• Promocja Twojej Firmy
  Nawigacja
  Pomysł na biznes
  Zakładanie firmy
  Klasyfikacja PKD
  Formy opodatkowania
  Dotacje z Unii Europejskiej (UE)
  Dotacja z urzędu pracy
  Biznes Plan
  Download
  Forum
  Reklama
  Kontakt
  Szukaj
  Partnerzy
  Wyszukiwarka PKD
  Finanse
  Aktualnie online
  Go¶ci online: 1

  Użytkowników online: 0

  Ł±cznie użytkowników: 3,806
  Najnowszy użytkownik: otuhe
  Ostatnio czytane
  Bines plan Szkoła tańca
  Bines plan Gabinet ginekologiczny
  Bines plan Innowacje i ulepszenia w telekomunikacji
  Bines plan Lombard
  Bines plan Parking strzeżony
  Bines plan Linia produkcyjna dla Twojej firmy
  Bines plan Szkoła gotowania
  Bines plan Wypożyczalnia przyczep kempingowych
  Bines plan Gabinet stomatologiczny
  Bines plan Elektrownie wiatrowe
  Bines plan Nowe warunki ekonomiczne
  Bines plan Tworzenie stron internetowych
  Bines plan Inwestowanie na Ukrainie
  Bines plan Serwis laptopów
  Bines plan Biuro podróży
  Polecamy


  Reklama

  Gdzie stosuje się wózki paletowe i kiedy s± przydatne?

  Wózki paletowe – rodzaje i budowa

  Wózki paletowe służą do transportowania towarów na niewielką odległość, najczęściej na przestrzeni magazynu, placu załadunkowego czy zaplecza sklepowego. Ich udźwig, choć różny w zależności od budowy i zastosowania wózka nie przekracza zwykle 2,5 tony, co ułatwia ręczne transportowanie towarów bez konieczności użycia dodatkowej mocy silnika. Ich konstrukcja jest niezwykle prosta: ręczne paleciaki zbudowane są z korpusu wózka z widłami, dyszli, pompy, kół sterujących oraz rolek prowadzących, a często dodatkowo wskaźnika wagi. Wśród najważniejszych typów wózków paletowych wyróżnić można przede wszystkim:

  - Paleciaki ręczne, unoszące ładunek na wysokość ok. 20 cm, umożliwiają swobodny transport ładunków na paletach i sprawdzają się idealnie na magazynach, w halach produkcyjnych, na zapleczach sklepów a także w hurtowniach.

  - Wózki paletowe ręczne unoszące nożycowe oraz masztowe, umożliwiające unoszenie ładunku na większe wysokości. Choć obsługują mniejsze wagi niż standardowe paleciaki, wózki masztowe sprawdzają się doskonale w miejscach składowania towarów do wysokości około 2 metrów, a więc np. na magazynach sklepów czy hurtowni. Tego typu wózki paletowe są też doskonałe przy rozładunku samochodów dostawczych bez wykorzystywania dedykowanej rampy.

  Ręczne wózki paletowe mogą mieć rożną długość wideł, dostosowaną do stosowanych w transporcie wielkości palet. Standardowa długość, pozwalająca na uniesienie palety wzdłuż to 1150mm, jednak producenci z dużym powodzeniem produkują i sprzedają także wózki z widłami o długości 800mm, 950mm, 1000mm, 1600mm, 1800mm, 2000mm, oraz 2500mm. Te najkrótsze sprawdzają się szczególnie dobrze w wąskich korytarzach oraz jako wyposażenie samochodów dostawczych, które przy przewozie nieco mniejszych paczek mogą korzystać z mniejszych i łatwiejszych do załadunku palet. Dla kontrastu, wózki paletowe o najdłuższych widłach są wykorzystywane przede wszystkim przy transporcie dwóch palet jednocześnie oraz tam, gdzie konieczny jest przewóz nietypowo długich ładunków, np. w branży meblarskiej.

  Udźwig ręcznych wózków paletowych

  Wózki paletowe


  przydatne są niemalże w każdym obszarze transportu, jednak ich specyficzne zastosowanie zależy w dużej mierze od omówionych już wymiarów samego wózka oraz jego udźwigu. Ręczne wózki paletowe mają w większości udźwig 2500kg, choć producenci oferują wózki o udźwigu 2000kg czy 3000kg, a w przypadku wózków masztowych 1000kg, i rzadziej 1500kg oraz 2500kg. Dobór odpowiedniego wózka powinien być ściśle uzależniony od planowanego zastosowania – zarówno wózki o mniejszym udźwigu, niezdolne podnieść obsługiwanych załadunków, jak i wózki o udźwigu większym niż wymagany nie wykażą się maksymalną efektywnością w pracy i mogą utrudniać ją, powodując zbędne opóźnienia.

