• noĹźe militarne
 • Promocja Twojej Firmy
  Nawigacja
  Pomysł na biznes
  Zakładanie firmy
  Klasyfikacja PKD
  Formy opodatkowania
  Dotacje z Unii Europejskiej (UE)
  Dotacja z urzędu pracy
  Biznes Plan
  Download
  Forum
  Reklama
  Kontakt
  Szukaj
  Partnerzy
  Wyszukiwarka PKD
  Finanse
  Aktualnie online
  Gości online: 1

  Użytkowników online: 0

  Łącznie użytkowników: 3,806
  Najnowszy użytkownik: otuhe
  Ostatnio czytane
  Bines plan Wyprowadzanie psów
  Bines plan Agencja eventowa
  Bines plan Biuro tłumaczeń
  Bines plan Myjnia parowa
  Bines plan Uprawa rabarbaru
  Bines plan Kursy maturalne
  Bines plan Czy inwestycja w numizmaty to dobry pomysł?
  Bines plan Przeprowadzki
  Bines plan Produkcja lodu
  Bines plan Produkcja palet drewnianych
  Bines plan Otwieranie własnego sklepu internetowego - od czego zaczšć?
  Bines plan Ścianka wspinaczkowa
  Bines plan Myjnia bezdotykowa
  Bines plan Kuchenny ogródek
  Bines plan Drukarnia
  Polecamy


  Reklama

  Paintball

  Organizowanie imprez integracyjnych przez firmy stało się niezwykle popularnym pomysłem na spędzanie wolnego czasu przez grupę pracowników reprezentującą dane przedsiębiorstwo. Ze względu na zmiany w przepisach prawa podatkowego problem z rozliczaniem tego typu rozrywek mają przedsiębiorstwa, gdyż traktuje się imprezy integracyjne jako dodatkowy przychód dla pracownika, powodujący powstanie obowiązku uwzględnienia dochodu w deklaracji rocznej. Poszukiwanie aktywnego wypoczynku przez firmy dla swoich pracowników powoduje jednak, że przepisy podatkowe nie stanowią dla nich większej przeszkody. Idąc naprzeciw oczekiwaniom odbiorców możemy zastanowić się nad oferowaniem klientom atrakcyjnych form wypoczynku w postaci aktywności na świeżym powietrzu. Tutaj ciekawym i wartym rozważenia pomysłem na własny biznes jest bez wątpienia paintball jako przykład gry strategicznej opierającej się na umiejętnej współpracy członków każdego zespołu. Wbrew powszechnym opiniom ten rodzaj biznesu nie wymaga wykładania na początek horrendalnych kwot na zakup sprzętu oraz koniecznych inwestycji dla każdego rodzaju biznesu. Szacuje się, że już za kilkadziesiąt tysięcy z powodzeniem będziemy mogli spróbować swoich sił w tym segmencie. Kwotę tą oczywiście przeznaczymy przede wszystkim na zakup odpowiedniego sprzętu oraz wynajem atrakcyjnej lokalizacji, gdzie organizowane będą spotkania integracyjne (nie tylko firmy są zainteresowane tego typu rozrywkami).

  Kupno sprzętu i wynajem terenu

  Kluczowa kwestia to zakup odpowiedniej broni wraz w wyposażeniem oraz poszukanie optymalnej lokalizacji do zorganizowania atrakcyjnych dla klientów rozgrywek. Ukształtowanie terenu powinno być bogate w różnego rodzaju pagórki oraz wzniesienia, co z pewnością będzie zdecydowanie bardziej interesujące niż teren bez tych charakterystycznych cech. Idealnie do tego celu nadają się forty z opuszczonymi murami obronnymi oraz schronami, gdzie z powodzeniem można przygotować atrakcyjny i urozmaicony program imprezy integracyjnej. Ciekawe pomysły na aktywny wypoczynek dla swoich pracowników z pewnością zainteresują wiele firm. Oczywiście lokalizacja takiego terenu pod kątem ceny jego wynajęcia jest uzależniona od rynku, konkurencji w danym regionie oraz zapotrzebowania na usługi paintballowe. Warto zadbać także o wprowadzenie własnych urozmaiceń terenu gry przygotowując uczestnikom różnego rodzaju przeszkody w postaci płotów, zasieków itp.

  Wielkość terenu pod imprezy integracyjne także ma znaczenie, przez co największym powodzeniem cieszą się gry organizowane raczej na obrzeżach wielkich miast, czyli terenach podmiejskich. Należy jednak pamiętać, że zbyt duże oddalenie terenu od miasta nie jest zbyt trafionym pomysłem. Aglomeracje miejskie mają znaczącą przewagę nad regionami wiejskimi przede wszystkim ze względu na możliwość pozyskania zdecydowanie większej grupy klientów. Przygotowany teren musi być oczywiście ogrodzony odpowiednio wysoką siatką posiadającą atest, której koszt zakupu wynosi kilka tysięcy zł za 100 metrów kwadratowych. Można ją zakupić w sklepach oferujących sprzęt paintballowy. W przypadku sprzętu (również obowiązkowej odzieży ochronnej z maską)


  ważna jest jego konserwacja oraz warunki przechowywania - od tego zależy głównie żywotność zakupionych akcesoriów do gry w paintball. Oczywiście należy zakupić również różnokolorowe kule wypełnione farbą, które posłużą uczestnikom zabawy jako naboje do specjalnie do tego przygotowanych pistoletów (zwanych maklerami).

