Skład węgla kamiennego - : Pomysł na biznes - Nowy-Biznes.com - Biznes plan, Własna firma, Działalność gospodarcza
Żródło danych firm Promocja Twojej Firmy
Nawigacja
Pomysł na biznes
Zakładanie firmy
Klasyfikacja PKD
Formy opodatkowania
Dotacje z Unii Europejskiej (UE)
Dotacja z urzędu pracy
Biznes Plan
Download
Forum
Reklama
Kontakt
Szukaj
Partnerzy
Wyszukiwarka PKD
Finanse
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3,723
Najnowszy użytkownik: yliwifo
Ostatnio czytane
Bines plan Spływy kajakowe
Bines plan Program do fakturowania i rachunków
Bines plan Warsztat samochodowy
Bines plan Wypożyczalnia skuterów wodnych
Bines plan Gabinet ginekologiczny
Bines plan Inwestowanie na Ukrainie
Bines plan Nauka jazdy
Bines plan Sklep rowerowy
Bines plan Firma nagłośnieniowa
Bines plan Taxi
Bines plan Zakład tapicerski
Bines plan Myjnia parowa
Bines plan Myjnia bezdotykowa
Bines plan Lecznica dla zwierząt
Bines plan Wypożyczalnia sprzętu narciarskiego
Polecamy


Reklama dla Twojej firmy!

Skład węgla kamiennego

Otwarcie składu węgla kamiennego to duże i wymagające wielkich nakładów finansowych przedsięwzięcie. Jednak może to być bardzo dochodowy biznes, ponieważ zapotrzebowanie na ten surowiec energetyczny jest ogromne. Dzieje się tak dlatego, że większość domów posiada zainstalowane piece, w których można palić węglem. W wielu przypadkach jest to spowodowane pozostałością starych pieców z czasów kiedy węgiel był niesamowicie tani i łatwo dostępny z powodu wielu kopalni istniejących w naszym kraju. Dzisiaj dużo z tych kopalni jest już zamkniętych, jednak zaczęto odkrywać walory tego surowca jako ekologicznego w postaci groszku, a konkretnie ekogroszku.

Dlatego też po okresie, w którym wszyscy zaczęli montować piece gazowe przyszedł czas powrotu do węgla kamiennego. Gaz okazał się zbyt drogi. Wielu ludzi przez jakiś czas jeszcze utrzymywało walory łatwości obsługi nad ekonomicznymi jednak szybko znaleziono złoty środek jakim są piece centralnego ogrzewania na ekogroszek. Posiadają one specjalne podajniki oraz regulację prędkości wsypywania węgla w zależności od temperatury na zewnątrz. Przełamało to trend i węgiel powrócił do łask.

Tym samym składy tego rodzaju surowca zaczęły być coraz częściej odwiedzane, a zamówienia w nich składane coraz większe i coraz częstsze. Początkowo ceny ekogroszku były bardzo duże (jednak i tak bardziej się opłacał od gazu). Z czasem zaczęła się rozwijać konkurencja i ceny poszły w dół. Nie zmieniło to faktu opłacalności utrzymywania takiego składu.

Od czego trzeba zacząć?
Zanim dojdzie do podjęcia decyzji o otwarciu węgla kamiennego należy dowiedzieć się, skąd będzie przywożony węgiel. Trzeba w tym celu zapoznać się dokładnie z ofertami wszystkich możliwych kopalni krajowych – słyną one z doskonałego węgla kamiennego cechującego się wysokimi walorami energetycznymi. Trzeba również poznać ceny oraz miejsca w których dostępny jest węgiel czeski. Jest on zdecydowanie niższej jakości jednak jago cena


może być szczególnie atrakcyjna (zarówno dla klienta jak i właściciela składu).
W drugiej kolejności należy ustalić lokalizację dla składu – musi on być w pobliżu miejsca zamieszkania. W miejscu, w którym plan zagospodarowania przestrzennego zezwala na otwieranie tego rodzaju działalności oraz możliwie najbliżej potencjalnego rynku zbytu. Wszystkie te elementy odpowiednio przemyślane i zaplanowane mają możliwie najbardziej zwiększyć przyszłe zyski.

