• Najlepszy agent ubezpieczeniowy w Opolu
 • Promocja Twojej Firmy
  Nawigacja
  Pomysł na biznes
  Zakładanie firmy
  Klasyfikacja PKD
  Formy opodatkowania
  Dotacje z Unii Europejskiej (UE)
  Dotacja z urzędu pracy
  Biznes Plan
  Download
  Forum
  Reklama
  Kontakt
  Szukaj
  Partnerzy
  Wyszukiwarka PKD
  Finanse
  Aktualnie online
  Gości online: 1

  Użytkowników online: 0

  Łącznie użytkowników: 3,806
  Najnowszy użytkownik: otuhe
  Ostatnio czytane
  Bines plan Otwieranie własnego sklepu internetowego - od czego zaczšć?
  Bines plan Sale zabaw dla dzieci
  Bines plan Jak zorganizować dobrš imprezę integracyjnš?
  Bines plan Sklep kibica
  Bines plan Centrum jogi
  Bines plan Czy lokaty krótkoterminowe się opłacajš?
  Bines plan Inteligentny dom
  Bines plan Drobny catering
  Bines plan Kursy maturalne
  Bines plan Produkcja peletu
  Bines plan Pomysł na biznes w małym mieście
  Bines plan Projektowanie i tworzenie stron internetowych
  Bines plan Jak zwiększyć obroty w sklepie?
  Bines plan Dyskoteka
  Bines plan Odśnieżanie dachów
  Polecamy


  Reklama

  Agencja ubezpieczeniowa

  Wymagania dotyczące prowadzenia własnego biznesu są mocno zróżnicowane i uzależnione od specyfiki branży, w której chcemy zaistnieć. Wymogi formalne w przypadku niektórych działalności sprawiają, że tylko niewielka grupa osób będzie w stanie podołać zadaniu. Dlatego właśnie pomysł na biznes taki jak agencja ubezpieczeniowa to zadanie dla fachowców posiadających odpowiednia wiedzę i przede wszystkim predyspozycje.


  Wymogi
  Nie każdy może zostać agentem ubezpieczeniowym, jednak jeżeli już zdecydowaliśmy się na prowadzenie tego rodzaju działalności, warto zapoznać się z kwestiami formalnymi, które musimy spełnić. Oczywiście na sam początek należy założyć własną działalność gospodarczą z przedmiotem działalności kryjącym się pod nazwą pośrednictwa ubezpieczeniowego. Osoba legitymująca się tytułem agenta ubezpieczeniowego zgodnie z ustawą o pośrednictwie ubezpieczeniowym:
  - musi być niekarana
  - musi posiadać min. średnie wykształcenie oraz pełną zdolność do wykonywania czynności prawnych
  - musi odbyć szkolenie ogólne (zakres wiedzy podstawowej na temat ubezpieczeń) i szkolenie produktowe (zakres wiedzy specjalistycznej, obejmującej informacje o produktach ubezpieczeniowych oferowanych przez daną firmę, z którą potencjalny przyszły agent pragnie nawiązać współpracę). Organizacją tych kursów zajmują się towarzystwa ubezpieczeniowe lub upoważnione sieci agencji, a koszt takiego szkolenia wynosi około 200 zł (często jest też organizowany bezpłatnie).


  Po spełnieniu tych warunków i pozytywnym ukończeniu szkoleń możemy już rozpocząć działalność i podpisać stosowne umowy - z firmą ubezpieczeniową lub multiagencją. Przy załatwianiu formalności związanych z współpracą (zawarcie umowy) musimy mieć przy sobie dokument potwierdzający ukończenie co najmniej szkoły średniej, dowód osobisty (jego kopię), zaświadczenie o niekaralności i kopię dokumentu rejestrowego naszej firmy.


  Prowadzenie firmy
  Osoba posiadająca własną agencję ubezpieczeniową musi być komunikatywna i zdyscyplinowana. Operowanie pieniędzmi nienależącymi do nas wymaga również od nas uczciwości oraz rzetelności, co jest w przypadku agenta ubezpieczeniowego niezwykle istotne.


  Na początku naszej działalności nie jest konieczne posiadanie biura, jednak myśląc o rozwoju firmy i zatrudnieniu osoby bądź osób warto zastanowić się nad wynajęciem lokalu. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem będzie posiadanie biura w atrakcyjnej okolicy, gdzie mamy szansę na


  pozyskanie sporej grupy klientów. Spore udogodnienie to również łatwo dostępne miejsca parkingowe.


  Nawiązanie współpracy
  W tej kwestii z pomocą mogą nam przyjść multiagencje posiadające kontakty i współpracujące z wieloma firmami ubezpieczeniowymi. Atrakcyjne warunki, jakie oferuje dobra multiagencja, nie ograniczają się jedynie do przedstawienia korzystnych warunków współpracy agentowi, ale również opiekę i pomoc merytoryczną, która może się okazać bezcenna zwłaszcza w początkowym okresie prowadzenia naszej działalności.