  Pod pojęciem sprzętu do gry w paintball rozumiemy zestaw złożony z markera wraz z magazynkiem, maski ochronnej oraz butli z kulami. Niezbędne w trakcie gry w paintball jest również posiadanie przez uczestników odpowiedniej odzieży ochronnej w postaci mundurów oraz oznaczników. Na początek naszej przygody z paintballem powinno nam wystarczyć około 20 kompletów sprzętu - cena jednego wraz ze stosowanym ubraniem ochronnym wynosi przynajmniej 1000 zł. Pod kątem popularności największym wzięciem cieszą się ubrania ochronne z demobilu pochodzenia niemieckiego oraz brytyjskiego. Większą wygodę w serwisowaniu i konserwacji sprzętu dadzą nam dostępne w sklepach komplety z przeznaczeniem na tak zwane pola komercyjne. Kilka kartonów z kulami z farbą to natomiast wydatek przynajmniej kilku tysięcy zł. Ważną inwestycją będzie oczywiście zakup części zamiennych oraz większych butli do napełniania mniejszych dwutlenkiem węgla (cykliczne wydatki na zakup gazu, gdzie pojedyncze napełnianie dużej butli to koszt około 100 zł) lub też sprężonym powietrzem, co w przypadku tego drugiego wiąże się z koniecznością zakupu kompresora.

  Wydatki na biuro

  Ważną rzeczą będzie wygospodarowanie miejsca na pomieszczenie, gdzie będziemy przechowywać oraz konserwować sprzęt do gry. Ponadto przyda nam się biuro z wyposażeniem umożliwiającym obsługę klientów oraz przyjmowanie zamówień. Niezbędny do tego celu będzie nam telefon, komputer (z odpowiednim oprogramowaniem do przygotowywania faktur dla firm) oraz drukarka fiskalna.

  Kolejnymi inwestycjami, z którymi powinniśmy się zmierzyć, są bez wątpienia różne formy reklamy. Warto posiadać własną stronę internetową i prowadzić kampanię marketingową w sieci. Coraz więcej osób indywidualnych oraz firm korzysta właśnie z możliwości Internetu, a jego niewątpliwą zaletą jest fakt, że w sposób bardzie precyzyjny i dokładny w porównaniu do reklamy zewnętrznej możemy celować w odpowiednie grupy docelowe.

  Usługi paintballowe stają się coraz bardziej popularne jako pomysł na biznes, zatem w przypadku dużych miast możemy się spodziewać sporej konkurencji. Warto zatem przed założeniem biznesu dokonać dokładnej analizy rynku, ponieważ pod tym kątem powinniśmy planować nasze inwestycje. Na sam początek kwota rzędu około 20 tysięcy zł powinna być wystarczająca na zakup sprzętu. Sukcesywnie możemy poszerzać nasze możliwości wraz ze wzrostem zainteresowania naszymi usługami. Podsumowując kwota kilkudziesięciu tysięcy zł, jakie należy wydać na początek, nie jest przesadnie wygórowana biorąc pod uwagę konieczne inwestycje w przypadku innych pomysłów na biznes.


  Inne pomysły na biznes
  Biznes plan Wypożyczalnia samochodów
  Biznes plan Ścinka drzew
  Biznes plan Inwestowanie na Ukrainie
  Biznes plan Sklep sportowy
  Biznes plan Wypożyczalnia skuterów wodnych
  Komentarze
  Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
  Dodaj komentarz
  Nick:

  Kod potwierdzający:

  Oceny
  Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

  Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

  Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  Reklama
  Pomysł na biznes, biznes plan, własna firma, działalność gospodarcza
  Jeśli nie przychodzi Ci do głowy żaden pomysł na biznes to dobrze trafiłeś, bo ten portal jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tutaj pomysł na biznes oraz biznes plan dopasowany do twoich możliwości, uzyskasz również informacje jak rozpocząć własny biznes oraz otrzymać dotacje. Jeśli potrzebujesz informacji jak założyć przedsiębiorstwo zapoznaj się z naszymi artykułami. Zapraszamy także do dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami, a także do publikowania swoich pomysłów, które na pewno będą pomocne innym osobom, które chcą założyć działalność gospodarczą i prowadzić własny biznes.
  Logowanie
  Nazwa użytkownika

  Hasło  Nie masz jeszcze konta?
  Zarejestruj się

  Nie możesz się zalogować?
  Poproś o nowe hasło
  Meta Tagi
  biznesplan zakładanie firmy dotacje z urzędu dotacje z UE pomysły na biznes własna firma przedsiębiorczoœć forma opodatkowania zysk
  Popularne
  Fotografia ślubna
  Czyszczenie kostki brukowej
  Kolektura lotto
  Biuro podróży
  Parking strzeżony
  Warto zobaczyć

  Ostatnio dodane
  Własna firma Biuro rachunkowe Protegga – usługi księgowe w Katowicach
  Własna firma Uzupełnij swój miesięczny dochód handlem kontraktami CFD online
  Własna firma Jak nadać drewnu estetyczny wygląd?
  Własna firma Inwestycja w Zdrowie - Wartość Pakietów Medycznych dla Firm
  Własna firma Kolekcjonowanie numimzatów - na czym polega?
  Najczęściej czytane
  Własny biznes Domowa hodowla kur niosek89531
  Własny biznes Pieczarkarnia53600
  Własny biznes Firma porządkowa (sprzątająca)49114
  Własny biznes Plantacja choinek39384
  Własny biznes Pierogi37948
  Najczęściej komentowane
  Pomysł na biznes Domowa hodowla kur niosek6
  Pomysł na biznes Myjnia parowa6
  Pomysł na biznes Hodowla ślimaka4
  Pomysł na biznes Gabinet masażu4
  Pomysł na biznes Piwa regionalne3