Nowe warunki ekonomiczne - : Pomysł na biznes - Nowy-Biznes.com - Biznes plan, Własna firma, Działalność gospodarcza
Żródło danych firm Promocja Twojej Firmy
Nawigacja
Pomysł na biznes
Zakładanie firmy
Klasyfikacja PKD
Formy opodatkowania
Dotacje z Unii Europejskiej (UE)
Dotacja z urzędu pracy
Biznes Plan
Download
Forum
Reklama
Kontakt
Szukaj
Partnerzy
Wyszukiwarka PKD
Finanse
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3,723
Najnowszy użytkownik: yliwifo
Ostatnio czytane
Bines plan Prowadzenie klubu sportowego
Bines plan Kalendarze reklamowe 2018 – efektywny sposób promocji
Bines plan Paintball
Bines plan Sklep wędkarski
Bines plan Skup samochodów powypadkowych
Bines plan Szkoła tańca
Bines plan Hodowla ryb
Bines plan Wypożyczalnia skuterów wodnych
Bines plan Uprawa roślin energetycznych
Bines plan Sklep motoryzacyjny
Bines plan Inwestowanie w papiery wartościowe
Bines plan Agencja reklamowa
Bines plan Czy warto rozpoczynać własną działalność?
Bines plan Ścianka wspinaczkowa
Bines plan Gabinet masażu
Polecamy


Reklama dla Twojej firmy!

Nowe warunki ekonomiczne

Obecne warunki ekonomiczne na całym świecie są dość dobre, chociaż naturalnie nie wszędzie recesja się skończyła. Wciąż są regiony, w których problemy są dość poważne, jak chociażby Grecja. Tam jednak na początkowe problemy typowo gospodarcze i ekonomiczne oraz finansowe, zaczęły z czasem nakładać się także problemy natury politycznej oraz społecznej. Niezadowolenie społeczeństwa z kolejnych wybieranych rządów, którym ewidentnie po prowadzeniu populistycznej i demagogicznej kampanii wyborczej po prostu brakowało kompetencji i zdecydowania do wprowadzania mądrych reform – prowadziło do kolejnych wyborów. W istocie pierwsze dwa lata kryzysu gospodarczego zostały przez Grecję kompletnie zmarnotrawione a czas, który mógł być wykorzystany do reformowania gospodarki i cięcia kosztów, został przeznaczony raczej na zapewnienie społeczeństwa, że ich przywileje socjalne na pewno nie ucierpią. Tym czasem tamtejsza gospodarka z punktu widzenia oczekiwań dzisiejszych rynków i inwestorów, nie ma prawie nic ciekawego do zaoferowania i obrażanie się tamtejszych obywateli na oczekiwania europejskiej administracji odnośnie reform i postępu – niestety nic nie zmieniło w tym aspekcie. Dzisiaj Grecy nadal mają wielkie problemy ekonomiczne, chociaż większość pozostałych krajów zdążyła już poradzić sobie z recesją, a nawet wyjść na przyzwoity, trzyprocentowy wzrost gospodarczy.
Kraje, które postanowiły pójść drogą reformy, także nie zawsze są skazane na sukces, albowiem reformowanie dla samego zmieniania układu może być równie zgubne, jak nie zmienianie niczego. Dlatego potrzeba bardzo dobrych modeli analizy ekonomicznej i liczebnych doświadczonych fachowców zatrudnionych w rozlicznych instytucjach rządowych i organizacjach pozarządowych. Ich bieżące analizy i wskazówki w sprawie potencjalnych konsekwencji wprowadzenia danego zapisu do ustawy w konkretnym brzmieniu – są nieodłącznym


