Kredyt gotówkowy a pożyczka krótkoterminowa - co wybrać, kiedy potrzebujesz dodatkowych środków - : Pomysł na biznes - Nowy-Biznes.com - Biznes plan, Własna firma, Działalność gospodarcza
Żródło danych firm Promocja Twojej Firmy
Nawigacja
Pomysł na biznes
Zakładanie firmy
Klasyfikacja PKD
Formy opodatkowania
Dotacje z Unii Europejskiej (UE)
Dotacja z urzędu pracy
Biznes Plan
Download
Forum
Reklama
Kontakt
Szukaj
Partnerzy
Wyszukiwarka PKD
Finanse
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3,723
Najnowszy użytkownik: yliwifo
Ostatnio czytane
Bines plan Pomysł jest najważniejszy
Bines plan Zarabianie na sukcesach sportowych
Bines plan Gospodarstwo agroturystyczne
Bines plan Pan złota rączka
Bines plan Uprawa roślin energetycznych
Bines plan Solarium i salon kosmetyczny
Bines plan Doradztwo podatkowe
Bines plan Nicholas Hayek, czyli historia pewnej inwestycji.
Bines plan Serwis telefonów komórkowych
Bines plan Znaczenie rodzinnych firm
Bines plan Skład węgla kamiennego
Bines plan Sklep internetowy z artykułami dziecięcymi
Bines plan Wynajem mieszkań
Bines plan Pokazy i szkolenia barmańskie
Bines plan Stacja benzynowa
Polecamy


Reklama dla Twojej firmy!

Kredyt gotówkowy a pożyczka krótkoterminowa - co wybrać, kiedy potrzebujesz dodatkowych środków

Kredyt gotówkowy – co to jest


Kredyt gotówkowy to środki pieniężne, które pożyczasz od banku w określonej kwocie i na określony czas. Kredyt rozłożony jest na raty, które regularnie spłacasz każdego miesiąca. Kredytem gotówkowym nazywa się wszystkie kredyty konsumpcyjne, kredyty na karcie kredytowej i limity na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym. Z dalszej części artykułu dowiesz się, czym jest kredyt konsumpcyjny i kiedy z niego skorzystać.


Kredyt konsumpcyjny – na jaki cel

Kiedy bierzesz kredyt konsumpcyjny, możesz przeznaczyć go na każdy dowolny cel, który nie jest związany z prowadzeniem działalności gospodarczej. Kredyt ma służyć do zaspokojenia Twoich bieżących potrzeb konsumpcyjnych, czyli np. zakupu nowego sprzętu AGD, samochodu, mebli, narzędzi, wyjazdu na wczasy, remontu mieszkania, opłacenia studiów. Teoretycznie bank udziela Ci kredytu na dowolny cel, ale zdarza się, że musisz zadeklarować, na co konkretnie przeznaczysz pieniądze. To, czy taka deklaracja będzie wymagana, zależy od wewnętrznych ustaleń banku.


Kredyt konsumpcyjny - jakie kwoty

Kredyt konsumpcyjny weźmiesz w kwocie od kilkuset złotych(500 zł) do kilkuset tysięcy złotych (150-200 tys. zł). Większość kredytów konsumpcyjnych zaciągniesz na 3 lata, ale są też takie, które możesz spłacać nawet i 10 lat. Przez cały okres kredytowania, każdego miesiąca spłacasz raty swojego kredytu. Im dłuższy okres, na jaki zaciągasz kredyt, tym niższe raty miesięczne. Kredyt jest jednak wtedy dużo droższy, niż przy mniejszej liczbie rat, czyli krótszym okresie kredytowania. Każdy kredyt jest oprocentowany, a raty powiększane są o kwotę, którą zwracasz bankowi za pożyczenie Ci pieniędzy.


Kredyt konsumpcyjny – jakie warunki

Podstawowym warunkiem zaciągnięcia kredytu jest posiadanie zdolności kredytowej. Żaden bank nie zdecyduje się pożyczyć Ci pieniędzy, jeśli nie zaświadczysz, że go spłacisz. A dla banku takim zaświadczeniem są Twoje zarobki i zatrudnienie. W zależności od wynagrodzenia, jakie otrzymujesz i Twoich miesięcznych zobowiązań, bank wyznaczy kwotę, którą może Ci pożyczyć. Nie każdy kredytobiorca otrzyma od banku kredyt w wysokości 150 tys. zł.


Pożyczka krótkoterminowa – coto jestPożyczka krótkoterminowa najczęściej udzielana jest nie przez banki, ale przez instytucje pozabankowe. Przykładem serwisu pożyczkowego, który oferuje swoim klientom szybkie pożyczki na krótkie okresy, jest serwis Wonga. Pożyczka opiewa na niskie kwoty, które nie przekraczają 5 tys. złotych.


