Elektrownie wiatrowe - : Pomysł na biznes - Nowy-Biznes.com - Biznes plan, Własna firma, Działalność gospodarcza
Żródło danych firm Promocja Twojej Firmy
Nawigacja
Pomysł na biznes
Zakładanie firmy
Klasyfikacja PKD
Formy opodatkowania
Dotacje z Unii Europejskiej (UE)
Dotacja z urzędu pracy
Biznes Plan
Download
Forum
Reklama
Kontakt
Szukaj
Partnerzy
Wyszukiwarka PKD
Finanse
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3,723
Najnowszy użytkownik: yliwifo
Ostatnio czytane
Bines plan Paintball
Bines plan Warsztat samochodowy
Bines plan Kuchenny ogródek
Bines plan Sklep sportowy
Bines plan Produkcja palet drewnianych
Bines plan Siłownia i klub fitness
Bines plan Zaproszenia ślubne
Bines plan Sklep motoryzacyjny
Bines plan Fotografia ślubna
Bines plan Kredyt gotówkowy a pożyczka krótkoterminowa - co wybrać, kiedy potrzebujesz dodatkowych środków
Bines plan Usługi ogrodnicze
Bines plan Znaczenie rodzinnych firm
Bines plan Kawiarnia / Herbaciarnia
Bines plan Uprawa rabarbaru
Bines plan Wędzarnia domowa
Polecamy


Reklama dla Twojej firmy!

Elektrownie wiatrowe

Odnawialne źródła energii zyskują na popularności również w Polsce. Budowa elektrowni wiatrowych wraz z zaplanowaniem i realizacją takiej inwestycji może okazać się doskonałym pomysłem na własny biznes. Należy jednak dobrze przyjrzeć się branży OZE (odnawialnych źródeł energii), a także energetyce wiatrowej.

Obecnie na rynku energetycznym coraz większe uznanie otrzymują odnawialne źródła energii z elektrowniami wiatrowymi na czele. Warto skorzystać z jednego z kursów bądź seminariów z zakresu odnawialnych źródeł energii, zanim rozpoczniemy tego typu biznes. Możemy zajmować się w ramach swojego przedsiębiorstwa produkcją bądź sprzedażą energii z elektrowni wiatrowych, ale również kompleksowym planowaniem oraz realizacją inwestycji w zakresie budowy elektrowni wiatrowych.

Niezwykle ważne kwestie, jakie powinniśmy sobie przyswoić to ogólne informacje dotyczące energetyki wiatrowej w Europie, na świecie oraz w Polsce, perspektywy rozwoju odnawialnych źródeł energii, aspekty prawne z zakresu prawa w kwestii energetyki wiatrowej, dokonywanie pomiarów wiatru oraz wykonywanie audytów wietrzności, etapy i rodzaje planowania inwestycji (elektrowni wiatrowych), odpowiedni dobór turbin, uzgodnienia i warunki umowy (takie jak lokalizacja, warunki środowiskowe, kwestie techniczne), niezbędne dokumenty i pozwolenia (na przykład pozwolenie na budowę), kwestie finansowania elektrowni wiatrowych, budowa elektrowni oraz dodatkowych elementów infrastruktury, transportowanie.

Warto podkreślić, iż na początek trzeba wykonać odpowiednie pomiary wiatru w miejscu, w którym mają stanąć turbiny wiatrowe. Dzięki temu można określić, czy taki zabieg jest w ogólne opłacalny. Do tego celu wykonuje się pomiary wiatru, które następnie umieszcza się w audycie. Warto wspomnieć o atlasach wietrzności. Takie atlasy obrazują jak wygląda moc wiatru na danym terenie. Należy jednak pamiętać, iż dane z atlasi wietrzności to nie to samo, co audyt. Dane, jakie możemy przeczytać w atlasach mogą jedynie dostarczyć nam poglądowych danych w kwestii opłacalności elektrowni wiatrowych na danym terenie. Jeżeli wyniki są zadowalające, należy wykonać dokładny audyt w skonkretyzowanej już lokalizacji. Wówczas wykonuje się dokładne pomiary wiatru na wybranym terenie i takie kompletne informacje powinny wpływać na kształt audytu.

Istnieje możliwość budowy pojedynczej turbiny wiatrowej, na przykład w obrębie jednego gospodarstwa domowego (to tak zwane przydomowe


elektrownie wiatrowe), jak i farm wiatrowych. Należy dodać, iż farmy wiatrowe mogą osiągać różne wielkości. Mogą się one różnić również pod wieloma innymi względami, takimi jak modele poszczególnych generatorów, ich łączenia, specyfika produkcji energii czy wiele innych.

