• Promocja Twojej Firmy
  Nawigacja
  Pomysł na biznes
  Zakładanie firmy
  Klasyfikacja PKD
  Formy opodatkowania
  Dotacje z Unii Europejskiej (UE)
  Dotacja z urzędu pracy
  Biznes Plan
  Download
  Forum
  Reklama
  Kontakt
  Szukaj
  Partnerzy
  Wyszukiwarka PKD
  Finanse
  Aktualnie online
  Gości online: 1

  Użytkowników online: 0

  Łącznie użytkowników: 3,806
  Najnowszy użytkownik: otuhe
  Ostatnio czytane
  Bines plan Biuro Nieruchomości
  Bines plan Aplikacje mobilne
  Bines plan Zdrowy styl życia – czy na tym da się zarobić?
  Bines plan Kurczak z rożna w przyczepce
  Bines plan Jak nie być smutnym w swojej pracy
  Bines plan Pogotowie komputerowe
  Bines plan Firma porządkowa (sprzątająca)
  Bines plan Meble na zamówienie
  Bines plan Ant Group: największa na świecie oferta publiczna, która nigdy się nie wydarzyła
  Bines plan Doradca BHP
  Bines plan Hodowla ślimaka
  Bines plan Czy warto zakładać własną siłownię?
  Bines plan Kiosk z warzywami
  Bines plan Biżuteria artystyczna
  Bines plan Budka z lodami
  Polecamy


  Reklama

  Te cechy wyróżniają efektywnego menadżera

  Do tego aby zarządzać pracownikami należy mieć umiejętność szybkiego podejmowania decyzji. Oprócz tego warto być asertywnym a także samemu umieć stawiać cele. Osoba, która przewodzi grupą osób musi być świadoma tego iż to stanowisko jest odpowiedzialne - to w końcu na niej spoczywa ciężar wyniku odnośnie planu np. wyznaczonej sprzedaży.
  Skuteczny menadżer powinien mieć duże poczucie własnej wartości. Osoba na tym stanowisku nie może się załamywać. Musi być świadoma tego co robi. Powinna mieć jasne i klarowne poglądy dotyczące działania firmy, stylu ubierania się.
  Menadżer asertywny to kierownik skuteczny. Z pewnością te cechy osobowości umożliwia osobie na tej stanowisko jasno i klarownie wyrażać swoje zdanie - dotyczy to z pewnością złej i dobrej opinii. Jeśli menadżer podejmuję się krytyki musi określać jasno, że to zdanie dotyczy nie tylko osoby ale systemu jej działania. Na jego barkach leży odpowiedzialność za to aby dać jakąś wskazówkę i za brak jej wykonania wynieść stosowne konsekwencje.
  Samodyscyplina powinna także wyróżniać skutecznego menadżera. Bez tej cechy osobowości menadżer nie zajdzie wysoko. Z pewnością jest to coś kluczowego co można przypisywać dla osoby na tym stanowisku. To właśnie przez to może osiągać wyznaczone przez siebie cele i realizować je zarówno w krótkim czasie jak i dłuższym.
  Menadżer koniecznie musi potrafić zarządzać we właściwy sposób swoimi emocjami. Nie możesz dać się wyprowadzić z równowagi. To właśnie dzięki temu może rozładować najbardziej napięte sytuacje w czasie kłótni pracowników, wynegocjować lepszy kontrakt od innej firmy a także przewodzić grupą osób nie zważając na ich krytykę. Odpowiednie zarządzanie emocjami przez osobę na tym stanowisku da szansę na zapanowanie nad gorszymi momentami w firmie.
  Kierownik odznacza się empatia. Menadżer będzie potrafił odczuć problemy i zachowania swoich pracowników. Czy to jest konieczne? Raczej tak, ponieważ będzie mógł w odpowiedni sposób dostosować politykę kadrową, wybrać najbardziej właściwe osoby do przeprowadzania jakiś projektów w firmie. Mając tą cechę menadżer będzie w stanie zapanować nad złymi emocjami, które będą się pojawiać w czasie jakiś większych projektów.
  Menadżer, który skutecznie zarządza swoim zespołem potrafi we właściwy sposób rozładowywać konflikty między


