• https://piotrwaglowski.pl/
 • Promocja Twojej Firmy
  Nawigacja
  Pomysł na biznes
  Zakładanie firmy
  Klasyfikacja PKD
  Formy opodatkowania
  Dotacje z Unii Europejskiej (UE)
  Dotacja z urzędu pracy
  Biznes Plan
  Download
  Forum
  Reklama
  Kontakt
  Szukaj
  Partnerzy
  Wyszukiwarka PKD
  Finanse
  Aktualnie online
  Gości online: 1

  Użytkowników online: 0

  Łącznie użytkowników: 3,806
  Najnowszy użytkownik: otuhe
  Ostatnio czytane
  Bines plan Nadruki na koszulkach
  Bines plan Cukiernia
  Bines plan Sklep z gadżetami i śmiesznymi prezentami
  Bines plan Handel antykami - niecodzienny pomysł na biznes
  Bines plan Nicholas Hayek, czyli historia pewnej inwestycji.
  Bines plan Firma melioracyjna
  Bines plan Studio tatuażu
  Bines plan Najlepsza opcja dla przedsiębiorców
  Bines plan Aplikacje mobilne
  Bines plan Kawiarnia / Herbaciarnia
  Bines plan Firma wynajmująca przyczepy campingowe
  Bines plan Inwestowanie w papiery wartościowe
  Bines plan Odśnieżanie dachów
  Bines plan Budka z lodami
  Bines plan Faktoring dla transportu, jak to działa?
  Polecamy


  Reklama

  Serwis laptopów

  Rosnąca popularność sprzętów elektronicznych powoduje, że coraz większa liczba nowych przedsiębiorców planuje związać swoją przyszłość właśnie z tą gałęzią gospodarki. W chwili obecnej szczególnym zainteresowaniem cieszą się konstrukcje mobilne, z których przeciętny użytkownik może korzystać praktycznie w dowolnym miejscu. Jeśli zatem technologie informatyczne nie mają przed nami tajemnic lub też posiadamy kontakty z wykwalifikowanymi specjalistami zdolnymi przywrócić właściwe działanie sprzętu, serwis laptopów i innych urządzeń przenośnych będzie dla nas pomysłem na biznes godnym rozważenia.

  Zakres wykonywanych usług

  Profesjonalny serwis laptopów powinien oczywiście posiadać odpowiednią aparaturę do zdiagnozowania przyczyny nieprawidłowego działania sprzętu dostarczonego przez klienta. Mowa tu o trudnościach mających naturę awarii technicznej sprzętu (hardware) oraz tych związanych z niezgodnym z przeznaczeniem działaniem oprogramowania (software). W ostatnim czasie szczególnym i przybierającym na sile przypadkiem jest masowy wzrost klientów, którzy padli ofiarami infekcji złośliwego oprogramowania powodującego nieprzewidziane i niepożądane działanie komputera. Zdiagnozowanie takiego problemu oraz jego usunięcie (sugestie dla klienta - w jaki sposób radzić sobie z tego typu sytuacjami w przyszłości - będą z pewnością w dobrym tonie i spowodują wzrost jego satysfakcji z oferowanych przez nas usług) powinno znaleźć się z zakresie oferowanych przez nas usług. Swoją ofertę powinniśmy kierować zarówno do klientów indywidualnych, jak i firm.

  W ofercie naszych usług powinny znaleźć się również takie pozycje jak instalacja oprogramowania (np. instalowanie systemu operacyjnego, fachowego oprogramowania), konfiguracja sieci czy też wymiana uszkodzonego sprzętu. Przy wykonywaniu tej ostatniej czynności warto dać również przynajmniej kilkumiesięczną gwarancję na zainstalowane podzespoły. Oferując swoim klientom odzyskiwanie danych uszkodzonego sprzętu (dysku twardego, pendrive'a czy też innego urządzenia magazynującego dane) może się okazać dla nas niezwykle dochodową usługą. W przypadku dysku twardego, u którego stwierdzono błąd logiczny zapisywania danych, ich koszt odzyskiwania to przeważnie kwota przynajmniej kilkuset zł (np. odzyskiwanie danych z dysku 500 gb to przeważnie koszt ok. 500 zł), natomiast błąd techniczny sprzętu powiększa tą kwotę przynajmniej dwukrotnie. Warto zatem samą diagnostykę (określenie rodzaju błędu i jego powagi) oferować klientowi za darmo i przekazać mu informację o kosztach odzyskiwania danych.

  Intensywny rozwój technologii sprawia, że warunkiem koniecznym będzie sukcesywne dokształcanie się z wykorzystywanych w sprzętach rozwiązań. Dzięki temu problemy związane z klientami posiadającymi nowe rozwiązania w swoich urządzeniach nie będą nam straszne. Wiedza nabywana na specjalistycznych kursach komputerowych czy też pozyskiwana z Internetu może się okazać bardzo przydatna.

  Co będzie nam potrzebne?

  Potrzeba wykorzystywania określonego sprzętu w naszym biznesie będzie w dużej mierze


  uzależniona od wachlarza oferowanych przez nas usług. Im większą ilością zagadnień będziemy chcieli się zajmować, tym będzie to wymagało pokaźniejszych inwestycji. W pierwszej kolejności będziemy potrzebowali na początek najlepiej dwóch komputerów (przykładowo laptop i komputer stacjonarny), z których jeden będzie odpowiedzialny za zbieranie zleceń i informacji o klientach, a drugi za rozwiązywanie zagadnień związanych z testowaniem oprogramowania. Oczywiście koniecznością będzie stały dostęp do Internetu.