Co jest potrzebne do otwarcia składu węgla kamiennego?
Aby otworzyć skład niezbędne jest wykonanie odpowiednich zakupów:
grunt, ważne żeby była go odpowiednia do potrzeb powierzchnia – trzeba w tym celu wstępnie oszacować jakie ilości surowca będą przechowywane na składzie,
biuro – wystarczy zwykły kontener – jednak dobrze sobie wybudować coś solidniejszego tak aby przez cały rok użytkowanie było przyjemne,
waga elektroniczna – do ważenia samochodów załadowanych węglem, po to aby była pełna kontrola nad ilościami przywożonymi na skład oraz wywożonymi ze składu,
ładowarka czołowa do załadunku samochodów transportowych,
samochód do transportu węgla (ciężarówka), ważne żeby miał możliwość łatwego załadunku oraz rozładunku – zdecydowanie ułatwi i przyspieszy to pracę.

Po dokonaniu odpowiednich zakupów pozostaje już tylko zatrudnić pracownika, który będzie zajmował się utrzymywaniem porządku na składzie oraz realizacją zamówień – konieczne jest aby posiadał prawo jazdy kategorii C oraz znajomość posługiwania się ładowarką.

Kiedy skład jest już w pełni funkcjonalny należy zadbać o jego reklamę. Jeśli w pobliżu nie ma składów tego rodzaju to wystarczy tylko przygotować odpowiednią reklamę przy głównej drodze w miejscowości i zacząć przyjmować zamówienia. Jeśli natomiast składy takie znajdują się w pobliżu to należy przygotować reklamę z odpowiednią zachętą (atrakcyjny cennik, który jest umieszczony na reklamie). Dobrze również przygotować swoją stronę internetową tak aby ludzie poszukujący w pobliżu siebie takiego składu mogli go łatwo znaleźć w internecie.
Inne pomysły na biznes
Biznes plan Sklep mięsny
Biznes plan Akcesoria do łazienek
Biznes plan Sklep z herbatą i kawą
Biznes plan Wynajem kortu tenisowego
Biznes plan Secondhand
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Nick:

Kod potwierdzający:

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Reklama
Pomysł na biznes, biznes plan, własna firma, działalność gospodarcza
Jeśli nie przychodzi Ci do głowy żaden pomysł na biznes to dobrze trafiłeś, bo ten portal jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tutaj pomysł na biznes oraz biznes plan dopasowany do twoich możliwości, uzyskasz również informacje jak rozpocząć własny biznes oraz otrzymać dotacje. Jeśli potrzebujesz informacji jak założyć przedsiębiorstwo zapoznaj się z naszymi artykułami. Zapraszamy także do dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami, a także do publikowania swoich pomysłów, które na pewno będą pomocne innym osobom, które chcą założyć działalność gospodarczą i prowadzić własny biznes.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Meta Tagi
biznesplan zakładanie firmy dotacje z urzędu dotacje z UE pomysły na biznes własna firma przedsiębiorczość forma opodatkowania zysk
Popularne
Pokazy i szkolenia barmańskie
Warsztat samochodowy
Spływy kajakowe
Sklep RTV i AGD
Pizzeria
Warto zobaczyć

Ostatnio dodane
Własna firma Czy lokaty krótkoterminowe się opłacajš?
Własna firma Jak wybrać opakowanie na prezent œwišteczny?
Własna firma Niezapłacone faktury - jak się przed nimi zabezpieczyć?
Własna firma Jak zorganizować dobrš imprezę integracyjnš?
Własna firma Jak stworzyć dobry biznes plan?
Najczęściej czytane
Własny biznes Domowa hodowla kur niosek81106
Własny biznes Pieczarkarnia46494
Własny biznes Firma porządkowa (sprzątająca)44339
Własny biznes Myjnia parowa33345
Własny biznes Gabinet masażu32774
Najczęściej komentowane
Pomysł na biznes Domowa hodowla kur niosek6
Pomysł na biznes Myjnia parowa6
Pomysł na biznes Hodowla ślimaka4
Pomysł na biznes Gabinet masażu4
Pomysł na biznes Piwa regionalne3