• świat-perfectbust.pl
 • Promocja Twojej Firmy
  Nawigacja
  Pomysł na biznes
  Zakładanie firmy
  Klasyfikacja PKD
  Formy opodatkowania
  Dotacje z Unii Europejskiej (UE)
  Dotacja z urzędu pracy
  Biznes Plan
  Download
  Forum
  Reklama
  Kontakt
  Szukaj
  Partnerzy
  Wyszukiwarka PKD
  Finanse
  Aktualnie online
  Gości online: 1

  Użytkowników online: 0

  Łącznie użytkowników: 3,806
  Najnowszy użytkownik: otuhe
  Ostatnio czytane
  Bines plan Hodowla zwierząt futerkowych
  Bines plan Zakład mechaniki pojazdowej
  Bines plan Outsourcing IT
  Bines plan Crowdfunding, czyli jak zdobyć pieniądze na biznes
  Bines plan Sauna infrared
  Bines plan Linia produkcyjna dla Twojej firmy
  Bines plan Gabinet stomatologiczny
  Bines plan Kawiarnia / Herbaciarnia
  Bines plan Hodowla ryb
  Bines plan Nowe warunki ekonomiczne
  Bines plan Uzupełnij swój miesięczny dochód handlem kontraktami CFD online
  Bines plan Innowacje i ulepszenia w telekomunikacji
  Bines plan Produkcja peletu
  Bines plan Kiosk ruchu
  Bines plan Wyprowadzanie psów
  Polecamy


  Reklama

  Drukarnia

  Rozpoczęcie działalności jako drukarni w naszym kraju, jest na dzień dzisiejszy dość trudnym zadaniem. Jednym z wyznaczników pomysłu na takowy biznes będzie dość jasne sprecyzowanie co i na czym, a także w jakiej ilości będziemy drukować.

  Pierwszym zagadnieniem jakiego powinniśmy uniknąć, jest stworzenie swojej wizji drukarni jako multi możliwości i sięganiu do każdej dziedziny po trochę. Tłumaczenie bezsensowności takiego podejścia jest bardzo proste i logiczne, ponieważ ceny zaawansowanych maszyn do druku od razu są w stanie sprowadzić nawet największego marzyciela na ziemię.

  Możliwe jest, z dużymi szansami na powodzenie, obranie w tym momencie dwóch dróg. Pierwsza z nich, to zaciągnięcie kredytu na działalność i / lub dokonanie starań o dofinansowanie na działalność i sprofilowanie działalności przyszłej drukarni w jeden konkretny sektor. Najbardziej popularnym dofinansowaniem jest tak zwane dofinansowanie z Unii, jednak istnieją także i inne grupy, jak dofinansowanie samorządowe oraz z Urzędu Marszałkowskiego. Druga możliwa droga, to zbadanie lokalnego rynku i cen usług, aby na tej podstawie wyróżnić między trzema w pięcioma sektorami druku, które są najbardziej pożądane w naszym rejonie.

  Zarówno pierwsza i druga droga mają swoje plusy i minusy. Przede wszystkim zależne będzie to od danego rejonu, jednak generalnie rzecz ujmując wybierając jedną specjalizację, jednak maksymalnie możliwie oferując najwyższy standard usług, będzie możliwe realizowanie zleceń nawet z dużego obszaru, zwłaszcza ze względu na fakt, iż istnieją makro nisze na pewne zakresy. Jednak minusem takowego podejście jest to, że w momencie małej ilości zleceń na nasz konkretny profil, zakład stanie się nieopłacalny. Druga droga, zakładająca średnio zaawansowane usługi, ale w większej rozpiętości nie zagwarantuje nam zleceń z odleglejszych rejonów, jednak pozwoli na większą rozpiętość szukania zleceniodawców.

  Pod względem maszyn drukarskich, praktycznie wszystkie początkujące drukarnia korzystają z dzierżawionego sprzętu lub przechodzonego. Przed rozpoczęciem działalności biznesu


  warto przyjrzeć się ofertom sprzedaży, ponieważ po bardzo okazyjnych cenach można zakupić sprzęt po likwidowanych zakładach lub z licytacji komorniczej.

  W kwestii lokalu, warto pomyśleć nad rozdzieleniem miejsc biurowych do kontaktu z klientem od właściwego miejsca. Wiąże się to z cenami lokali w centrach miast, dlatego też bezcelowe jest opłacanie dużego czynszu dla pomieszczeń maszynowych, kiedy mogą one znajdować się przykładowo w obrębie 5 kilometrów od biura i kosztować kilka razy mniej. Pamiętajmy jednocześnie, iż zbyt duża odległość jednego miejsca od drugiego może z kolei popsuć komunikację i przekaz materiałów, dlatego trzeba w tym momencie wypracować najbardziej efektywny bilans.