  W dobrym tonie będzie również zainwestowanie we własną stronę internetową, na której udzielimy potencjalnemu klientowi wszelkich informacji o oferowanych przez nas usługach. Inwestycja w reklamę naszej firmy pozwoli nam pozyskać większą grupę klientów - możemy skorzystać w tym celu z linków sponsorowanych, klasycznego pozycjonowania czy też reklamowania swoich usług na łamach portali społecznościowych czy też serwisów tematycznych związanych z branżą komputerową.

  Jeżeli chcemy oferować klientowi możliwość dojazdu na wybrane przez niego miejsce, wówczas koniecznym będzie posiadanie własnego transportu. Oprócz tego powinniśmy wyposażyć się w elementy mogące się okazać pomocnymi podczas diagnozowania i usuwania awarii sprzętu - np. zasilacze, karty pamięci (w różnej technologii - SDR, DDR, DDR2 czy DDR3), płyty główne, dyski twarde, procesory. W przypadku usuwania problemów związanych z zastosowanym oprogramowaniem konieczne będzie także zaopatrzenie się w systemy operacyjne, dyski przenośne celem archiwizacji danych podczas formatowania sprzętu, alternatywne wersje wykorzystywanego przez klienta oprogramowania.

  Budowanie cyklicznego dochodu to dla każdej z firm komputerowych priorytet, a takową możliwością może się okazać nawiązanie współpracy z przedsiębiorstwami wdrażającymi oprogramowanie we własnym zakresie. Pomoc w jego instalacji oraz monitorowanie jego prawidłowej pracy może się okazać dla nas niezwykle intratną i wymierną finansowo opcją.

  Każda firma chcąca przyjmować klientów w swojej placówce powinna zainwestować w lokal. Jego powierzchnia uzależniona jest od ekspansji oferowanych przez nas usług. Na początku naszej działalności powinno nam wystarczyć niewielkie biuro. Pomieszczenie magazynowe z przechowywanym sprzętem komputerowym to wymóg raczej konieczny.

  Koszty prowadzonego serwisu

  Do kosztów stałych prowadzonej przez nas działalności zaliczyć trzeba cykliczne opłacanie składek ZUS (jak w przypadku każdego właściciela firmy), które przez pierwsze 2 lata będą miały preferencyjny wymiar. Do tego dochodzą opłaty związane z wynajmem lokalu (cena uzależniona od jego lokalizacji), za media, za zakup sprzętu komputerowego, opłaty związane z transportem (dojazd do klienta) i zatrudnianiem pracowników, wykonywane zabiegi marketingowe itp. Na potrzeby naszej działalności warto postarać się o dofinansowanie ze środków unijnych. Wiele informacji na ten temat można znaleźć wykorzystując w tym celu wyszukiwarkę Google i hasło "dofinansowanie dla nowych firm 2013".
  Inne pomysły na biznes
  Biznes plan Pranie i czyszczenie dywanów oraz mebli
  Biznes plan Agencja interaktywna
  Biznes plan Produkcja obrazów
  Biznes plan Automaty z obuwiem ochronnym
  Biznes plan Sauna infrared
  Komentarze
  Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
  Dodaj komentarz
  Nick:

  Kod potwierdzający:

  Oceny
  Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

  Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

  Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  Reklama
  Pomysł na biznes, biznes plan, własna firma, działalność gospodarcza
  Jeśli nie przychodzi Ci do głowy żaden pomysł na biznes to dobrze trafiłeś, bo ten portal jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tutaj pomysł na biznes oraz biznes plan dopasowany do twoich możliwości, uzyskasz również informacje jak rozpocząć własny biznes oraz otrzymać dotacje. Jeśli potrzebujesz informacji jak założyć przedsiębiorstwo zapoznaj się z naszymi artykułami. Zapraszamy także do dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami, a także do publikowania swoich pomysłów, które na pewno będą pomocne innym osobom, które chcą założyć działalność gospodarczą i prowadzić własny biznes.
  Logowanie
  Nazwa użytkownika

  Hasło  Nie masz jeszcze konta?
  Zarejestruj się

  Nie możesz się zalogować?
  Poproś o nowe hasło
  Meta Tagi
  biznesplan zakładanie firmy dotacje z urzędu dotacje z UE pomysły na biznes własna firma przedsiębiorczoœć forma opodatkowania zysk
  Popularne
  Kurczak z rożna w przyczepce
  Opiekun dzienny
  Projektowanie i aranżacja wnętrz
  Pub
  Pub sportowy
  Warto zobaczyć

  Ostatnio dodane
  Własna firma Ant Group: największa na świecie oferta publiczna, która nigdy się nie wydarzyła
  Własna firma Gdzie stosuje się wózki paletowe i kiedy są przydatne?
  Własna firma Otwieranie własnego sklepu internetowego - od czego zaczšć?
  Własna firma Dlaczego warto kupować nowe mieszkanie wykończone pod klucz?
  Własna firma Apartamenty na sprzedaż w Gdańsku - dobry pomysł na lokatę pieniędzy?
  Najczęściej czytane
  Własny biznes Domowa hodowla kur niosek88860
  Własny biznes Pieczarkarnia52312
  Własny biznes Firma porządkowa (sprzątająca)48628
  Własny biznes Plantacja choinek38913
  Własny biznes Gabinet masażu37200
  Najczęściej komentowane
  Pomysł na biznes Domowa hodowla kur niosek6
  Pomysł na biznes Myjnia parowa6
  Pomysł na biznes Hodowla ślimaka4
  Pomysł na biznes Gabinet masażu4
  Pomysł na biznes Piwa regionalne3