• Promocja Twojej Firmy
  Nawigacja
  Pomysł na biznes
  Zakładanie firmy
  Klasyfikacja PKD
  Formy opodatkowania
  Dotacje z Unii Europejskiej (UE)
  Dotacja z urzędu pracy
  Biznes Plan
  Download
  Forum
  Reklama
  Kontakt
  Szukaj
  Partnerzy
  Wyszukiwarka PKD
  Finanse
  Aktualnie online
  Gości online: 1

  Użytkowników online: 0

  Łącznie użytkowników: 3,805
  Najnowszy użytkownik: otuhe
  Ostatnio czytane
  Bines plan Pub
  Bines plan Sklep outletowy
  Bines plan Hodowla danieli
  Bines plan Wypożyczalnia sprzętu narciarskiego
  Bines plan Siłownia i klub fitness
  Bines plan Wyprowadzanie psów
  Bines plan Produkcja ozdób świątecznych
  Bines plan Hurtownia produktów z Chin
  Bines plan Sklep z oświetleniem
  Bines plan Sklep ziołowy
  Bines plan Organizacja imprez dla dzieci
  Bines plan Otwieranie własnego sklepu internetowego - od czego zaczšć?
  Bines plan Sklep z artykułami dziecięcymi
  Bines plan Roboty wykończeniowe
  Bines plan Ruchome stoisko z przekąskami
  Polecamy


  Reklama

  Obsługa funduszy unijnych

  Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej otworzyło wiele możliwości i dało mnóstwo szans na rozwój. Dzięki pieniądzom, które Unia chce zainwestować w Polsce jest szansa na poprawienie stanu rzeczy w wielu dziedzinach życia oraz na dogonienie unijnych członków wspólnoty w zakresie rozwoju gospodarczego. Środki na te cele są ulokowane w funduszach unijnych, warto z nich korzystać dopóki jeszcze są do wzięcia i zagospodarowania, gdyż niewykorzystane po prostu przepadają. W przyszłości będzie ich coraz mniej, a później może ich zabraknąć. Doradztwo w zakresie pozyskiwania środków finansowych z funduszy unijnych jest ciekawym pomysłem na biznes, ponieważ dzięki kampaniom społecznym ludzie dowiadują się o nich, ale często brakuje im wiedzy i umiejętności by z nich skorzystać. Szukają więc fachowców, którzy są w stanie pozyskać dla nich środki unijne na różne cele.

  Coraz więcej osób rozumie, że dotacje unijne są doskonałym sposobem na uzyskanie funduszy na otwarcie czy rozwój własnego biznesu. W Polsce wdrożonych jest wiele programów unijnych, które pozwalają znacznie poprawić sytuację gospodarczą w kraju, a także sytuację finansową wielu osób – począwszy od przedsiębiorców, a skończywszy na pracownikach, którym nowo powstające firmy dają miejsca pracy. Z tego powodu fundusze unijne cieszą się niesłabnącą popularnością, a obsługa funduszy unijnych staje się dla specjalistów z tej dziedziny świetnym sposobem na zarobienie sporych pieniędzy.

  Otwarcie tego typu działalności nie wiąże się z wysokimi nakładami finansowymi, wystarczy nam, szczególnie na początku niewielki lokal na biuro, w którym będziemy mogli przyjmować klientów i realizować poszczególne zlecenia. Dodatkowo należy zadbać o komputer podłączony do Internetu. Niezastąpiona jest wiedza dotycząca funduszy unijnych i sposobów ich pozyskiwania. Możemy ją zdobyć dzięki różnego rodzaju kursom czy szkoleniom, które organizowane są w różnych miejscach w całej Polsce. Należy jednak podkreślić, iż ukończony kurs to nie wszystko. W zakresie unijnych funduszy niektóre informacje mogą się dezaktualizować, a także mogą pojawiać się nowe możliwości w zakresie dotacji unijnych.


  Jako specjaliści musimy być zawsze na bieżąco z tego typu wiedzą, co wymusza ciągłe dokształcanie się.

  Swoją ofertę warto skierować do firm, organizacji, instytucji publicznych, jednostek samorządu terytorialnego, początkujących przedsiębiorców oraz rolników. W szczególności warto skupić się na branży: budowlanej, transportowej, gastronomicznej, hotelarskiej, turystycznej, przetwórczej, gorzelniczej produkcji rolnej, ale nie należy przy tym się ograniczać. Trzeba także skoncentrować się na dotacjach: dla nowo powstałych mikroprzedsiębiorstw, funduszach i dotacjach inwestycyjnych dla małych i średnich przedsiębiorstw, inwestycyjnych w zakresie dostosowania do wymogów ochrony środowiska oraz w zakresie odnawialnych źródeł energii. Tutaj drzemie ogromny potencjał, który warto wykorzystać i przy okazji zarobić pieniądze.

