• Promocja Twojej Firmy
  Nawigacja
  Pomysł na biznes
  Zakładanie firmy
  Klasyfikacja PKD
  Formy opodatkowania
  Dotacje z Unii Europejskiej (UE)
  Dotacja z urzędu pracy
  Biznes Plan
  Download
  Forum
  Reklama
  Kontakt
  Szukaj
  Partnerzy
  Wyszukiwarka PKD
  Finanse
  Aktualnie online
  Gości online: 2

  Użytkowników online: 0

  Łącznie użytkowników: 3,806
  Najnowszy użytkownik: otuhe
  Ostatnio czytane
  Bines plan Pieczarkarnia
  Bines plan Pranie i czyszczenie dywanów oraz mebli
  Bines plan Dietoterapia
  Bines plan Pizzeria
  Bines plan Studio Figura - Pomysł na biznes dla Ciebie!
  Bines plan Szkoła tańca
  Bines plan Zarabianie na sukcesach sportowych
  Bines plan Jak wybrać pracownika
  Bines plan Handel choinkami
  Bines plan Produkcja lodu
  Bines plan Produkcja zaprawy klejącej
  Bines plan Crowdfunding, czyli jak zdobyć pieniądze na biznes
  Bines plan Projektant grafiki komputerowej
  Bines plan Kominki
  Bines plan Jak stworzyć atrakcyjny program lojalnościowy?
  Polecamy


  Reklama

  Kursy maturalne

  Dla wielu rodziców kluczową rolę stanowi edukacja ich dzieci, dlatego często nie szczędzą oni sił oraz środków, aby polepszyć wyniki nauczania swoich pociech. Stosuje się w tym celu zapisywanie dziecka na ponadprogramowe zajęcia pozalekcyjne, które często mają charakter indywidualny. Wśród najchętniej korzystającej z tego rodzaju pomocy w nauce grupy na czoło wybijają się przede wszystkim maturzyści. Walka z czasem, jaką podejmują, zmusza ich niekiedy do udziału w zajęciach doszkalających. Matura bowiem stanowi obecnie furtkę do wielu uczelni w Polsce, dlatego różnego rodzaju kursy cieszą się tak dużą popularnością. Biznes w postaci prowadzenia kursów maturalnych przeznaczony jest dla osób, które posiadają nie tylko wiedzę z danego zakresu przedmiotowego, ale i umiejętność sprawnego i efektywnego przekazywania nabytych wiadomości.


  Wybór przedmiotów
  Na samym początku powinniśmy w pierwszej kolejności zdecydować się na konkretne przedmioty, których będziemy nauczać. Dobrym rozwiązaniem jest wybór tych najbardziej popularnych pozycji. Oczywistym jest też umiejętne wyselekcjonowanie poszczególnych grup pod kątem aktualnie posiadanej wiedzy. Im większa jest ilość oferowanych przez nas przedmiotów, tym więcej osób prowadzących lekcje musimy zatrudnić. W przypadku niewielkiej ilości zajęć możemy oczywiście prowadzić lekcje samodzielnie, o ile posiadamy kwalifikacje w danym zakresie przedmiotowym.


  Kolejna rzecz to wybór odpowiedniego lokalu na potrzeby prowadzonych zajęć. Sensownym rozwiązaniem jest wykorzystanie do tego celu budynku szkolnego, jeżeli uda nam się pozyskać do współpracy konkretną placówkę. W ramach rozliczenia za wynajem sali lub też sal zaoferujemy w takim wypadku procentową część zarobków z prowadzonych kursów lub też będziemy uiszczać stałą opłatę za wykorzystywanie na potrzeby własnej działalności powierzchni szkolnej.


  Oczywiście budynki szkolne nie są jedynymi opcjami jeżeli chodzi o adaptację pomieszczeń na potrzeby prowadzonych przez nas zajęć pozalekcyjnych. Istotna sprawa to atrakcyjna z punktu widzenia klienta lokalizacja z bezproblemowym dostępem. Powierzchnie biurowe to ciekawa propozycja pod warunkiem, że koszty ich wynajmu nie przerosną naszych możliwości.


  Profesjonalna kadra
  Wizerunek firmy zajmującej się prowadzeniem zajęć dodatkowych jest w dużym stopniu uzależniony od profesjonalnej kadry wykładowczej. Najlepiej nadają się do tego osoby z doświadczeniem, posiadające umiejętności pedagogiczne


  i najlepiej mające uprawnienia egzaminatorów maturalnych. Przepisy jasno deklarują, że nauczyciel korepetytor musi być zatrudniony na umowę o pracę. Koszty generowane przez zatrudnienie wykładowcy powodują konieczność prowadzenia zajęć w grupach liczących przynajmniej 6-8 osób, aby osiągnąć zadowalające zyski. Na innych zasadach można jednak prowadzić rozliczenia w przypadku chęci uczestniczenia przez klienta w naukach indywidualnych.