  Jeżeli przemyślimy najbardziej istotne zagadnienia techniczne, powinniśmy pomyśleć o niezmiernie ważnej kwestii jaką są klienci. Przede wszystkim reklama, jednak jej obecność jest tak wielopłaszczyznowa, iż prawie na pewno nie będzie nas stać na starcie biznesu na skorzystanie chociaż z połowy możliwości. Na dzień dzisiejszy jednym z podstawowych sposobów reklamy jest internet i w tym względzie przede wszystkim strona internetowa, oczywiście odpowiednio wykonani wzbudzająca zaufanie do firmy. Jeżeli nasza drukarnia już działa, warto pomyśleć nad odwiedzeniem firm znajdujących się w okolicy, a które mogą zostać naszymi potencjalnymi zleceniodawcami. W tym celu najlepiej umówić się z osobą decyzyjną w pionie marketingu, zabrać ze sobą zdjęcia swoich maszyn, pokazowy wydruki przedstawiające możliwości. Warto zadbać także o własną broszurę reklamowo-informacyjną, którą będziemy mogli zostawić w danej firmie i która będzie mogła zostać przedstawiona na zebraniu zarządu potencjalnego klienta czy kierownictwu.

  Jeżeli nie posiadamy tak zwanych zleceń stałych, o co będzie ciężko w pierwszej fazie działalności, warto zapewnić sobie źródła dochodu w małej wysokości, ale o dużym natężeniu. Przykładem może być produkcja i sprzedaż zaproszeń ślubnych, kart okolicznościowych itd. co bardzo dobrze sprzedaje się przykładowo w serwisach aukcyjnych takich jak Allegro.
  Inne pomysły na biznes
  Biznes plan Organizacja wesel
  Biznes plan Aukcje internetowe
  Biznes plan Wędzarnia domowa
  Biznes plan Sklep RTV i AGD
  Biznes plan Firma wynajmująca przyczepy campingowe
  Komentarze
  Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
  Dodaj komentarz
  Nick:

  Kod potwierdzający:

  Oceny
  Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

  Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

  Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  Reklama
  Pomysł na biznes, biznes plan, własna firma, działalność gospodarcza
  Jeśli nie przychodzi Ci do głowy żaden pomysł na biznes to dobrze trafiłeś, bo ten portal jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tutaj pomysł na biznes oraz biznes plan dopasowany do twoich możliwości, uzyskasz również informacje jak rozpocząć własny biznes oraz otrzymać dotacje. Jeśli potrzebujesz informacji jak założyć przedsiębiorstwo zapoznaj się z naszymi artykułami. Zapraszamy także do dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami, a także do publikowania swoich pomysłów, które na pewno będą pomocne innym osobom, które chcą założyć działalność gospodarczą i prowadzić własny biznes.
  Logowanie
  Nazwa użytkownika

  Hasło  Nie masz jeszcze konta?
  Zarejestruj się

  Nie możesz się zalogować?
  Poproś o nowe hasło
  Meta Tagi
  biznesplan zakładanie firmy dotacje z urzędu dotacje z UE pomysły na biznes własna firma przedsiębiorczoœć forma opodatkowania zysk
  Popularne
  Pan złota rączka
  Ochrona meczów
  Drobny catering
  Domowa hodowla kur niosek
  Brukarstwo
  Warto zobaczyć

  Ostatnio dodane
  Własna firma Uzupełnij swój miesięczny dochód handlem kontraktami CFD online
  Własna firma Jak nadać drewnu estetyczny wygląd?
  Własna firma Inwestycja w Zdrowie - Wartość Pakietów Medycznych dla Firm
  Własna firma Kolekcjonowanie numimzatów - na czym polega?
  Własna firma Czy inwestycja w numizmaty to dobry pomysł?
  Najczęściej czytane
  Własny biznes Domowa hodowla kur niosek89165
  Własny biznes Pieczarkarnia52747
  Własny biznes Firma porządkowa (sprzątająca)48807
  Własny biznes Plantacja choinek39108
  Własny biznes Pierogi37565
  Najczęściej komentowane
  Pomysł na biznes Domowa hodowla kur niosek6
  Pomysł na biznes Myjnia parowa6
  Pomysł na biznes Hodowla ślimaka4
  Pomysł na biznes Gabinet masażu4
  Pomysł na biznes Piwa regionalne3