  Ręczne wózki paletowe to tanie rozwiązanie magazynowe, które z łatwością zastępuje wózki elektryczne oraz wózki widłowe. Ich małe gabaryty pozwalają na pracę w mniejszych pomieszczeniach i z mniejszymi towarami, a przy okazji są znacznie łatwiejsze w prowadzeniu i manewrowaniu w ograniczonej przestrzeni. Jeśli konieczne jest zastosowanie wózków o większym udźwigu, przed wyborem wózka widłowego warto rozważyć jeszcze elektryczne wózki paletowe, które wspomagają pracę wykonywaną manualnie i pozwalają na usprawnienie pracy magazynu bez konieczności stosowania większych pojazdów.

  Gdzie stosuje się wózki paletowe i kiedy są przydatne?  Branża transportowa i wiele gałęzi przemysłu wykorzystują wózki paletowe każdego dnia, usprawniając w ten sposób swoje działania i przyczyniając się do wzrostu produktywności całego łańcucha dostaw. Wózki paletowe w oczywisty sposób ułatwiają pracę ludzi i ograniczają ich wysiłek fizyczny, nie wymagając przy tym zastosowania standardowych wózków widłowych, dla których wiele przestrzeni jest zwyczajnie niedostępnych. Czy będzie to więc hurtownia spożywcza lub meblowa, magazyn sklepowy, sortownia paczek kurierskich, centrum logistyczne, czy hala produkcyjna obsługująca dziennie setki palet z towarami i półproduktami, wózki widłowe mogą okazać się niezastąpionym narzędziem ich codziennej pracy. Pełny wybór wózków paletowych znaleźć można na stronie ExportPages.
  Inne pomysły na biznes
  Biznes plan Gospodarstwo agroturystyczne
  Biznes plan Restauracja góralska
  Biznes plan Organizacja imprez firmowych i integracyjnych
  Biznes plan Dobry wygl±d, dobry biznes – dbanie o wizerunek jako pomysł na firmę
  Biznes plan Inspiracja na biznes, spróbuj swoich sił!
  Komentarze
  Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
  Dodaj komentarz
  Nick:

  Kod potwierdzaj±cy:

  Oceny
  Tylko zarejestrowani użytkownicy mog± oceniać zawarto¶ć strony

  Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

  Brak ocen. Może czas dodać swoj±?
  Reklama
  Pomysł na biznes, biznes plan, własna firma, działalno¶ć gospodarcza
  Je¶li nie przychodzi Ci do głowy żaden pomysł na biznes to dobrze trafiłe¶, bo ten portal jest wła¶nie dla Ciebie. Znajdziesz tutaj pomysł na biznes oraz biznes plan dopasowany do twoich możliwo¶ci, uzyskasz również informacje jak rozpocz±ć własny biznes oraz otrzymać dotacje. Je¶li potrzebujesz informacji jak założyć przedsiębiorstwo zapoznaj się z naszymi artykułami. Zapraszamy także do dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami, a także do publikowania swoich pomysłów, które na pewno będ± pomocne innym osobom, które chc± założyć działalno¶ć gospodarcz± i prowadzić własny biznes.
  Logowanie
  Nazwa użytkownika

  Hasło  Nie masz jeszcze konta?
  Zarejestruj się

  Nie możesz się zalogować?
  Popro¶ o nowe hasło
  Meta Tagi
  biznesplan zakładanie firmy dotacje z urzędu dotacje z UE pomysły na biznes własna firma przedsiębiorczość forma opodatkowania zysk
  Popularne
  Salon SPA
  Zakład pogrzebowy
  Dorabianie kluczy
  Czy można zarabiać na ludzkim nieszczę¶ciu?
  Wybór sieci franczyzowej
  Warto zobaczyć

  Ostatnio dodane
  Własna firma Biuro rachunkowe Protegga – usługi księgowe w Katowicach
  Własna firma Uzupełnij swój miesięczny dochód handlem kontraktami CFD online
  Własna firma Jak nadać drewnu estetyczny wygl±d?
  Własna firma Inwestycja w Zdrowie - Warto¶ć Pakietów Medycznych dla Firm
  Własna firma Kolekcjonowanie numimzatów - na czym polega?
  Najczę¶ciej czytane
  Własny biznes Domowa hodowla kur niosek89423
  Własny biznes Pieczarkarnia53447
  Własny biznes Firma porz±dkowa (sprz±taj±ca)49001
  Własny biznes Plantacja choinek39292
  Własny biznes Pierogi37812
  Najczę¶ciej komentowane
  Pomysł na biznes Domowa hodowla kur niosek6
  Pomysł na biznes Myjnia parowa6
  Pomysł na biznes Hodowla ¶limaka4
  Pomysł na biznes Gabinet masażu4
  Pomysł na biznes Piwa regionalne3