• Promocja Twojej Firmy
  Nawigacja
  Pomysł na biznes
  Zakładanie firmy
  Klasyfikacja PKD
  Formy opodatkowania
  Dotacje z Unii Europejskiej (UE)
  Dotacja z urzędu pracy
  Biznes Plan
  Download
  Forum
  Reklama
  Kontakt
  Szukaj
  Partnerzy
  Wyszukiwarka PKD
  Finanse
  Aktualnie online
  Gości online: 1

  Użytkowników online: 0

  Łącznie użytkowników: 3,806
  Najnowszy użytkownik: otuhe
  Ostatnio czytane
  Bines plan Szkolenia menedżerskie
  Bines plan Wypożyczalnia sprzętu narciarskiego
  Bines plan Biznes w branży kulinarnej – czy to się opłaca
  Bines plan Pomysł na biznes – salon fryzjerski
  Bines plan Wypożyczalnia skuterów wodnych
  Bines plan Startup – jak to wygląda?
  Bines plan Stacja kontroli pojazdów
  Bines plan Pan złota rączka
  Bines plan Biuro Nieruchomości
  Bines plan Uprawa winorośli
  Bines plan Wywóz szamba
  Bines plan Myjnia samochodowa
  Bines plan Projektowanie i aranżacja wnętrz
  Bines plan Gospodarstwo agroturystyczne
  Bines plan Fotografia ślubna
  Polecamy


  Reklama

  Kredyt gotówkowy a pożyczka krótkoterminowa - co wybrać, kiedy potrzebujesz dodatkowych środków

  Kredyt gotówkowy – co to jest


  Kredyt gotówkowy to środki pieniężne, które pożyczasz od banku w określonej kwocie i na określony czas. Kredyt rozłożony jest na raty, które regularnie spłacasz każdego miesiąca. Kredytem gotówkowym nazywa się wszystkie kredyty konsumpcyjne, kredyty na karcie kredytowej i limity na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym. Z dalszej części artykułu dowiesz się, czym jest kredyt konsumpcyjny i kiedy z niego skorzystać.


  Kredyt konsumpcyjny – na jaki cel

  Kiedy bierzesz kredyt konsumpcyjny, możesz przeznaczyć go na każdy dowolny cel, który nie jest związany z prowadzeniem działalności gospodarczej. Kredyt ma służyć do zaspokojenia Twoich bieżących potrzeb konsumpcyjnych, czyli np. zakupu nowego sprzętu AGD, samochodu, mebli, narzędzi, wyjazdu na wczasy, remontu mieszkania, opłacenia studiów. Teoretycznie bank udziela Ci kredytu na dowolny cel, ale zdarza się, że musisz zadeklarować, na co konkretnie przeznaczysz pieniądze. To, czy taka deklaracja będzie wymagana, zależy od wewnętrznych ustaleń banku.


  Kredyt konsumpcyjny - jakie kwoty

  Kredyt konsumpcyjny weźmiesz w kwocie od kilkuset złotych(500 zł) do kilkuset tysięcy złotych (150-200 tys. zł). Większość kredytów konsumpcyjnych zaciągniesz na 3 lata, ale są też takie, które możesz spłacać nawet i 10 lat. Przez cały okres kredytowania, każdego miesiąca spłacasz raty swojego kredytu. Im dłuższy okres, na jaki zaciągasz kredyt, tym niższe raty miesięczne. Kredyt jest jednak wtedy dużo droższy, niż przy mniejszej liczbie rat, czyli krótszym okresie kredytowania. Każdy kredyt jest oprocentowany, a raty powiększane są o kwotę, którą zwracasz bankowi za pożyczenie Ci pieniędzy.


  Kredyt konsumpcyjny – jakie warunki

  Podstawowym warunkiem zaciągnięcia kredytu jest posiadanie zdolności kredytowej. Żaden bank nie zdecyduje się pożyczyć Ci pieniędzy, jeśli nie zaświadczysz, że go spłacisz. A dla banku takim zaświadczeniem są Twoje zarobki i zatrudnienie. W zależności od wynagrodzenia, jakie otrzymujesz i Twoich miesięcznych zobowiązań, bank wyznaczy kwotę, którą może Ci pożyczyć. Nie każdy kredytobiorca otrzyma od banku kredyt w wysokości 150 tys. zł.


  Pożyczka krótkoterminowa – co  to jestPożyczka krótkoterminowa najczęściej udzielana jest nie przez banki, ale przez instytucje pozabankowe. Przykładem serwisu pożyczkowego, który oferuje swoim klientom szybkie pożyczki na krótkie okresy, jest serwis Wonga. Pożyczka opiewa na niskie kwoty, które nie przekraczają 5 tys. złotych.


