• Promocja Twojej Firmy
  Nawigacja
  Pomysł na biznes
  Zakładanie firmy
  Klasyfikacja PKD
  Formy opodatkowania
  Dotacje z Unii Europejskiej (UE)
  Dotacja z urzędu pracy
  Biznes Plan
  Download
  Forum
  Reklama
  Kontakt
  Szukaj
  Partnerzy
  Wyszukiwarka PKD
  Finanse
  Aktualnie online
  Gości online: 1

  Użytkowników online: 0

  Łącznie użytkowników: 3,806
  Najnowszy użytkownik: otuhe
  Ostatnio czytane
  Bines plan ELEKTRONICZNY OBIEG INFORMACJI W FIRMIE - GigaCon 2011
  Bines plan Czy reklama na bawełnianych gadżetach przyciąga klientów?
  Bines plan Jak zwiększyć obroty w sklepie?
  Bines plan Czy warto rozpoczynać własną działalność?
  Bines plan Organizacja wesel
  Bines plan Pieniądze w świecie sportu
  Bines plan Biuro matrymonialne
  Bines plan Pole namiotowe
  Bines plan Kurczak z rożna w przyczepce
  Bines plan Sklep z akcesoriami ślubnymi
  Bines plan Smart working: elastyczność i ergonomia kluczem do sukcesu firmy?
  Bines plan Serwis telefonów komórkowych
  Bines plan Czy warto zakładać szkołę języków obcych?
  Bines plan Sklep zoologiczny
  Bines plan Akcesoria turystyczne
  Polecamy


  Reklama

  Park linowy

  Rozrywka na świeżym powietrzu może być znakomitą formą relaksu po ciężkich tygodniach spędzonych w pracy. Wypad z całą rodziną w miejsca atrakcyjne pod względem turystycznym to jednak dość pokaźna kwota, której wydanie nie przychodzi nam w sposób łatwy. Inaczej sprawa wygląda, jeżeli w naszej okolicy pojawią się różnego rodzaju atrakcje, z powodzeniem mogące przynajmniej w krótkiej perspektywie czasu, wakacyjny wypad w rejony turystyczne. Dla ludzi biznesu właśnie ta alternatywa wiąże się oczywiście ze znalezieniem grupy docelowej, poszukującej czegoś nietypowego i niewymagającego wydania przesadnej ilości gotówki. Takim właśnie pomysłem na biznes jest bez wątpienia budowa parku linowego w odpowiedniej lokalizacji.


  Parki linowe w Polsce
  Polski rynek, jeżeli chodzi o parki linowe, jest raczej ubogi ze względu na ilość tego rodzaj atrakcji. Liczba około 100 takich parków w Polsce nie jest imponująca, jednak sugerując się ich intensywnym przyrostem możemy śmiało stwierdzić, że jest to jak najbardziej perspektywiczna nisza.


  Budowa projektu i spełnianie norm
  Na potrzeby budowy parku linowego powinniśmy posiadać odpowiedni pod względem powierzchni teren (wystarczy nam powierzchnia już od kilkunastu arów). Najlepszym rozwiązaniem będzie wydzierżawić taki umożliwiający w późniejszym czasie rozbudowę naszego biznesu. Należy uważać na tereny parków narodowych, krajobrazowych i tych posiadających na swojej powierzchni okazy roślin będące pod ochroną, gdyż uzyskanie pozwoleń na wybudowanie parku linowego może zniechęcić nawet najbardziej cierpliwych, a nie warto już na samym początku działalności komplikować sobie życia. Na zwykłych terenach potrzebna będzie nam jedynie będzie zgoda właściciela ziemi na wykonanie budowy.


  W przypadku realizacji samej budowy ważnym aspektem jest podjęcie możliwie jak najwcześniej decyzji odnośnie wizji samego parku. Z pewnością część konstrukcji będzie trzeba umieścić trwale na ziemi, co wiąże się z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Niezależnie od koncepcji czeka nas odbiór obiektu oraz jego nadzór w późniejszym terminie przez posiadających odpowiednie uprawnienia


  kontrolerów.


  Polskie prawo odnośnie takich budowli jak park linowy przepisy wzoruje na normach europejskich. Są to PN-EN 15567-1 oraz PN-EN 15567-2. Oprócz tego wymogiem koniecznym jest stosowanie się do przepisów oraz norm dotyczących budowy placów i sal zabaw.


