• Promocja Twojej Firmy
  Nawigacja
  Pomysł na biznes
  Zakładanie firmy
  Klasyfikacja PKD
  Formy opodatkowania
  Dotacje z Unii Europejskiej (UE)
  Dotacja z urzędu pracy
  Biznes Plan
  Download
  Forum
  Reklama
  Kontakt
  Szukaj
  Partnerzy
  Wyszukiwarka PKD
  Finanse
  Aktualnie online
  Gości online: 1

  Użytkowników online: 0

  Łącznie użytkowników: 3,806
  Najnowszy użytkownik: otuhe
  Ostatnio czytane
  Bines plan Franczyza Lody Bonano
  Bines plan Czy warto zakładać własną siłownię?
  Bines plan Jak zwiększyć obroty w sklepie?
  Bines plan Organizacja wesel
  Bines plan Jak przejść bezboleśnie z etatu na własną działalność?
  Bines plan Opiekun dzienny
  Bines plan Wulkanizacja
  Bines plan Piwa regionalne
  Bines plan Inteligentny dom
  Bines plan Zacznij od biznesplanu
  Bines plan Wypożyczalnia samochodów
  Bines plan Plantacja wierzby energetycznej
  Bines plan Inspiracja na biznes, spróbuj swoich sił!
  Bines plan Wywóz szamba
  Bines plan Hodowla psów
  Polecamy


  Reklama

  Nowe warunki ekonomiczne

  Obecne warunki ekonomiczne na całym świecie są dość dobre, chociaż naturalnie nie wszędzie recesja się skończyła. Wciąż są regiony, w których problemy są dość poważne, jak chociażby Grecja. Tam jednak na początkowe problemy typowo gospodarcze i ekonomiczne oraz finansowe, zaczęły z czasem nakładać się także problemy natury politycznej oraz społecznej. Niezadowolenie społeczeństwa z kolejnych wybieranych rządów, którym ewidentnie po prowadzeniu populistycznej i demagogicznej kampanii wyborczej po prostu brakowało kompetencji i zdecydowania do wprowadzania mądrych reform – prowadziło do kolejnych wyborów. W istocie pierwsze dwa lata kryzysu gospodarczego zostały przez Grecję kompletnie zmarnotrawione a czas, który mógł być wykorzystany do reformowania gospodarki i cięcia kosztów, został przeznaczony raczej na zapewnienie społeczeństwa, że ich przywileje socjalne na pewno nie ucierpią. Tym czasem tamtejsza gospodarka z punktu widzenia oczekiwań dzisiejszych rynków i inwestorów, nie ma prawie nic ciekawego do zaoferowania i obrażanie się tamtejszych obywateli na oczekiwania europejskiej administracji odnośnie reform i postępu – niestety nic nie zmieniło w tym aspekcie. Dzisiaj Grecy nadal mają wielkie problemy ekonomiczne, chociaż większość pozostałych krajów zdążyła już poradzić sobie z recesją, a nawet wyjść na przyzwoity, trzyprocentowy wzrost gospodarczy.
  Kraje, które postanowiły pójść drogą reformy, także nie zawsze są skazane na sukces, albowiem reformowanie dla samego zmieniania układu może być równie zgubne, jak nie zmienianie niczego. Dlatego potrzeba bardzo dobrych modeli analizy ekonomicznej i liczebnych doświadczonych fachowców zatrudnionych w rozlicznych instytucjach rządowych i organizacjach pozarządowych. Ich bieżące analizy i wskazówki w sprawie potencjalnych konsekwencji wprowadzenia danego zapisu do ustawy w konkretnym brzmieniu – są nieodłącznym


