Paintball - : Pomysł na biznes - Nowy-Biznes.com - Biznes plan, Własna firma, Działalność gospodarcza
Żródło danych firm Promocja Twojej Firmy
Nawigacja
Pomysł na biznes
Zakładanie firmy
Klasyfikacja PKD
Formy opodatkowania
Dotacje z Unii Europejskiej (UE)
Dotacja z urzędu pracy
Biznes Plan
Download
Forum
Reklama
Kontakt
Szukaj
Partnerzy
Wyszukiwarka PKD
Finanse
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3,783
Najnowszy użytkownik: ojofycu
Ostatnio czytane
Bines plan Jak wybrać pracownika
Bines plan Bergson - franczyza
Bines plan Prowadzenie żłobka
Bines plan Kawiarnia / Herbaciarnia
Bines plan Hodowla zwierząt futerkowych
Bines plan Kawomaty
Bines plan Przeprowadzki
Bines plan Kursy nurkowania
Bines plan Autokomis
Bines plan Gabinet ginekologiczny
Bines plan Chcesz kupować wygodniej w internecie? Korzystaj z płatności on-line!
Bines plan Sklep outletowy
Bines plan Ekologiczna żywność
Bines plan Sklep z odzieżą używaną
Bines plan Produkcja obrazów
Polecamy


Reklama dla Twojej firmy!

Paintball

Organizowanie imprez integracyjnych przez firmy stało się niezwykle popularnym pomysłem na spędzanie wolnego czasu przez grupę pracowników reprezentującą dane przedsiębiorstwo. Ze względu na zmiany w przepisach prawa podatkowego problem z rozliczaniem tego typu rozrywek mają przedsiębiorstwa, gdyż traktuje się imprezy integracyjne jako dodatkowy przychód dla pracownika, powodujący powstanie obowiązku uwzględnienia dochodu w deklaracji rocznej. Poszukiwanie aktywnego wypoczynku przez firmy dla swoich pracowników powoduje jednak, że przepisy podatkowe nie stanowią dla nich większej przeszkody. Idąc naprzeciw oczekiwaniom odbiorców możemy zastanowić się nad oferowaniem klientom atrakcyjnych form wypoczynku w postaci aktywności na świeżym powietrzu. Tutaj ciekawym i wartym rozważenia pomysłem na własny biznes jest bez wątpienia paintball jako przykład gry strategicznej opierającej się na umiejętnej współpracy członków każdego zespołu. Wbrew powszechnym opiniom ten rodzaj biznesu nie wymaga wykładania na początek horrendalnych kwot na zakup sprzętu oraz koniecznych inwestycji dla każdego rodzaju biznesu. Szacuje się, że już za kilkadziesiąt tysięcy z powodzeniem będziemy mogli spróbować swoich sił w tym segmencie. Kwotę tą oczywiście przeznaczymy przede wszystkim na zakup odpowiedniego sprzętu oraz wynajem atrakcyjnej lokalizacji, gdzie organizowane będą spotkania integracyjne (nie tylko firmy są zainteresowane tego typu rozrywkami).

Kupno sprzętu i wynajem terenu

Kluczowa kwestia to zakup odpowiedniej broni wraz w wyposażeniem oraz poszukanie optymalnej lokalizacji do zorganizowania atrakcyjnych dla klientów rozgrywek. Ukształtowanie terenu powinno być bogate w różnego rodzaju pagórki oraz wzniesienia, co z pewnością będzie zdecydowanie bardziej interesujące niż teren bez tych charakterystycznych cech. Idealnie do tego celu nadają się forty z opuszczonymi murami obronnymi oraz schronami, gdzie z powodzeniem można przygotować atrakcyjny i urozmaicony program imprezy integracyjnej. Ciekawe pomysły na aktywny wypoczynek dla swoich pracowników z pewnością zainteresują wiele firm. Oczywiście lokalizacja takiego terenu pod kątem ceny jego wynajęcia jest uzależniona od rynku, konkurencji w danym regionie oraz zapotrzebowania na usługi paintballowe. Warto zadbać także o wprowadzenie własnych urozmaiceń terenu gry przygotowując uczestnikom różnego rodzaju przeszkody w postaci płotów, zasieków itp.

Wielkość terenu pod imprezy integracyjne także ma znaczenie, przez co największym powodzeniem cieszą się gry organizowane raczej na obrzeżach wielkich miast, czyli terenach podmiejskich. Należy jednak pamiętać, że zbyt duże oddalenie terenu od miasta nie jest zbyt trafionym pomysłem. Aglomeracje miejskie mają znaczącą przewagę nad regionami wiejskimi przede wszystkim ze względu na możliwość pozyskania zdecydowanie większej grupy klientów. Przygotowany teren musi być oczywiście ogrodzony odpowiednio wysoką siatką posiadającą atest, której koszt zakupu wynosi kilka tysięcy zł za 100 metrów kwadratowych. Można ją zakupić w sklepach oferujących sprzęt paintballowy. W przypadku sprzętu (również obowiązkowej odzieży ochronnej z maską)


ważna jest jego konserwacja oraz warunki przechowywania - od tego zależy głównie żywotność zakupionych akcesoriów do gry w paintball. Oczywiście należy zakupić również różnokolorowe kule wypełnione farbą, które posłużą uczestnikom zabawy jako naboje do specjalnie do tego przygotowanych pistoletów (zwanych maklerami).

