• Promocja Twojej Firmy
  Nawigacja
  Pomysł na biznes
  Zakładanie firmy
  Klasyfikacja PKD
  Formy opodatkowania
  Dotacje z Unii Europejskiej (UE)
  Dotacja z urzędu pracy
  Biznes Plan
  Download
  Forum
  Reklama
  Kontakt
  Szukaj
  Partnerzy
  Wyszukiwarka PKD
  Finanse
  Aktualnie online
  Gości online: 1

  Użytkowników online: 0

  Łącznie użytkowników: 3,806
  Najnowszy użytkownik: otuhe
  Ostatnio czytane
  Bines plan Jak stworzyć dobry biznes plan?
  Bines plan Gabinet stomatologiczny
  Bines plan Biżuteria artystyczna
  Bines plan Wypożyczalnia przyczep kempingowych
  Bines plan Skup samochodów powypadkowych
  Bines plan Przed otwarciem biznesu nastaw się na miejsce prowadzenia zakładu.
  Bines plan Sukces biznesowy i gospodarczy
  Bines plan Gabinet masażu
  Bines plan Inspiracja na biznes, spróbuj swoich sił!
  Bines plan Apteka
  Bines plan Handel choinkami
  Bines plan Sauna infrared
  Bines plan Organizacja imprez firmowych i integracyjnych
  Bines plan Sklep z artykułami dziecięcymi
  Bines plan Nowe warunki ekonomiczne
  Polecamy


  Reklama

  Elektrownie wiatrowe

  Odnawialne źródła energii zyskują na popularności również w Polsce. Budowa elektrowni wiatrowych wraz z zaplanowaniem i realizacją takiej inwestycji może okazać się doskonałym pomysłem na własny biznes. Należy jednak dobrze przyjrzeć się branży OZE (odnawialnych źródeł energii), a także energetyce wiatrowej.

  Obecnie na rynku energetycznym coraz większe uznanie otrzymują odnawialne źródła energii z elektrowniami wiatrowymi na czele. Warto skorzystać z jednego z kursów bądź seminariów z zakresu odnawialnych źródeł energii, zanim rozpoczniemy tego typu biznes. Możemy zajmować się w ramach swojego przedsiębiorstwa produkcją bądź sprzedażą energii z elektrowni wiatrowych, ale również kompleksowym planowaniem oraz realizacją inwestycji w zakresie budowy elektrowni wiatrowych.

  Niezwykle ważne kwestie, jakie powinniśmy sobie przyswoić to ogólne informacje dotyczące energetyki wiatrowej w Europie, na świecie oraz w Polsce, perspektywy rozwoju odnawialnych źródeł energii, aspekty prawne z zakresu prawa w kwestii energetyki wiatrowej, dokonywanie pomiarów wiatru oraz wykonywanie audytów wietrzności, etapy i rodzaje planowania inwestycji (elektrowni wiatrowych), odpowiedni dobór turbin, uzgodnienia i warunki umowy (takie jak lokalizacja, warunki środowiskowe, kwestie techniczne), niezbędne dokumenty i pozwolenia (na przykład pozwolenie na budowę), kwestie finansowania elektrowni wiatrowych, budowa elektrowni oraz dodatkowych elementów infrastruktury, transportowanie.

  Warto podkreślić, iż na początek trzeba wykonać odpowiednie pomiary wiatru w miejscu, w którym mają stanąć turbiny wiatrowe. Dzięki temu można określić, czy taki zabieg jest w ogólne opłacalny. Do tego celu wykonuje się pomiary wiatru, które następnie umieszcza się w audycie. Warto wspomnieć o atlasach wietrzności. Takie atlasy obrazują jak wygląda moc wiatru na danym terenie. Należy jednak pamiętać, iż dane z atlasi wietrzności to nie to samo, co audyt. Dane, jakie możemy przeczytać w atlasach mogą jedynie dostarczyć nam poglądowych danych w kwestii opłacalności elektrowni wiatrowych na danym terenie. Jeżeli wyniki są zadowalające, należy wykonać dokładny audyt w skonkretyzowanej już lokalizacji. Wówczas wykonuje się dokładne pomiary wiatru na wybranym terenie i takie kompletne informacje powinny wpływać na kształt audytu.

  Istnieje możliwość budowy pojedynczej turbiny wiatrowej, na przykład w obrębie jednego gospodarstwa domowego (to tak zwane przydomowe


  elektrownie wiatrowe), jak i farm wiatrowych. Należy dodać, iż farmy wiatrowe mogą osiągać różne wielkości. Mogą się one różnić również pod wieloma innymi względami, takimi jak modele poszczególnych generatorów, ich łączenia, specyfika produkcji energii czy wiele innych.

  Coraz bardziej powszechne stają się małe elektrownie wiatrowe, które znajdują szereg zastosowań tam, gdzie trudno byłoby doprowadzić prąd krajową siecią energetyczną. Można je stosować w gospodarstwach domowych, domkach letniskowych, na wsiach, do zasilania samodzielnie działających systemów nawigacji bądź telekomunikacji, w pompowniach oraz stacjach odsalających morską wodę, w zakresie nawadniania, jak i do oświetlania obiektów budowlanych.

