawniku blisko domu.

Układy solarne w polskich warunkach klimatycznych opłacają się, a ich montowanie niewątpliwie ma sens. Pod względem nasłonecznienia Polska nie ustępuje krajom, w których technika solarna jest bardzo popularna, takim jak Niemcy czy Austria. Warto pomyśleć o założeniu firmy oferującej ich sprzedaż, montaż i konserwację. Należy wówczas nawiązać


współpracę z producentami kolektorów, przejść cykl szkoleń z zakresu ich obsługi, uzyskać potrzebne certyfikaty, a następnie wejść na rynek. Powinno się wynająć pomieszczenie na biuro, służące do kontaktów z klientami oraz magazyn do składowania instalacji słonecznych i narzędzi potrzebnych do ich montażu. Niezbędny będzie również zakup samochodu, gdyż wszelkie usługi wykonywane są u klienta.

Zamieszczając reklamę w mediach należy przedstawić zalety stosowania układów solarnych, które przyciągną nabywców. Można do nich zaliczyć: uzyskiwanie za darmo ciepłej wody, oszczędność na rachunkach za energię (czym więcej podwyżek cen tradycyjnych nośników energii takich jak gaz, olej opałowy, węgiel czy prąd elektryczny, tym bardziej opłacalny jest zestaw solarny), uniezależnienie się od niepewnych źródeł podgrzewania wody (takich jak ropa naftowa z krajów arabskich czy gaz z Rosji), bycie ekologicznym (co niesie z sobą ochronę przed globalnym ociepleniem) oraz prestiż.

Najpowszechniej energia pozyskana z kolektorów wykorzystywana jest do podgrzewania wody użytkowej i wody basenowej, wspomagania centralnego ogrzewania, chłodzenia budynków, a także ciepła technologicznego. Dzięki niej można znacznie ograniczyć wielkość rachunków za podgrzanie wody, jak i za ogrzewanie. Warto podkreślić, iż kolektory słoneczne mogą być dodatkową, wspomagającą formą dostarczania energii, jak i zupełnie samodzielnym systemem grzewczym.

Z pewnością klientów zainteresują liczne dotacje i dopłaty związane z instalacją systemów solarnych, między innymi z Unii Europejskiej i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wiadomości o tym na pewno pomogą im podjąć decyzję o zakupie kolektorów, warto udzielić im pomocy w celu uzyskania tych pieniędzy. Poza tym, użytkując zestaw solarny klienci stają się: nowocześni, modni, ekologiczni i bogatsi, a firma działająca w tej branży zyskuje rozgłos i renomę, a co za tym idzie kolejnych odbiorców. Tego typu branża staje się niewątpliwie opłacalnym biznesem.

Inne pomysły na biznes
Biznes plan Kwiaciarnia
Biznes plan Sztuczna biżuteria
Biznes plan Skład węgla kamiennego
Biznes plan Pierogi
Biznes plan Projektant grafiki komputerowej
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Nick:

Kod potwierdzający:

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Reklama
Pomysł na biznes, biznes plan, własna firma, działalność gospodarcza
Jeśli nie przychodzi Ci do głowy żaden pomysł na biznes to dobrze trafiłeś, bo ten portal jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tutaj pomysł na biznes oraz biznes plan dopasowany do twoich możliwości, uzyskasz również informacje jak rozpocząć własny biznes oraz otrzymać dotacje. Jeśli potrzebujesz informacji jak założyć przedsiębiorstwo zapoznaj się z naszymi artykułami. Zapraszamy także do dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami, a także do publikowania swoich pomysłów, które na pewno będą pomocne innym osobom, które chcą założyć działalność gospodarczą i prowadzić własny biznes.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Meta Tagi
biznesplan zakładanie firmy dotacje z urzędu dotacje z UE pomysły na biznes własna firma przedsiębiorczość forma opodatkowania zysk
Popularne
Firma dachowa
Dekoracje okienne
Taxi
Firma nagłośnieniowa
Hodowla ryb
Warto zobaczyć

Ostatnio dodane
Własna firma Czy lokaty krótkoterminowe się opłacajš?
Własna firma Jak wybrać opakowanie na prezent œwišteczny?
Własna firma Niezapłacone faktury - jak się przed nimi zabezpieczyć?
Własna firma Jak zorganizować dobrš imprezę integracyjnš?
Własna firma Jak stworzyć dobry biznes plan?
Najczęściej czytane
Własny biznes Domowa hodowla kur niosek81613
Własny biznes Pieczarkarnia46763
Własny biznes Firma porządkowa (sprzątająca)44624
Własny biznes Myjnia parowa33578
Własny biznes Gabinet masażu33152
Najczęściej komentowane
Pomysł na biznes Domowa hodowla kur niosek6
Pomysł na biznes Myjnia parowa6
Pomysł na biznes Hodowla ślimaka4
Pomysł na biznes Gabinet masażu4
Pomysł na biznes Piwa regionalne3