Pod pojęciem sprzętu do gry w paintball rozumiemy zestaw złożony z markera wraz z magazynkiem, maski ochronnej oraz butli z kulami. Niezbędne w trakcie gry w paintball jest również posiadanie przez uczestników odpowiedniej odzieży ochronnej w postaci mundurów oraz oznaczników. Na początek naszej przygody z paintballem powinno nam wystarczyć około 20 kompletów sprzętu - cena jednego wraz ze stosowanym ubraniem ochronnym wynosi przynajmniej 1000 zł. Pod kątem popularności największym wzięciem cieszą się ubrania ochronne z demobilu pochodzenia niemieckiego oraz brytyjskiego. Większą wygodę w serwisowaniu i konserwacji sprzętu dadzą nam dostępne w sklepach komplety z przeznaczeniem na tak zwane pola komercyjne. Kilka kartonów z kulami z farbą to natomiast wydatek przynajmniej kilku tysięcy zł. Ważną inwestycją będzie oczywiście zakup części zamiennych oraz większych butli do napełniania mniejszych dwutlenkiem węgla (cykliczne wydatki na zakup gazu, gdzie pojedyncze napełnianie dużej butli to koszt około 100 zł) lub też sprężonym powietrzem, co w przypadku tego drugiego wiąże się z koniecznością zakupu kompresora.

Wydatki na biuro

Ważną rzeczą będzie wygospodarowanie miejsca na pomieszczenie, gdzie będziemy przechowywać oraz konserwować sprzęt do gry. Ponadto przyda nam się biuro z wyposażeniem umożliwiającym obsługę klientów oraz przyjmowanie zamówień. Niezbędny do tego celu będzie nam telefon, komputer (z odpowiednim oprogramowaniem do przygotowywania faktur dla firm) oraz drukarka fiskalna.

Kolejnymi inwestycjami, z którymi powinniśmy się zmierzyć, są bez wątpienia różne formy reklamy. Warto posiadać własną stronę internetową i prowadzić kampanię marketingową w sieci. Coraz więcej osób indywidualnych oraz firm korzysta właśnie z możliwości Internetu, a jego niewątpliwą zaletą jest fakt, że w sposób bardzie precyzyjny i dokładny w porównaniu do reklamy zewnętrznej możemy celować w odpowiednie grupy docelowe.

Usługi paintballowe stają się coraz bardziej popularne jako pomysł na biznes, zatem w przypadku dużych miast możemy się spodziewać sporej konkurencji. Warto zatem przed założeniem biznesu dokonać dokładnej analizy rynku, ponieważ pod tym kątem powinniśmy planować nasze inwestycje. Na sam początek kwota rzędu około 20 tysięcy zł powinna być wystarczająca na zakup sprzętu. Sukcesywnie możemy poszerzać nasze możliwości wraz ze wzrostem zainteresowania naszymi usługami. Podsumowując kwota kilkudziesięciu tysięcy zł, jakie należy wydać na początek, nie jest przesadnie wygórowana biorąc pod uwagę konieczne inwestycje w przypadku innych pomysłów na biznes.


Inne pomysły na biznes
Biznes plan Wypożyczalnia samochodów
Biznes plan Ścinka drzew
Biznes plan Inwestowanie na Ukrainie
Biznes plan Sklep sportowy
Biznes plan Wypożyczalnia skuterów wodnych
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Nick:

Kod potwierdzający:

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Reklama
Pomysł na biznes, biznes plan, własna firma, działalność gospodarcza
Jeśli nie przychodzi Ci do głowy żaden pomysł na biznes to dobrze trafiłeś, bo ten portal jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tutaj pomysł na biznes oraz biznes plan dopasowany do twoich możliwości, uzyskasz również informacje jak rozpocząć własny biznes oraz otrzymać dotacje. Jeśli potrzebujesz informacji jak założyć przedsiębiorstwo zapoznaj się z naszymi artykułami. Zapraszamy także do dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami, a także do publikowania swoich pomysłów, które na pewno będą pomocne innym osobom, które chcą założyć działalność gospodarczą i prowadzić własny biznes.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Meta Tagi
biznesplan zakładanie firmy dotacje z urzędu dotacje z UE pomysły na biznes własna firma przedsiębiorczość forma opodatkowania zysk
Popularne
Fotografia ślubna
Czyszczenie kostki brukowej
Kolektura lotto
Biuro podróży
Parking strzeżony
Warto zobaczyć

Ostatnio dodane
Własna firma Czy lokaty krótkoterminowe się opłacajš?
Własna firma Jak wybrać opakowanie na prezent œwišteczny?
Własna firma Niezapłacone faktury - jak się przed nimi zabezpieczyć?
Własna firma Jak zorganizować dobrš imprezę integracyjnš?
Własna firma Jak stworzyć dobry biznes plan?
Najczęściej czytane
Własny biznes Domowa hodowla kur niosek81360
Własny biznes Pieczarkarnia46630
Własny biznes Firma porządkowa (sprzątająca)44488
Własny biznes Myjnia parowa33455
Własny biznes Gabinet masażu32952
Najczęściej komentowane
Pomysł na biznes Domowa hodowla kur niosek6
Pomysł na biznes Myjnia parowa6
Pomysł na biznes Hodowla ślimaka4
Pomysł na biznes Gabinet masażu4
Pomysł na biznes Piwa regionalne3