elementem debatowania nad większością zmian. Nawet założenia do budowy autostrad, otwierania nowych żłobków czy programów socjalnych dla bezrobotnych, zawsze wymagają przeprowadzenia rozlicznych analiz i szacunków wpływu danej reformy na budżet państwa. Niektóre reformy mają na celu zarobienie pieniędzy dla gospodarki, podczas gdy inne mają na celu wyłącznie podzielenie się zyskiem chociażby z obywatelami. Te drugie są naturalnie bardzo ciepło witane przez wszystkich obywateli bez wyjątku, podczas gdy te drugie mogą niekiedy odbić się rykoszetem w daną gospodarkę.
W ostatnich latach przybywa rządów europejskich, które chcą, aby największe spółki i elity finansowe mocniej partycypowały w kosztach funkcjonowania państwa, na terenie którego prowadzą swoją działalność. Niekiedy chodzi o zmianę zasad opodatkowania największych firm jak banki czy sklepy wielkopowierzchniowe, ale czasami można pozyskać więcej pieniędzy z już istniejących podatków, o ile organy do tego uprawnione zwiększą swoją skuteczność w ściąganiu i kontrolowaniu realnych rozliczeń firm. Niestety naturalnym efektem, jaki może pojawić się w przypadku niektórych wielkich firm, jest wycofanie swojej inwestycji lub placówek z danego terenu, jeżeli korporacja oszacuje, że nowa wersja opodatkowania uniemożliwi im księgowanie zadowalającego zysku. Pośrednio uderzyć może to też w mniejszych i lokalnych sklepikarzy czy handlarzy, którzy często organizują się w grupy i organizacje, dla pozyskania tańszych ofert z rynku hurtowego. W istocie jednak oznaczałoby to dla każdego takiego małego biznesu konieczność rozliczania się na takich samych warunkach, jak wielkie sklepy, co naturalnie miałoby niekorzystny wydźwięk tak dla sprawiedliwości społecznej jak i w wymiarze czysto gospodarczym, uderzając w fundament liberalnych gospodarek, czyli małe i średnie przedsiębiorstwa.

Inne pomysły na biznes
Biznes plan Huśtawki ogrodowe
Biznes plan Brukarstwo
Biznes plan Secondhand
Biznes plan Akcesoria turystyczne
Biznes plan Parking strzeżony
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Nick:

Kod potwierdzający:

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Reklama
Pomysł na biznes, biznes plan, własna firma, działalność gospodarcza
Jeśli nie przychodzi Ci do głowy żaden pomysł na biznes to dobrze trafiłeś, bo ten portal jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tutaj pomysł na biznes oraz biznes plan dopasowany do twoich możliwości, uzyskasz również informacje jak rozpocząć własny biznes oraz otrzymać dotacje. Jeśli potrzebujesz informacji jak założyć przedsiębiorstwo zapoznaj się z naszymi artykułami. Zapraszamy także do dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami, a także do publikowania swoich pomysłów, które na pewno będą pomocne innym osobom, które chcą założyć działalność gospodarczą i prowadzić własny biznes.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Meta Tagi
biznesplan zakładanie firmy dotacje z urzędu dotacje z UE pomysły na biznes własna firma przedsiębiorczość forma opodatkowania zysk
Popularne
Linia produkcyjna dla Twojej firmy
Aukcje internetowe
Tworzenie stron internetowych
Wypożyczalnia przyczep kempingowych
Warsztat samochodowy
Warto zobaczyć

Ostatnio dodane
Własna firma Czy lokaty krótkoterminowe się opłacajš?
Własna firma Jak wybrać opakowanie na prezent œwišteczny?
Własna firma Niezapłacone faktury - jak się przed nimi zabezpieczyć?
Własna firma Jak zorganizować dobrš imprezę integracyjnš?
Własna firma Jak stworzyć dobry biznes plan?
Najczęściej czytane
Własny biznes Domowa hodowla kur niosek81105
Własny biznes Pieczarkarnia46492
Własny biznes Firma porządkowa (sprzątająca)44337
Własny biznes Myjnia parowa33343
Własny biznes Gabinet masażu32772
Najczęściej komentowane
Pomysł na biznes Domowa hodowla kur niosek6
Pomysł na biznes Myjnia parowa6
Pomysł na biznes Hodowla ślimaka4
Pomysł na biznes Gabinet masażu4
Pomysł na biznes Piwa regionalne3