  W skład usług powinny wchodzić takie elementy, jak: dobór odpowiedniego do potrzeb i wymagań klienta programu pomocowego, sporządzanie kompletnego wniosku aplikacyjnego, zarządzanie procesem weryfikacji i realizacji projektu, sporządzenie wniosku o płatność oraz prowadzenie konsultacji i wyjaśnień dotyczących złożonej dokumentacji w instytucjach wdrażających. Warto również zaoferować klientom jednorazowe porady, które na przykład będziemy wyceniać indywidualnie.

  Warto zaproponować profesjonalną i kompleksową obsługę, którą wykonują eksperci posiadający wiedzę i doświadczenie w pozyskiwaniu pieniędzy unijnych, aby maksymalnie odciążyć klientów. Istotne jest sprawne i skuteczne wykorzystywanie funduszy Unii Europejskiej, dzięki dobrej znajomości procedur funkcjonowania programów pomocowych. Duże znaczenie ma w tej kwestii również dobra komunikacja z klientem w trakcie realizacji projektu.

  Podmiotami bezpośrednio związanymi z funduszami z Unii Europejskiej przyznanymi na lata 2007-2013 są urzędy marszałkowskie, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, dlatego warto z nimi współpracować i uzyskiwać od nich na bieżąco niezbędne informacje.

  Warto pomyśleć o otworzeniu firmy zajmującej się pozyskiwaniem środków finansowych z funduszy unijnych, ponieważ konkurencja w tej branży nie jest zbyt duża, a zapotrzebowanie na tego typu usługi jest ogromne. Brakuje w tej dziedzinie fachowców, którzy w skuteczny sposób są w stanie uzyskiwać pieniądze na konkretne cele.

  Inne pomysły na biznes
  Biznes plan Wypożyczalnia skuterów wodnych
  Biznes plan Agencja eventowa
  Biznes plan Produkcja palet z tektury
  Biznes plan Sklep - wszystko za 4 zł
  Biznes plan Franczyza Lody Bonano
  Komentarze
  Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
  Dodaj komentarz
  Nick:

  Kod potwierdzający:

  Oceny
  Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

  Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

  Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  Reklama
  Pomysł na biznes, biznes plan, własna firma, działalność gospodarcza
  Jeśli nie przychodzi Ci do głowy żaden pomysł na biznes to dobrze trafiłeś, bo ten portal jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tutaj pomysł na biznes oraz biznes plan dopasowany do twoich możliwości, uzyskasz również informacje jak rozpocząć własny biznes oraz otrzymać dotacje. Jeśli potrzebujesz informacji jak założyć przedsiębiorstwo zapoznaj się z naszymi artykułami. Zapraszamy także do dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami, a także do publikowania swoich pomysłów, które na pewno będą pomocne innym osobom, które chcą założyć działalność gospodarczą i prowadzić własny biznes.
  Logowanie
  Nazwa użytkownika

  Hasło  Nie masz jeszcze konta?
  Zarejestruj się

  Nie możesz się zalogować?
  Poproś o nowe hasło
  Meta Tagi
  biznesplan zakładanie firmy dotacje z urzędu dotacje z UE pomysły na biznes własna firma przedsiębiorczoœć forma opodatkowania zysk
  Popularne
  Gabinet ginekologiczny
  Coworking
  Restauracja góralska
  Wyprowadzanie psów
  Sklep papierniczy
  Warto zobaczyć

  Ostatnio dodane
  Własna firma Ant Group: największa na świecie oferta publiczna, która nigdy się nie wydarzyła
  Własna firma Gdzie stosuje się wózki paletowe i kiedy są przydatne?
  Własna firma Otwieranie własnego sklepu internetowego - od czego zaczšć?
  Własna firma Dlaczego warto kupować nowe mieszkanie wykończone pod klucz?
  Własna firma Apartamenty na sprzedaż w Gdańsku - dobry pomysł na lokatę pieniędzy?
  Najczęściej czytane
  Własny biznes Domowa hodowla kur niosek87247
  Własny biznes Pieczarkarnia50100
  Własny biznes Firma porządkowa (sprzątająca)47543
  Własny biznes Plantacja choinek37384
  Własny biznes Gabinet masażu36427
  Najczęściej komentowane
  Pomysł na biznes Domowa hodowla kur niosek6
  Pomysł na biznes Myjnia parowa6
  Pomysł na biznes Hodowla ślimaka4
  Pomysł na biznes Gabinet masażu4
  Pomysł na biznes Piwa regionalne3