  Pożyczka krótkoterminowa – na jaki cel

  Pożyczkę możesz przeznaczyć na dowolny cel. Klienci firm pożyczkowych najczęściej korzystają z pożyczki, kiedy chcą pokryć bieżące zobowiązania, czyli np. zapłacić rachunki. Część konsumentów korzysta z pożyczek krótkoterminowych, żeby spłacić swoje inne zobowiązania. A jeszcze inni klienci biorą pożyczki, żeby kupić sprzęt AGD do domu, sfinansować wyjazd wakacyjny, naprawić samochód lub przeznaczyć pieniądze na większe zakupy odzieżowe.


  Pożyczka krótkoterminowa – jakie kwoty

  Większość serwisów pożyczkowych oferuje pożyczki już od 50 zł. Maksymalna kwota pożyczki to 5 tys. zł, jednak w większości serwisów weźmiesz pożyczkę w kwocie nie większej niż 2,5-3 tys. zł. Pożyczkę spłacasz jednorazowo, a nie tak jak kredyt - w ratach. Samodzielnie ustalasz kwotę pożyczki i czas, po którym chcesz ją spłacić. Na spłatę masz maksymalnie 30 dni (jedynie wspomniany serwis Wonga wydłuża ten czas do 60 dni).


  Pożyczka krótkoterminowa – jakie warunki

  Kiedy chcesz wziąć pożyczkę krótkoterminową, wystarczy że skorzystasz z serwisu pożyczkowego dostępnego on-line. W serwisie wypełniasz wniosek, w którym podajesz swoje dane osobowe oraz informacje na temat liczby osób na utrzymaniu i ewentualnie informacje o comiesięcznych dochodach i wydatkach. Kiedy bierzesz pożyczkę, nie musisz być zatrudniony na umowę o pracę i mieć takiej zdolności kredytowej jak przy zaciąganiu kredytu. Jeśli jednak widniejesz w jakiejkolwiek bazie dłużników, trudno będzie Ci nie tylko wziąć kredyt, ale również pożyczkę.


  Dzięki kredytowi gotówkowemu lub pożyczce krótkoterminowej podreperujesz swój domowy budżet lub zrealizujesz większe plany. Jeśli potrzebujesz większych sum pieniędzy i masz zdolność kredytową, udaj się do banku. A kiedy chcesz szybko i wygodnie skorzystać z dodatkowych środków, wypełnij wniosek o pożyczkę krótkoterminową w jednym z serwisów pożyczkowych.


  Sprawdź na www.wonga.pl

  Inne pomysły na biznes
  Biznes plan Szkolenia menedżerskie
  Biznes plan Inwestowanie w papiery wartościowe
  Biznes plan Sklep z herbatą i kawą
  Biznes plan Projektowanie i pielęgnacja ogrodów
  Biznes plan Roboty wykończeniowe
  Komentarze
  Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
  Dodaj komentarz
  Nick:

  Kod potwierdzający:

  Oceny
  Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

  Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

  Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  Reklama
  Pomysł na biznes, biznes plan, własna firma, działalność gospodarcza
  Jeśli nie przychodzi Ci do głowy żaden pomysł na biznes to dobrze trafiłeś, bo ten portal jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tutaj pomysł na biznes oraz biznes plan dopasowany do twoich możliwości, uzyskasz również informacje jak rozpocząć własny biznes oraz otrzymać dotacje. Jeśli potrzebujesz informacji jak założyć przedsiębiorstwo zapoznaj się z naszymi artykułami. Zapraszamy także do dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami, a także do publikowania swoich pomysłów, które na pewno będą pomocne innym osobom, które chcą założyć działalność gospodarczą i prowadzić własny biznes.
  Logowanie
  Nazwa użytkownika

  Hasło  Nie masz jeszcze konta?
  Zarejestruj się

  Nie możesz się zalogować?
  Poproś o nowe hasło
  Meta Tagi
  biznesplan zakładanie firmy dotacje z urzędu dotacje z UE pomysły na biznes własna firma przedsiębiorczoœć forma opodatkowania zysk
  Popularne
  Ajentura
  Parking strzeżony
  ISO 9001 - poprawi jakość oferowanych przez Ciebie usług
  Sklep internetowy z artykułami dziecięcymi
  Stacja kontroli pojazdów
  Warto zobaczyć

  Ostatnio dodane
  Własna firma Biuro rachunkowe Protegga – usługi księgowe w Katowicach
  Własna firma Uzupełnij swój miesięczny dochód handlem kontraktami CFD online
  Własna firma Jak nadać drewnu estetyczny wygląd?
  Własna firma Inwestycja w Zdrowie - Wartość Pakietów Medycznych dla Firm
  Własna firma Kolekcjonowanie numimzatów - na czym polega?
  Najczęściej czytane
  Własny biznes Domowa hodowla kur niosek89531
  Własny biznes Pieczarkarnia53602
  Własny biznes Firma porządkowa (sprzątająca)49115
  Własny biznes Plantacja choinek39385
  Własny biznes Pierogi37948
  Najczęściej komentowane
  Pomysł na biznes Domowa hodowla kur niosek6
  Pomysł na biznes Myjnia parowa6
  Pomysł na biznes Hodowla ślimaka4
  Pomysł na biznes Gabinet masażu4
  Pomysł na biznes Piwa regionalne3