• Promocja Twojej Firmy
  Nawigacja
  Pomysł na biznes
  Zakładanie firmy
  Klasyfikacja PKD
  Formy opodatkowania
  Dotacje z Unii Europejskiej (UE)
  Dotacja z urzędu pracy
  Biznes Plan
  Download
  Forum
  Reklama
  Kontakt
  Szukaj
  Partnerzy
  Wyszukiwarka PKD
  Finanse
  Aktualnie online
  Gości online: 1

  Użytkowników online: 0

  Łącznie użytkowników: 3,806
  Najnowszy użytkownik: otuhe
  Ostatnio czytane
  Bines plan Cooking house
  Bines plan Program do fakturowania i rachunków
  Bines plan Produkcja prefabrykatów
  Bines plan Reklama i marketing to podstawa
  Bines plan Tworzenie stron internetowych
  Bines plan Gabinet stomatologiczny
  Bines plan Sprzedaż ziemi ogrodowej
  Bines plan Taxi
  Bines plan Czyszczenie kostki brukowej
  Bines plan Organizacja szkoleń biznesowych
  Bines plan Coworking
  Bines plan Dekoracje okienne
  Bines plan Firma porządkowa (sprzątająca)
  Bines plan Sport to zdrowie – jak to wykorzystać w biznesie
  Bines plan Plantacja choinek
  Polecamy


  Reklama

  Agencja reklamowa

  Pojęcie agencji reklamowej jest bardzo szerokie i tylko ogromne firmy są w stanie oferować usługi w pełnej rozciągłości tego znaczenia. Ze względu na ten fakt na początku działalności powinniśmy skupić się na pewnym wycinku działalności charakterystycznej dla agencji reklamowej.

  Start agencji reklamowej nie należy do najprostszych zadań. Przede wszystkim chodzi w tym momencie o dwa zagadnienia, a mianowicie o ilość funduszy jakie należy zainwestować już na starcie oraz o renomę i wyrobioną markę, które oczywiste nie możemy posiadać startując.

  Pod względem inwestycji początkowych jednym z największych obciążeń będzie wyposażenie pracowni w komputery i sprzęt przyległy. O ile możemy korzystać w początkowej fazie z pomocy firm zewnętrznych jak na przykład drukarni czy firm obsługujących bilbordy miejskie, to właściwe projekty powinny powstawać wewnątrz naszej firmy.

  Wyrobiona marka z kolei to nie stan, który będziemy mogli zakupić lub osiągnąć w bardzo szybkim czasie. Na te wartości zasłużymy sobie jedynie ciężką pracą oraz wzorowym wypełnianiem zleceń jak i przyjaznością dla klienta.

  W kwestii pracowników, należałoby zachować pewny schemat. Pamiętajmy, iż starsi pracownicy będą ostoja wiedzy oraz stonowaniem dla wykonywanych prac, z kolei młody personel to zapał i świeża wizja, a połączenie tych dwóch światów da bardzo dobre rezultaty. Biorąc pod uwagę umiejętności i zakres wiedzy konieczne jest przede wszystkim zatrudnienie grafików o lotności wizji oraz w początkowym stadium chociaż jednego specjalistę od animacji. Ogromną rolę odgrywają także osoby pozostający specjalistami od reklamy, ponieważ w wielu przypadkach to właśnie na nich będzie spoczywał obowiązek opracowania ogólnej wizji oraz haseł reklamowych, a także opracowania taki form jak logotypy. Samo zestawienie profesji


  już na pierwszy rzut oka nasuwa wnioski, iż sprzęt komputerowy, oprogramowanie oraz urządzenia peryferyjne niestety będą nas dość dużo kosztowały. Z urządzeń peryferyjnych warto byłoby zabezpieczyć takie opcje jak kamery, aparaty fotograficzne, skanery oraz tablety.

  Bardzo potężnym rynkiem agencji reklamowych na dzień dzisiejszy jest internet. Daje to ogromne możliwości, jednak konkurencja też jest ogromna. Chcąc zaistnieć w internecie ze swoim biznesem przede wszystkim zadbajmy o jak najlepszą stronę internetową. Musi ona być ciekawa graficznie i koniecznie zawierać dział, który będzie prezentował nasze osiągnięcia w postaci wykonanych już prac. Dość często firmy prezentują loga firm, dla których pracowały lub pracują. Jest to opcja dość dwuznaczna, ponieważ z jednej strony rośnie nasza renoma, jako że potencjalny klient posiada pogląd z jakimi firmami współpracujemy, jednak z drugiej strony może to skłonić potencjalnego klienta do odrzucenia naszej oferty, jeżeli znajdzie on logo firmy dla siebie konkurencyjnej.