  Stosowanie się do różnego rodzaju przepisów powoduje, że realizacja projektu na własną rękę może się okazać uciążliwa przy braku odpowiedniej wiedzy dotyczącej wymaganych norm. Ratunkiem dla nas może się okazać wynajęcie wyspecjalizowanej firmy, która zajmie się przygotowaniem terenu, dostarczeniem wszelkich niezbędnych materiałów oraz wykonaniem budowy. Uzyskanie certyfikatu jest również znacznie łatwiejsze, gdy budową parku zajmie się wykwalifikowana grupa profesjonalistów w tej dziedzinie. Oczywiście należy liczyć się, w przypadku skorzystania z ich usług, ze zwiększeniem kosztów przeznaczonych na inwestycję, jednakże w dłuższej perspektywie czasu z pewnością będą to rozsądnie i mądrze wydane pieniądze. Czas wykonania budowy przez taką firmę z reguły nie przekracza 6 tygodni, a przede wszystkim jest on uzależniony od wielkości projektu.


  Inwestycja i koszty
  Na realizację projektu budowy parku linowego powinniśmy przeznaczyć przynajmniej 300-400 tysięcy zł (realizacja projektu budowy parku, zakup sprzętu, kampania reklamowa, dzierżawa terenu itp.). Dodatkowy koszt to konieczność ubezpieczenia działalności od odpowiedzialności cywilnej, który wynosi w skali roku kilka tysięcy zł. Korzystanie z certyfikowanego sprzętu i szeregu zabezpieczeń powoduje, że nie ma potrzeby zatrudniania do obsługi parku zbyt dużej ilości osób. Kilku operatorów w zupełności nam powinno wystarczyć.


  Należy liczyć się również z kosztami związanymi z wymianą uszkodzonego sprzętu lub też jego naprawą. Wykonanie rozbudowy parku wymaga od nas dokonywania sukcesywnych inwestycji. Park musi bowiem przyciągać klientów nowymi atrakcjami, natomiast stały i niezmienny program rozrywek może zniechęcić i znużyć odbiorców, co zaowocuje zapewne spadkiem zainteresowania naszą ofertą, którą przed wszystkim powinniśmy kierować do młodszych przedstawicieli naszego społeczeństwa oraz firm chcących zorganizować imprezy integracyjne dla pracowników.
  Inne pomysły na biznes
  Biznes plan Sklep papierniczy
  Biznes plan Nadruki na koszulkach
  Biznes plan Firma dachowa
  Biznes plan Hot spot
  Biznes plan Uprawa winorośli
  Komentarze
  Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
  Dodaj komentarz
  Nick:

  Kod potwierdzający:

  Oceny
  Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

  Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

  Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  Reklama
  Pomysł na biznes, biznes plan, własna firma, działalność gospodarcza
  Jeśli nie przychodzi Ci do głowy żaden pomysł na biznes to dobrze trafiłeś, bo ten portal jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tutaj pomysł na biznes oraz biznes plan dopasowany do twoich możliwości, uzyskasz również informacje jak rozpocząć własny biznes oraz otrzymać dotacje. Jeśli potrzebujesz informacji jak założyć przedsiębiorstwo zapoznaj się z naszymi artykułami. Zapraszamy także do dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami, a także do publikowania swoich pomysłów, które na pewno będą pomocne innym osobom, które chcą założyć działalność gospodarczą i prowadzić własny biznes.
  Logowanie
  Nazwa użytkownika

  Hasło  Nie masz jeszcze konta?
  Zarejestruj się

  Nie możesz się zalogować?
  Poproś o nowe hasło
  Meta Tagi
  biznesplan zakładanie firmy dotacje z urzędu dotacje z UE pomysły na biznes własna firma przedsiębiorczoœć forma opodatkowania zysk
  Popularne
  Skład węgla kamiennego
  Pierogi
  Plantacja choinek
  Firma transportowa
  Wypożyczalnia przyczep kempingowych
  Warto zobaczyć

  Ostatnio dodane
  Własna firma Biuro rachunkowe Protegga – usługi księgowe w Katowicach
  Własna firma Uzupełnij swój miesięczny dochód handlem kontraktami CFD online
  Własna firma Jak nadać drewnu estetyczny wygląd?
  Własna firma Inwestycja w Zdrowie - Wartość Pakietów Medycznych dla Firm
  Własna firma Kolekcjonowanie numimzatów - na czym polega?
  Najczęściej czytane
  Własny biznes Domowa hodowla kur niosek89462
  Własny biznes Pieczarkarnia53513
  Własny biznes Firma porządkowa (sprzątająca)49043
  Własny biznes Plantacja choinek39325
  Własny biznes Pierogi37862
  Najczęściej komentowane
  Pomysł na biznes Domowa hodowla kur niosek6
  Pomysł na biznes Myjnia parowa6
  Pomysł na biznes Hodowla ślimaka4
  Pomysł na biznes Gabinet masażu4
  Pomysł na biznes Piwa regionalne3