  Kalkulacja
  Średnie stawki zajęć pozalekcyjnych z reguły oscylują wokół 30-40 zł za 45 minut lekcji. W dużej mierze zależy to od stopnia zaawansowania wykładanego przedmiotu oraz toku nauczania - samodzielnie czy też w grupie. Wykupowanie pojedynczych lekcji praktycznie zawsze jest mniej ekonomiczne niż w przypadku opłacenia całego kursu. W tym drugim przypadku godzina lekcyjna to koszt mniejszy przynajmniej o 30-40 procent. Akcje promocyjne oraz upusty mogą skutecznie skusić potencjalnych zainteresowanych naszą ofertą.


  Wynajęcie sali czy też lokalu na potrzeby zajęć to spory koszt, dlatego na samym początku można się pokusić (jeżeli jest taka możliwość) o prowadzenie lekcji w naszym domu lub też w małej salce o niezbyt wysokiej cenie wynajmu. Wymóg konieczny to przeprowadzenie szkolenia BHP dla pracowników (gdy takowych posiadamy), a za takie zapłacimy mniej więcej 1000 zł.


  Dla celów promocyjnych warto zastanowić się nad stworzeniem własnej strony internetowej oraz zainwestować w ulotki i inne formy kampanii reklamowych. Wymóg konieczny to prowadzenie akt pracowników, księgi przychodów i rozchodów oraz rozliczeń z urzędem skarbowym. Skorzystanie z usług biura rachunkowego w tym zakresie będzie oznaczało dla nas kolejny wydatek rzędu kilkuset zł miesięcznie.


  Na potrzeby naszej sali wykładowej i prowadzonych zajęć musimy się zaopatrzyć w materiały szkoleniowe, ksero, papier, drukarkę, komputer, niezbędne oprogramowanie itp. Do tego dochodzą koszty zatrudnienia pracowników.


  Podsumowując nierzadko koszty prowadzenia biznesu w postaci profesjonalnych kursów maturalnych dochodzą do 5000-6000 zł na miesiąc, zatem z prostej kalkulacji wynika, że ceny zajęć oraz ilość osób biorących udział w szkoleniach należy elastycznie dopasowywać do generowanych wydatków z tytułu prowadzenia tejże działalności. Najlepsza opcja to systematyczny rozwój firmy w miarę przyrostu klientów.


  Inne pomysły na biznes
  Biznes plan Siłownia i klub fitness
  Biznes plan Agencja interaktywna
  Biznes plan Studio tatuażu
  Biznes plan Stacja kontroli pojazdów
  Biznes plan Kolportaż ulotek reklamowych
  Komentarze
  Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
  Dodaj komentarz
  Nick:

  Kod potwierdzający:

  Oceny
  Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

  Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

  Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  Reklama
  Pomysł na biznes, biznes plan, własna firma, działalność gospodarcza
  Jeśli nie przychodzi Ci do głowy żaden pomysł na biznes to dobrze trafiłeś, bo ten portal jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tutaj pomysł na biznes oraz biznes plan dopasowany do twoich możliwości, uzyskasz również informacje jak rozpocząć własny biznes oraz otrzymać dotacje. Jeśli potrzebujesz informacji jak założyć przedsiębiorstwo zapoznaj się z naszymi artykułami. Zapraszamy także do dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami, a także do publikowania swoich pomysłów, które na pewno będą pomocne innym osobom, które chcą założyć działalność gospodarczą i prowadzić własny biznes.
  Logowanie
  Nazwa użytkownika

  Hasło  Nie masz jeszcze konta?
  Zarejestruj się

  Nie możesz się zalogować?
  Poproś o nowe hasło
  Meta Tagi
  biznesplan zakładanie firmy dotacje z urzędu dotacje z UE pomysły na biznes własna firma przedsiębiorczoœć forma opodatkowania zysk
  Popularne
  Kolektura lotto
  Sklep - wszystko za 4 zł
  Myjnia samochodowa
  Hurtownia produktów z Chin
  Wynajem kortu tenisowego
  Warto zobaczyć

  Ostatnio dodane
  Własna firma Biuro rachunkowe Protegga – usługi księgowe w Katowicach
  Własna firma Uzupełnij swój miesięczny dochód handlem kontraktami CFD online
  Własna firma Jak nadać drewnu estetyczny wygląd?
  Własna firma Inwestycja w Zdrowie - Wartość Pakietów Medycznych dla Firm
  Własna firma Kolekcjonowanie numimzatów - na czym polega?
  Najczęściej czytane
  Własny biznes Domowa hodowla kur niosek89462
  Własny biznes Pieczarkarnia53514
  Własny biznes Firma porządkowa (sprzątająca)49044
  Własny biznes Plantacja choinek39326
  Własny biznes Pierogi37863
  Najczęściej komentowane
  Pomysł na biznes Domowa hodowla kur niosek6
  Pomysł na biznes Myjnia parowa6
  Pomysł na biznes Hodowla ślimaka4
  Pomysł na biznes Gabinet masażu4
  Pomysł na biznes Piwa regionalne3