  elementem debatowania nad większością zmian. Nawet założenia do budowy autostrad, otwierania nowych żłobków czy programów socjalnych dla bezrobotnych, zawsze wymagają przeprowadzenia rozlicznych analiz i szacunków wpływu danej reformy na budżet państwa. Niektóre reformy mają na celu zarobienie pieniędzy dla gospodarki, podczas gdy inne mają na celu wyłącznie podzielenie się zyskiem chociażby z obywatelami. Te drugie są naturalnie bardzo ciepło witane przez wszystkich obywateli bez wyjątku, podczas gdy te drugie mogą niekiedy odbić się rykoszetem w daną gospodarkę.
  W ostatnich latach przybywa rządów europejskich, które chcą, aby największe spółki i elity finansowe mocniej partycypowały w kosztach funkcjonowania państwa, na terenie którego prowadzą swoją działalność. Niekiedy chodzi o zmianę zasad opodatkowania największych firm jak banki czy sklepy wielkopowierzchniowe, ale czasami można pozyskać więcej pieniędzy z już istniejących podatków, o ile organy do tego uprawnione zwiększą swoją skuteczność w ściąganiu i kontrolowaniu realnych rozliczeń firm. Niestety naturalnym efektem, jaki może pojawić się w przypadku niektórych wielkich firm, jest wycofanie swojej inwestycji lub placówek z danego terenu, jeżeli korporacja oszacuje, że nowa wersja opodatkowania uniemożliwi im księgowanie zadowalającego zysku. Pośrednio uderzyć może to też w mniejszych i lokalnych sklepikarzy czy handlarzy, którzy często organizują się w grupy i organizacje, dla pozyskania tańszych ofert z rynku hurtowego. W istocie jednak oznaczałoby to dla każdego takiego małego biznesu konieczność rozliczania się na takich samych warunkach, jak wielkie sklepy, co naturalnie miałoby niekorzystny wydźwięk tak dla sprawiedliwości społecznej jak i w wymiarze czysto gospodarczym, uderzając w fundament liberalnych gospodarek, czyli małe i średnie przedsiębiorstwa.

  Inne pomysły na biznes
  Biznes plan Huśtawki ogrodowe
  Biznes plan Brukarstwo
  Biznes plan Secondhand
  Biznes plan Akcesoria turystyczne
  Biznes plan Parking strzeżony
  Komentarze
  Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
  Dodaj komentarz
  Nick:

  Kod potwierdzający:

  Oceny
  Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

  Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

  Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  Reklama
  Pomysł na biznes, biznes plan, własna firma, działalność gospodarcza
  Jeśli nie przychodzi Ci do głowy żaden pomysł na biznes to dobrze trafiłeś, bo ten portal jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tutaj pomysł na biznes oraz biznes plan dopasowany do twoich możliwości, uzyskasz również informacje jak rozpocząć własny biznes oraz otrzymać dotacje. Jeśli potrzebujesz informacji jak założyć przedsiębiorstwo zapoznaj się z naszymi artykułami. Zapraszamy także do dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami, a także do publikowania swoich pomysłów, które na pewno będą pomocne innym osobom, które chcą założyć działalność gospodarczą i prowadzić własny biznes.
  Logowanie
  Nazwa użytkownika

  Hasło  Nie masz jeszcze konta?
  Zarejestruj się

  Nie możesz się zalogować?
  Poproś o nowe hasło
  Meta Tagi
  biznesplan zakładanie firmy dotacje z urzędu dotacje z UE pomysły na biznes własna firma przedsiębiorczoœć forma opodatkowania zysk
  Popularne
  Linia produkcyjna dla Twojej firmy
  Aukcje internetowe
  Tworzenie stron internetowych
  Wypożyczalnia przyczep kempingowych
  Warsztat samochodowy
  Warto zobaczyć

  Ostatnio dodane
  Własna firma Biuro rachunkowe Protegga – usługi księgowe w Katowicach
  Własna firma Uzupełnij swój miesięczny dochód handlem kontraktami CFD online
  Własna firma Jak nadać drewnu estetyczny wygląd?
  Własna firma Inwestycja w Zdrowie - Wartość Pakietów Medycznych dla Firm
  Własna firma Kolekcjonowanie numimzatów - na czym polega?
  Najczęściej czytane
  Własny biznes Domowa hodowla kur niosek89462
  Własny biznes Pieczarkarnia53513
  Własny biznes Firma porządkowa (sprzątająca)49043
  Własny biznes Plantacja choinek39325
  Własny biznes Pierogi37862
  Najczęściej komentowane
  Pomysł na biznes Domowa hodowla kur niosek6
  Pomysł na biznes Myjnia parowa6
  Pomysł na biznes Hodowla ślimaka4
  Pomysł na biznes Gabinet masażu4
  Pomysł na biznes Piwa regionalne3