Pożyczka krótkoterminowa – na jaki cel

Pożyczkę możesz przeznaczyć na dowolny cel. Klienci firm pożyczkowych najczęściej korzystają z pożyczki, kiedy chcą pokryć bieżące zobowiązania, czyli np. zapłacić rachunki. Część konsumentów korzysta z pożyczek krótkoterminowych, żeby spłacić swoje inne zobowiązania. A jeszcze inni klienci biorą pożyczki, żeby kupić sprzęt AGD do domu, sfinansować wyjazd wakacyjny, naprawić samochód lub przeznaczyć pieniądze na większe zakupy odzieżowe.


Pożyczka krótkoterminowa – jakie kwoty

Większość serwisów pożyczkowych oferuje pożyczki już od 50 zł. Maksymalna kwota pożyczki to 5 tys. zł, jednak w większości serwisów weźmiesz pożyczkę w kwocie nie większej niż 2,5-3 tys. zł. Pożyczkę spłacasz jednorazowo, a nie tak jak kredyt - w ratach. Samodzielnie ustalasz kwotę pożyczki i czas, po którym chcesz ją spłacić. Na spłatę masz maksymalnie 30 dni (jedynie wspomniany serwis Wonga wydłuża ten czas do 60 dni).


Pożyczka krótkoterminowa – jakie warunki

Kiedy chcesz wziąć pożyczkę krótkoterminową, wystarczy że skorzystasz z serwisu pożyczkowego dostępnego on-line. W serwisie wypełniasz wniosek, w którym podajesz swoje dane osobowe oraz informacje na temat liczby osób na utrzymaniu i ewentualnie informacje o comiesięcznych dochodach i wydatkach. Kiedy bierzesz pożyczkę, nie musisz być zatrudniony na umowę o pracę i mieć takiej zdolności kredytowej jak przy zaciąganiu kredytu. Jeśli jednak widniejesz w jakiejkolwiek bazie dłużników, trudno będzie Ci nie tylko wziąć kredyt, ale również pożyczkę.


Dzięki kredytowi gotówkowemu lub pożyczce krótkoterminowej podreperujesz swój domowy budżet lub zrealizujesz większe plany. Jeśli potrzebujesz większych sum pieniędzy i masz zdolność kredytową, udaj się do banku. A kiedy chcesz szybko i wygodnie skorzystać z dodatkowych środków, wypełnij wniosek o pożyczkę krótkoterminową w jednym z serwisów pożyczkowych.


Sprawdź na www.wonga.pl

Inne pomysły na biznes
Biznes plan Szkolenia menedżerskie
Biznes plan Inwestowanie w papiery wartościowe
Biznes plan Sklep z herbatą i kawą
Biznes plan Projektowanie i pielęgnacja ogrodów
Biznes plan Roboty wykończeniowe
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Nick:

Kod potwierdzający:

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Reklama
Pomysł na biznes, biznes plan, własna firma, działalność gospodarcza
Jeśli nie przychodzi Ci do głowy żaden pomysł na biznes to dobrze trafiłeś, bo ten portal jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tutaj pomysł na biznes oraz biznes plan dopasowany do twoich możliwości, uzyskasz również informacje jak rozpocząć własny biznes oraz otrzymać dotacje. Jeśli potrzebujesz informacji jak założyć przedsiębiorstwo zapoznaj się z naszymi artykułami. Zapraszamy także do dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami, a także do publikowania swoich pomysłów, które na pewno będą pomocne innym osobom, które chcą założyć działalność gospodarczą i prowadzić własny biznes.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Meta Tagi
biznesplan zakładanie firmy dotacje z urzędu dotacje z UE pomysły na biznes własna firma przedsiębiorczość forma opodatkowania zysk
Popularne
Ajentura
Parking strzeżony
ISO 9001 - poprawi jakość oferowanych przez Ciebie usług
Sklep internetowy z artykułami dziecięcymi
Stacja kontroli pojazdów
Warto zobaczyć

Ostatnio dodane
Własna firma Czy lokaty krótkoterminowe się opłacajš?
Własna firma Jak wybrać opakowanie na prezent œwišteczny?
Własna firma Niezapłacone faktury - jak się przed nimi zabezpieczyć?
Własna firma Jak zorganizować dobrš imprezę integracyjnš?
Własna firma Jak stworzyć dobry biznes plan?
Najczęściej czytane
Własny biznes Domowa hodowla kur niosek81106
Własny biznes Pieczarkarnia46494
Własny biznes Firma porządkowa (sprzątająca)44339
Własny biznes Myjnia parowa33345
Własny biznes Gabinet masażu32774
Najczęściej komentowane
Pomysł na biznes Domowa hodowla kur niosek6
Pomysł na biznes Myjnia parowa6
Pomysł na biznes Hodowla ślimaka4
Pomysł na biznes Gabinet masażu4
Pomysł na biznes Piwa regionalne3