  pracownikami. Umie zapanować nad sytuacją i zamiast wprowadzać niepotrzebne nerwy stara się zapanować nad emocjami.
  Skuteczny menadżer ma umiejętność motywowania innych do realizacji wyznaczonych celów a także jest w stanie samemu wyznaczyć zadania na najbliższy czas. Osoba na tym stanowisku będzie w stanie ustalać odpowiednie priorytety. Na samym początku będzie stawiać rzeczy pilne a na samym końcu te, które nie będą wymagać aż tak nagłego działania.
  Codziennie menadżer jest narażony na dużą dawkę stresu. Która cecha w tym przypadku powinna świadczyć o tym, że kierownik działu jest w stanie opanować wszystkie nerwowe sytuacje? Oczywiście, że jest to odporność na stres. Przy wykorzystaniu jej będzie mógł we właściwy sposób rozładować niepotrzebne napięcie a także świadomie doprowadzić do kluczowych działań w firmie.
  Aby zachować zdrowy umysł menadżer musi regularnie uprawiać sport. W tym przypadku najważniejsze jest to aby był on świadomy tego, że aktywność fizyczna ma być uprawiana przynajmniej raz lub dwa razy w tygodniu. Co za tym idzie - sprawność psychofizyczna może ochronić menadżera przed skutkami zbyt dużego stresu w jednostce firmy.
  Menadżer powinien się cechować wysoką motywacją, która jest nastawiana na rozwój osobisty. Na pewno osoba, która nie będzie na bieżąco w ,,swoim temacie” może bardzo szybko stracić rozeznanie na rynku. W jaki sposób do tego nie dopuści? Przede wszystkim zacznie inwestować w siebie. Zamiast swój czas wolny spędzać przed telewizorem zdecyduję się na realizację swojego nowego planu - nauka języka czy uczestnictwo w szkoleniach mających na celu wspomóc rozwój osobisty.
  Skuteczny menadżer musi być komunikatywny. W swoim dziale powinien potrafić porozumieć się z wszystkimi osobami bez większych przeszkód. Nie będzie dla niego żadnego problemu jeśli będzie musiał przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną lub wynegocjować jakiś kontrakt. Dobry menadżer to taki, który ma wysoko rozwinięte cechy interpersonalne. Zdaję sobie świetnie sprawę z tego, że jego mowa ciała może wyrażać o wiele więcej niż to co mówi. Za każdym razem stara się powiedzieć co ma na myśli nie wyłącznie przez słowa ale także przez gesty dzięki którym może zainteresować inne osoby np. do zaangażowania się do jakiejś sprawy.
  Inne pomysły na biznes
  Biznes plan Brukarstwo
  Biznes plan Firma transportowa
  Biznes plan Zakład tapicerski
  Biznes plan Kurczak z rożna w przyczepce
  Biznes plan Spawanie metodą TIG
  Komentarze
  Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
  Dodaj komentarz
  Nick:

  Kod potwierdzający:

  Oceny
  Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

  Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

  Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  Reklama
  Pomysł na biznes, biznes plan, własna firma, działalność gospodarcza
  Jeśli nie przychodzi Ci do głowy żaden pomysł na biznes to dobrze trafiłeś, bo ten portal jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tutaj pomysł na biznes oraz biznes plan dopasowany do twoich możliwości, uzyskasz również informacje jak rozpocząć własny biznes oraz otrzymać dotacje. Jeśli potrzebujesz informacji jak założyć przedsiębiorstwo zapoznaj się z naszymi artykułami. Zapraszamy także do dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami, a także do publikowania swoich pomysłów, które na pewno będą pomocne innym osobom, które chcą założyć działalność gospodarczą i prowadzić własny biznes.
  Logowanie
  Nazwa użytkownika

  Hasło  Nie masz jeszcze konta?
  Zarejestruj się

  Nie możesz się zalogować?
  Poproś o nowe hasło
  Meta Tagi
  biznesplan zakładanie firmy dotacje z urzędu dotacje z UE pomysły na biznes własna firma przedsiębiorczoœć forma opodatkowania zysk
  Popularne
  Konsultant sprzedaży bezpośredniej
  Budka z lodami
  Sklep z oświetleniem
  Handel kontami Rapidshare
  Korepetycje
  Warto zobaczyć

  Ostatnio dodane
  Własna firma Ant Group: największa na świecie oferta publiczna, która nigdy się nie wydarzyła
  Własna firma Gdzie stosuje się wózki paletowe i kiedy są przydatne?
  Własna firma Otwieranie własnego sklepu internetowego - od czego zaczšć?
  Własna firma Dlaczego warto kupować nowe mieszkanie wykończone pod klucz?
  Własna firma Apartamenty na sprzedaż w Gdańsku - dobry pomysł na lokatę pieniędzy?
  Najczęściej czytane
  Własny biznes Domowa hodowla kur niosek88694
  Własny biznes Pieczarkarnia52060
  Własny biznes Firma porządkowa (sprzątająca)48502
  Własny biznes Plantacja choinek38750
  Własny biznes Gabinet masażu37110
  Najczęściej komentowane
  Pomysł na biznes Domowa hodowla kur niosek6
  Pomysł na biznes Myjnia parowa6
  Pomysł na biznes Hodowla ślimaka4
  Pomysł na biznes Gabinet masażu4
  Pomysł na biznes Piwa regionalne3