• Promocja Twojej Firmy
  Nawigacja
  Pomysł na biznes
  Zakładanie firmy
  Klasyfikacja PKD
  Formy opodatkowania
  Dotacje z Unii Europejskiej (UE)
  Dotacja z urzędu pracy
  Biznes Plan
  Download
  Forum
  Reklama
  Kontakt
  Szukaj
  Partnerzy
  Wyszukiwarka PKD
  Finanse
  Aktualnie online
  Gości online: 1

  Użytkowników online: 0

  Łącznie użytkowników: 3,806
  Najnowszy użytkownik: otuhe
  Ostatnio czytane
  Bines plan Czy warto rozpoczynać własną działalność?
  Bines plan Wyprowadzanie psów
  Bines plan Hodowla zwierząt futerkowych
  Bines plan Pranie i czyszczenie dywanów oraz mebli
  Bines plan Pieczarkarnia
  Bines plan Sklep z gadżetami i śmiesznymi prezentami
  Bines plan Projektowanie ubrań
  Bines plan Firma melioracyjna
  Bines plan Usługi poligraficzne i ksero
  Bines plan Opiekun dzienny
  Bines plan Program do fakturowania i rachunków
  Bines plan Sklep - wszystko za 4 zł
  Bines plan Mleko prosto od krowy
  Bines plan Sklep zoologiczny
  Bines plan Sklep rowerowy
  Polecamy


  Reklama

  Kawomaty

  Spożywanie gorących napojów zawsze należało do przyjemności w ciągu dnia. Kawa i herbata są dla wielu ludzi niezbędnymi do życia napojami, które muszą pić kilka do kilkunastu razy dziennie. Nie zawsze jednak jest możliwość przygotowania. Zwłaszcza przebywając na podwórku, w pracy, szkole czy urzędach. Dlatego też zaczęły się wszędzie rozprzestrzeniać kawomaty, czyli prosto ujmując automaty z kawą i herbatą.

  Pomysł na... kawę!
  W związku z wielkim zainteresowaniem gorącymi napojami w miejscach publicznych warto jest zastanowić się nad tym czy nie rozpocząć działalności zajmującej się dostarczaniem kawy i herbaty dla spragnionych ludzi poprzez umieszczanie i obsługę kawomatów w odpowiednio wybranych miejscach. Jest to dobry pomysł zwłaszcza dla ludzi, którzy wiedzą jakie lokalizacje na umieszczenie kawomatów są najbardziej atrakcyjne i jeszcze nie ma w nich urządzeń tego rodzaju.

  Co jest potrzebne do rozpoczęcia biznesu?
  1.Upatrzone lokalizacje – jest niezwykle istotne ponieważ automat ustawiony w nieodpowiednim miejscu może generować nawet straty nie wspominając o dochodach. Czasami występuje taka sytuacja, że gdyby stał za rogiem, kawałek dalej to wtedy przyniósłby nieoczekiwany wręcz dochód. Ważne jest, żeby tych lokalizacji było możliwie najwięcej.
  2.Urządzenia (automaty) – podczas dokonywania zakupu lub wyboru automatów do dzierżawy należy pamiętać o kilku niezwykle istotnych sprawach. Po pierwsze kawomaty tak jak inne urządzenia łączące w sobie mechanikę i elektronikę nie są bezawaryjne. Dlatego też dobrze jest zaopatrzyć się w nowe automaty, albo je dzierżawić (wypożyczający zajmuje się wtedy ich serwisem). Po drugie muszą one być atrakcyjne i zachęcające dla potencjalnych klientów. Profesjonalny i estetyczny wygląd są często kluczem do sukcesu. Po trzecie muszą być w pełni sprawne.
  3.Pozwolenie sanepidu – dwa razy w roku sanepid musi wykonać kontrolę każdego urządzenia. Jest to dodatkowy koszt (rzędu ok. 100 zł za automat), który jednak musi zostać poniesiony.
  4.Ubezpieczenie – warto je posiadać ponieważ nigdy nie wiadomo co może się stać. Tak na wszelki wypadek. Jego


  koszty są różne i przeważnie usługa ta jest wyceniana indywidualnie przez konkretne towarzystwa ubezpieczeniowe. Jest to dobre zabezpieczenie przed sytuacjami kiedy w wyniku awarii sprzętu ktoś zostanie poszkodowany.
  5.Samochód – najlepiej dostawczy, w którym z łatwością można transportować kawomaty. Do każdego automatu trzeba dojechać względnie często. Częstotliwość tych wizyt jest zależna przede wszystkim od obrotu w danym miejscu. Należy opróżniać kasę z pieniędzmi, napełniać kasę z drobnymi do wydawania (szczególnie istotne w przypadku kiedy ceny nie są pełnymi złotówkami) oraz dostarczać wodę (w miejscach gdzie nie ma możliwości podłączenia źródła wody bieżącej), kawę, herbatę, cukier, kubki i śmietankę.