Coraz bardziej powszechne stają się małe elektrownie wiatrowe, które znajdują szereg zastosowań tam, gdzie trudno byłoby doprowadzić prąd krajową siecią energetyczną. Można je stosować w gospodarstwach domowych, domkach letniskowych, na wsiach, do zasilania samodzielnie działających systemów nawigacji bądź telekomunikacji, w pompowniach oraz stacjach odsalających morską wodę, w zakresie nawadniania, jak i do oświetlania obiektów budowlanych.

Zastosowanie elektrowni wiatrowych posiada wiele korzyści. Dodatkowo obecnie można starać się o dotacje, a więc bezzwrotną pomoc finansową na pokrycie części kosztów budowy takiej elektrowni. Niewątpliwe zalety, jakie są charakterystyczne z zastosowania elektrowni wiatrowych to: opłacalność w zakresie produkcji energii elektrycznej (znacznie zmniejszają koszty pozyskania energii), nie wymagają użycia szkodliwych paliw, ograniczają emisję dwutlenku węgla do atmosfery ani innych gazów cieplarnianych, a tym samym nie zanieczyszczają atmosfery, nie produkują odpadów stałych, zasilane są wiatrem (czyli odnawialnym źródłem energii, niewyczerpalnym i darmowym), nie wymagają wielkich powierzchni do ich realizacji, takie źródła energii uniezależniają nas od dostaw paliw kopalnych. Inne korzyści, jakie niesie z sobą rozwój energetyki wiatrowej to również wzrost gospodarczy i dynamiczny rozwój przedsiębiorstw w tym zakresie. Jak widać, zalety elektrowni wiatrowych można rozpatrywać na trzech poziomach: ekonomicznym, ekologicznym oraz społecznym. W każdym z tych elementów widoczne są korzyści i płynące z zastosowań odnawialnych źródeł energii zalety.

Niestety, nie ma idealnego źródła energii, nawet te odnawialne nie pozbawione są wad. Warto więc powiedzieć również o nich. Do wad, jakie posiadają elektrownie wiatrowe można zaliczyć: emisję hałasu, zeszpecenie krajobrazu, działanie uzależnione od warunków pogodowych, zmiany w zakresie klimatu oraz zmniejszenie prędkości wiatru na terenie, na którym elektrownie są zlokalizowane, a także zagrożenie dla ptactwa (zakłócanie nawigacji ptaków). Wymaga się również utrzymywanie rezerwy mocy w tradycyjnych rodzajach elektrowni, na wypadek, gdyby elektrownie wiatrowe przestały działać. To również jest poważnym mankamentem.

Inne pomysły na biznes
Biznes plan Szkoła gotowania
Biznes plan Lecznica dla zwierząt
Biznes plan Hodowla ryb akwariowych
Biznes plan Wypożyczalnia skuterów wodnych
Biznes plan Sklep obuwniczy
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Nick:

Kod potwierdzający:

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Reklama
Pomysł na biznes, biznes plan, własna firma, działalność gospodarcza
Jeśli nie przychodzi Ci do głowy żaden pomysł na biznes to dobrze trafiłeś, bo ten portal jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tutaj pomysł na biznes oraz biznes plan dopasowany do twoich możliwości, uzyskasz również informacje jak rozpocząć własny biznes oraz otrzymać dotacje. Jeśli potrzebujesz informacji jak założyć przedsiębiorstwo zapoznaj się z naszymi artykułami. Zapraszamy także do dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami, a także do publikowania swoich pomysłów, które na pewno będą pomocne innym osobom, które chcą założyć działalność gospodarczą i prowadzić własny biznes.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Meta Tagi
biznesplan zakładanie firmy dotacje z urzędu dotacje z UE pomysły na biznes własna firma przedsiębiorczość forma opodatkowania zysk
Popularne
Kominki
Kwiaciarnia
Hurtownia produktów z Chin
Kurczak z rożna w przyczepce
Firma nagłośnieniowa
Warto zobaczyć

Ostatnio dodane
Własna firma Czy lokaty krótkoterminowe się opłacajš?
Własna firma Jak wybrać opakowanie na prezent œwišteczny?
Własna firma Niezapłacone faktury - jak się przed nimi zabezpieczyć?
Własna firma Jak zorganizować dobrš imprezę integracyjnš?
Własna firma Jak stworzyć dobry biznes plan?
Najczęściej czytane
Własny biznes Domowa hodowla kur niosek81106
Własny biznes Pieczarkarnia46494
Własny biznes Firma porządkowa (sprzątająca)44339
Własny biznes Myjnia parowa33345
Własny biznes Gabinet masażu32774
Najczęściej komentowane
Pomysł na biznes Domowa hodowla kur niosek6
Pomysł na biznes Myjnia parowa6
Pomysł na biznes Hodowla ślimaka4
Pomysł na biznes Gabinet masażu4
Pomysł na biznes Piwa regionalne3