  Jeżeli zdecydujemy się na szeroką działalność w internecie konieczne będzie otworzenie oddziału, który będzie się zajmował działalnością właśnie w tym medium. O ile graficy mogą pracować w różnych kontekstach, to zaawansowane zadania druku i grafiki internetowej są mocno odmienne. W wspomnianym oddziale winni się znaleźć programiści, administratorzy serwerów oraz pozycjonerzy. Zwłaszcza ci ostatni to bardzo poszukiwani obecnie specjaliści.

  Z uwagi na fakt, iż każdy klient jest cenny, powinniśmy zwrócić uwagę na jeszcze jedno zagadnienie. Chodzi mianowicie o takowe zagadnienie, jak ogólna lista i orientacyjne cenniki podwykonawców, nawet jeżeli współpracujemy z nimi niezmiernie rzadko. Zadania bardziej nietypowe są w cenie, dlatego też posiadanie wiedzy z zakresu chociaż orientacyjnych warunków będzie wstępem do rozmowy o konkretach.
  Inne pomysły na biznes
  Biznes plan Projektowanie i aranżacja wnętrz
  Biznes plan Wyprowadzanie psów
  Biznes plan Zaproszenia ślubne
  Biznes plan Hodowla zwierząt futerkowych
  Biznes plan Szkolenia menedżerskie
  Komentarze
  Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
  Dodaj komentarz
  Nick:

  Kod potwierdzający:

  Oceny
  Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

  Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

  Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  Reklama
  Pomysł na biznes, biznes plan, własna firma, działalność gospodarcza
  Jeśli nie przychodzi Ci do głowy żaden pomysł na biznes to dobrze trafiłeś, bo ten portal jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tutaj pomysł na biznes oraz biznes plan dopasowany do twoich możliwości, uzyskasz również informacje jak rozpocząć własny biznes oraz otrzymać dotacje. Jeśli potrzebujesz informacji jak założyć przedsiębiorstwo zapoznaj się z naszymi artykułami. Zapraszamy także do dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami, a także do publikowania swoich pomysłów, które na pewno będą pomocne innym osobom, które chcą założyć działalność gospodarczą i prowadzić własny biznes.
  Logowanie
  Nazwa użytkownika

  Hasło  Nie masz jeszcze konta?
  Zarejestruj się

  Nie możesz się zalogować?
  Poproś o nowe hasło
  Meta Tagi
  biznesplan zakładanie firmy dotacje z urzędu dotacje z UE pomysły na biznes własna firma przedsiębiorczoœć forma opodatkowania zysk
  Popularne
  Wyprowadzanie psów
  Organizacja wieczorów kawalerskich i panieńskich
  Agencja interaktywna
  Plantacja choinek
  Usługi poligraficzne i ksero
  Warto zobaczyć

  Ostatnio dodane
  Własna firma Ant Group: największa na świecie oferta publiczna, która nigdy się nie wydarzyła
  Własna firma Gdzie stosuje się wózki paletowe i kiedy są przydatne?
  Własna firma Otwieranie własnego sklepu internetowego - od czego zaczšć?
  Własna firma Dlaczego warto kupować nowe mieszkanie wykończone pod klucz?
  Własna firma Apartamenty na sprzedaż w Gdańsku - dobry pomysł na lokatę pieniędzy?
  Najczęściej czytane
  Własny biznes Domowa hodowla kur niosek88860
  Własny biznes Pieczarkarnia52312
  Własny biznes Firma porządkowa (sprzątająca)48628
  Własny biznes Plantacja choinek38913
  Własny biznes Gabinet masażu37201
  Najczęściej komentowane
  Pomysł na biznes Domowa hodowla kur niosek6
  Pomysł na biznes Myjnia parowa6
  Pomysł na biznes Hodowla ślimaka4
  Pomysł na biznes Gabinet masażu4
  Pomysł na biznes Piwa regionalne3