  Co należy brać pod uwag rozpoczynając działalność tego rodzaju?
  Podstawowym problemem prowadzenia tego rodzaju działalności jest konkurencja, która posiada swoje kawomaty w większości dobrych lokalizacji. Dlatego przed rozpoczęciem działalności trzeba znaleźć dobre miejsca jeszcze nie zajęte przez konkurencję. Po wybraniu miejsca należy jeszcze dogadać się z właścicielem o możliwości postawienia tam automatu i należności, którą trzeba będzie mu płacić co miesiąc jako czynsz i za prąd. Negocjacje te mogą trwać bardzo długo i często kończą się podaniem kwoty, która sprawia, że postawienie automatu w tym miejscu przestanie być opłacalne.
  Kolejną bardzo ważną sprawą jest to, że aby zapewnić sobie w miarę sensowny dochód należy mieć przynajmniej kilka - kilkanaście kawomatów rozmieszczonych w różnych lokalizacjach. Zwiększa to znacząco koszty rozpoczęcia takiej działalności jednak tylko w takim przypadku interes może być dochodowy. Jeśli lokalizacje te są dobre to można liczyć na spory zysk.

  Pomysł na biznes kawomatami jest bardzo dobrym pomysłem. Jednak tak jak w przypadku większości działalności nie można do niego podchodzić zbyt entuzjastycznie. Trzeba naprawdę dobrze wykonać obliczenia dotyczące kosztów prowadzenia, a następnie dobrać stosowną liczbę lokalizacji. Należy pamiętać o tym, że obliczając koszty nie można brać minimalnych kosztów zakupu kawy pod uwagę ponieważ niesmaczna kawa nie będzie dobrze sprzedającym się produktem.
  Inne pomysły na biznes
  Biznes plan Kawiarnia / Herbaciarnia
  Biznes plan Firma transportowa
  Biznes plan Niania do wynajęcia
  Biznes plan Kolportaż ulotek reklamowych
  Biznes plan Franczyza Lody Bonano
  Komentarze
  Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
  Dodaj komentarz
  Nick:

  Kod potwierdzający:

  Oceny
  Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

  Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

  Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  Reklama
  Pomysł na biznes, biznes plan, własna firma, działalność gospodarcza
  Jeśli nie przychodzi Ci do głowy żaden pomysł na biznes to dobrze trafiłeś, bo ten portal jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tutaj pomysł na biznes oraz biznes plan dopasowany do twoich możliwości, uzyskasz również informacje jak rozpocząć własny biznes oraz otrzymać dotacje. Jeśli potrzebujesz informacji jak założyć przedsiębiorstwo zapoznaj się z naszymi artykułami. Zapraszamy także do dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami, a także do publikowania swoich pomysłów, które na pewno będą pomocne innym osobom, które chcą założyć działalność gospodarczą i prowadzić własny biznes.
  Logowanie
  Nazwa użytkownika

  Hasło  Nie masz jeszcze konta?
  Zarejestruj się

  Nie możesz się zalogować?
  Poproś o nowe hasło
  Meta Tagi
  biznesplan zakładanie firmy dotacje z urzędu dotacje z UE pomysły na biznes własna firma przedsiębiorczoœć forma opodatkowania zysk
  Popularne
  Bramy ręcznie robione
  Plantacja wierzby energetycznej
  Sklep zoologiczny
  Sklep ziołowy
  Zakład kamieniarski
  Warto zobaczyć

  Ostatnio dodane
  Własna firma Kolekcjonowanie numimzatów - na czym polega?
  Własna firma Czy inwestycja w numizmaty to dobry pomysł?
  Własna firma Czyste miejsce pracy - dlaczego jest to ważne?
  Własna firma Czy reklama na bawełnianych gadżetach przyciąga klientów?
  Własna firma Jaki biznes warto otworzyć w małym mieście?
  Najczęściej czytane
  Własny biznes Domowa hodowla kur niosek89042
  Własny biznes Pieczarkarnia52585
  Własny biznes Firma porządkowa (sprzątająca)48732
  Własny biznes Plantacja choinek39028
  Własny biznes Pierogi37366
  Najczęściej komentowane
  Pomysł na biznes Domowa hodowla kur niosek6
  Pomysł na biznes Myjnia parowa6
  Pomysł na biznes Hodowla ślimaka4
  Pomysł na biznes Gabinet masażu4
  Pomysł na biznes Piwa regionalne3