  Zastosowanie elektrowni wiatrowych posiada wiele korzyści. Dodatkowo obecnie można starać się o dotacje, a więc bezzwrotną pomoc finansową na pokrycie części kosztów budowy takiej elektrowni. Niewątpliwe zalety, jakie są charakterystyczne z zastosowania elektrowni wiatrowych to: opłacalność w zakresie produkcji energii elektrycznej (znacznie zmniejszają koszty pozyskania energii), nie wymagają użycia szkodliwych paliw, ograniczają emisję dwutlenku węgla do atmosfery ani innych gazów cieplarnianych, a tym samym nie zanieczyszczają atmosfery, nie produkują odpadów stałych, zasilane są wiatrem (czyli odnawialnym źródłem energii, niewyczerpalnym i darmowym), nie wymagają wielkich powierzchni do ich realizacji, takie źródła energii uniezależniają nas od dostaw paliw kopalnych. Inne korzyści, jakie niesie z sobą rozwój energetyki wiatrowej to również wzrost gospodarczy i dynamiczny rozwój przedsiębiorstw w tym zakresie. Jak widać, zalety elektrowni wiatrowych można rozpatrywać na trzech poziomach: ekonomicznym, ekologicznym oraz społecznym. W każdym z tych elementów widoczne są korzyści i płynące z zastosowań odnawialnych źródeł energii zalety.

  Niestety, nie ma idealnego źródła energii, nawet te odnawialne nie pozbawione są wad. Warto więc powiedzieć również o nich. Do wad, jakie posiadają elektrownie wiatrowe można zaliczyć: emisję hałasu, zeszpecenie krajobrazu, działanie uzależnione od warunków pogodowych, zmiany w zakresie klimatu oraz zmniejszenie prędkości wiatru na terenie, na którym elektrownie są zlokalizowane, a także zagrożenie dla ptactwa (zakłócanie nawigacji ptaków). Wymaga się również utrzymywanie rezerwy mocy w tradycyjnych rodzajach elektrowni, na wypadek, gdyby elektrownie wiatrowe przestały działać. To również jest poważnym mankamentem.

  Inne pomysły na biznes
  Biznes plan Szkoła gotowania
  Biznes plan Lecznica dla zwierząt
  Biznes plan Hodowla ryb akwariowych
  Biznes plan Wypożyczalnia skuterów wodnych
  Biznes plan Sklep obuwniczy
  Komentarze
  Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
  Dodaj komentarz
  Nick:

  Kod potwierdzający:

  Oceny
  Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

  Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

  Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  Reklama
  Pomysł na biznes, biznes plan, własna firma, działalność gospodarcza
  Jeśli nie przychodzi Ci do głowy żaden pomysł na biznes to dobrze trafiłeś, bo ten portal jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tutaj pomysł na biznes oraz biznes plan dopasowany do twoich możliwości, uzyskasz również informacje jak rozpocząć własny biznes oraz otrzymać dotacje. Jeśli potrzebujesz informacji jak założyć przedsiębiorstwo zapoznaj się z naszymi artykułami. Zapraszamy także do dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami, a także do publikowania swoich pomysłów, które na pewno będą pomocne innym osobom, które chcą założyć działalność gospodarczą i prowadzić własny biznes.
  Logowanie
  Nazwa użytkownika

  Hasło  Nie masz jeszcze konta?
  Zarejestruj się

  Nie możesz się zalogować?
  Poproś o nowe hasło
  Meta Tagi
  biznesplan zakładanie firmy dotacje z urzędu dotacje z UE pomysły na biznes własna firma przedsiębiorczoœć forma opodatkowania zysk
  Popularne
  Kominki
  Kwiaciarnia
  Hurtownia produktów z Chin
  Kurczak z rożna w przyczepce
  Firma nagłośnieniowa
  Warto zobaczyć

  Ostatnio dodane
  Własna firma Uzupełnij swój miesięczny dochód handlem kontraktami CFD online
  Własna firma Jak nadać drewnu estetyczny wygląd?
  Własna firma Inwestycja w Zdrowie - Wartość Pakietów Medycznych dla Firm
  Własna firma Kolekcjonowanie numimzatów - na czym polega?
  Własna firma Czy inwestycja w numizmaty to dobry pomysł?
  Najczęściej czytane
  Własny biznes Domowa hodowla kur niosek89232
  Własny biznes Pieczarkarnia52816
  Własny biznes Firma porządkowa (sprzątająca)48851
  Własny biznes Plantacja choinek39170
  Własny biznes Pierogi37682
  Najczęściej komentowane
  Pomysł na biznes Domowa hodowla kur niosek6
  Pomysł na biznes Myjnia parowa6
  Pomysł na biznes Hodowla ślimaka4
  Pomysł na biznes Gabinet masażu4
  Pomysł na biznes Piwa regionalne3