  Agent nawiązujący współpracę z multiagencją nie ma obowiązku wykupywania ubezpieczenia OC, gdyż przejmuje ona na siebie odpowiedzialność cywilną za tą osobę. Wykupienie OC jest jednak wymogiem w przypadku, gdy agencja ubezpieczeniowa chce podjąć współpracę z przynajmniej dwoma zakładami ubezpieczeń. Koszt zakupu OC oscyluje w granicach 2000 zł.


  Odpowiedzialność agenta ubezpieczeniowego
  Osoba będąca agentem ubezpieczeniowym podlega prawnej odpowiedzialności cywilnej w przypadku uzasadnienia działania na szkodę klienta, towarzystwa ubezpieczeniowego lub też samej multiagencji, jeżeli zawarła umowę z co najmniej dwoma towarzystwami ubezpieczeniowymi. W innym wypadku odpowiedzialność za agenta przejmuje sama multiagencja.


  Oferta agencji ubezpieczeniowej
  Chcąc pozyskać szerokie grono odbiorców warto zastanowić się nad wzbogaceniem naszej oferty o usługi finansowe związane dla przykładu z pośrednictwem kredytowym czy też leasingowym.


  Pozyskiwanie klientów możemy zacząć od naszego najbliższego otoczenia. Poprzez budowanie łańcuszka poleconych będziemy mogli sukcesywnie budować coraz to szersze grono odbiorców. Warto również korzystać z udogodnień marketingu internetowego (pozycjonowanie strony własnej agencji, linki sponsorowane, reklama na portalach ubezpieczeniowych).


  Koszt rozpoczęcia działalności i kalkulacja zysków
  W przypadku własnej agencji ubezpieczeniowej wydatki na samym początku nie są zbyt pokaźne. Jeżeli nie myślimy o wynajęciu lokalu na potrzeby biura, nasza inwestycja w biznes powinna zamknąć się w granicach kilku tysięcy złotych. Największym wydatkiem może się okazać zakup laptopa oraz drukarki.


  Szacowany potencjalny zysk jest uzależniony tak naprawdę od ilości umów, które uda nam się sfinalizować z klientem. Od ich wartości otrzymujemy prowizję, która mieści się w granicach od kilku do kilkunastu czy nieruchomości.
  Inne pomysły na biznes
  Biznes plan Myjnia parowa
  Biznes plan Myjnia bezdotykowa
  Biznes plan Mleko prosto od krowy
  Biznes plan Produkcja peletu
  Biznes plan Agencja ubezpieczeniowa
  Komentarze
  Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
  Dodaj komentarz
  Nick:

  Kod potwierdzający:

  Oceny
  Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

  Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

  Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  Reklama
  Pomysł na biznes, biznes plan, własna firma, działalność gospodarcza
  Jeśli nie przychodzi Ci do głowy żaden pomysł na biznes to dobrze trafiłeś, bo ten portal jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tutaj pomysł na biznes oraz biznes plan dopasowany do twoich możliwości, uzyskasz również informacje jak rozpocząć własny biznes oraz otrzymać dotacje. Jeśli potrzebujesz informacji jak założyć przedsiębiorstwo zapoznaj się z naszymi artykułami. Zapraszamy także do dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami, a także do publikowania swoich pomysłów, które na pewno będą pomocne innym osobom, które chcą założyć działalność gospodarczą i prowadzić własny biznes.
  Logowanie
  Nazwa użytkownika

  Hasło  Nie masz jeszcze konta?
  Zarejestruj się

  Nie możesz się zalogować?
  Poproś o nowe hasło
  Meta Tagi
  biznesplan zakładanie firmy dotacje z urzędu dotacje z UE pomysły na biznes własna firma przedsiębiorczoœć forma opodatkowania zysk
  Popularne
  Roboty wykończeniowe
  Kursy nurkowania
  Zakład tapicerski
  Agencja interaktywna
  Apteka
  Warto zobaczyć

  Ostatnio dodane
  Własna firma Uzupełnij swój miesięczny dochód handlem kontraktami CFD online
  Własna firma Jak nadać drewnu estetyczny wygląd?
  Własna firma Inwestycja w Zdrowie - Wartość Pakietów Medycznych dla Firm
  Własna firma Kolekcjonowanie numimzatów - na czym polega?
  Własna firma Czy inwestycja w numizmaty to dobry pomysł?
  Najczęściej czytane
  Własny biznes Domowa hodowla kur niosek89233
  Własny biznes Pieczarkarnia52816
  Własny biznes Firma porządkowa (sprzątająca)48852
  Własny biznes Plantacja choinek39171
  Własny biznes Pierogi37684
  Najczęściej komentowane
  Pomysł na biznes Domowa hodowla kur niosek6
  Pomysł na biznes Myjnia parowa6
  Pomysł na biznes Hodowla ślimaka4
  Pomysł na biznes Gabinet masażu4
  Pomysł na biznes Piwa regionalne3