• Promocja Twojej Firmy
  Nawigacja
  Pomysł na biznes
  Zakładanie firmy
  Klasyfikacja PKD
  Formy opodatkowania
  Dotacje z Unii Europejskiej (UE)
  Dotacja z urzędu pracy
  Biznes Plan
  Download
  Forum
  Reklama
  Kontakt
  Szukaj
  Partnerzy
  Wyszukiwarka PKD
  Finanse
  Aktualnie online
  Gości online: 1

  Użytkowników online: 0

  Łącznie użytkowników: 3,806
  Najnowszy użytkownik: otuhe
  Ostatnio czytane
  Bines plan Coworking
  Bines plan Kartki świąteczne
  Bines plan Pieczenie ciast i tortów na zamówienie
  Bines plan Kominki
  Bines plan Dom weselny
  Bines plan Sukces biznesowy i gospodarczy
  Bines plan Biuro projektowe
  Bines plan Biznes kobiecym okiem - w jakiej dziedzinie chciałabyś działać?
  Bines plan Biuro rachunkowe
  Bines plan Te cechy wyróżniają efektywnego menadżera
  Bines plan Ajentura
  Bines plan Jak zorganizować dobrš imprezę integracyjnš?
  Bines plan Sklep - wszystko za 4 zł
  Bines plan Wypożyczalnia przyczep kempingowych
  Bines plan Huśtawki ogrodowe
  Polecamy


  Reklama

  Aukcje internetowe

  Działalność w internecie jest działalnością mocno specyficzną i tylko z pozoru wydającą się bardzo prostą. Przede wszystkim rozpoczynając działalność w obrębie tego potężnego medium musimy pamiętać, że doświadczenie ze standardowych rynków zbytu i handlu musi przejść pewnego rodzaju weryfikacje w odniesieniu do charakterystyki jaką rządzi się internet.

  Aukcje internetowe można podzielić na dwie grupy, ponieważ poza standardowymi serwisami aukcyjnymi w pewnych sytuacjach w taki sposób określa się sklepy internetowe, mimo dość odmiennej charakterystyki tych drugich.

  Przed podjęciem jakichkolwiek działań należałoby sprawdzić sytuacje panujące na największych, ale i nie tylko serwisach aukcyjnych. Oczywiście jednym z głównych filarów biznesu sprzedaży na aukcjach to korzystanie z dużych serwisów, nie mniej mniejsze twory nie są obsadzone tak dużą konkurencją, a co za tym idzie, możliwy jest dobry start i zaistnienie na rynku.

  Zakładając, iż znamy już przedział w którym będziemy chcieli uruchomić działalność, a mianowicie wiemy co chcemy sprzedawać, baczniej trzeba będzie naświetlić już funkcjonującą ewentualną konkurencję.

  Kluczem do sukcesu jest wyprzedzenie konkurencji pod względem jakości usług, prędkości realizowania zleceń, jakości towarów oraz przede wszystkim lepsze dla klienta ceny. Te wyznaczniki są jak najbardziej jasne, jednak warto sobie je zestawić i mocno uzmysłowić, ponieważ tylko zachowując odpowiedni balans między naszą ofertą, a konkurencji będzie możliwy start od tak zwanego zera, bez renomy, bez świadomości klientów o nas i tak dalej.

  Jeżeli jesteśmy producentem przedmiotów na sprzedaż czy wykonawcą usług, które wystawiamy, sprawa jest prosta. Dopasowujemy ceny do wymogów balansu własny zysk i konkurencyjność. Jeżeli jednak mamy zamiar pośredniczyć, warto zadbać o odpowiednie umowy z tak zwanego zakresu reseller. Dzięki takim umową będzie możliwe szybsze uzyskiwanie towaru oraz uzyskanie lepszej oferty cenowej, a co za tym idzie będziemy przy sprzedaży wypracowywać wyższe zyski, lub pozostawać bardzo dobrą alternatywą dla konkurencji. W tym zakresie specyficzna jest sytuacja,


  kiedy zamierzamy handlować produktami czy usługami tylko od jednego dostawcy, ponieważ w takim przypadku możliwe jest negocjowanie warunków umowy lojalnościowej.

  Aukcje internetowe to cięcia pod względem powierzchni magazynowych, ilości potrzebnych sprzedawców oraz lokalu, w którym będzie się odbywała ekspozycja towarów i sprzedaż. Nie mniej nie można popadać w skrajność i rezygnować całkowicie z pomieszczeń, ponieważ jak najbardziej powinniśmy posiadać chociaż małe biuro, co przełoży się na większe zaufanie naszego potencjalnego klienta. Warto także zadbać o dobry wizerunek marki, co można uzyskać w pewnej części posiadając dobrą stronę internetową.

  W zakresie dostarczania towaru do klienta, możemy wybrać kilka dróg. Przede wszystkim są to poczta i kurier. Jeżeli chcemy współpracować z jedną firmą kurierską, analogicznie jak w sytuacji z dostawcami, możemy próbować negocjować umowę lojalnościową i uzyskać korzystne warunki. Należy pamiętać jednak, że wielu użytkowników wybiera opcję wysyłki paczki za zaliczeniem pocztowym i w tym momencie będziemy zmuszeni skorzystać z usług poczty, chyba że nasza firma kurierska obsługuje przekazy tego typu.

  Niezmiernie ważnym elementem w działalności w zakresie aukcji internetowych jest nasze konto bankowe. Należałoby wybrać konto, które w możliwie jak najszybszym trybie księguje wpływy oraz posiada jak najmniejszą ilość opłat. Jednakże w pewnych momentach lepiej jest wybrać konto z większymi opłatami, ale jednocześnie z większymi możliwościami. Przykładowo szybki tryb księgowania wpłat pozwoli na szybką reakcję na wpłatę klienta, a co za tym idzie minimalizować czas jaki upływa od złożenia zamówienia, do dostarczenia zamówionego towaru na wskazany adres.

  Bardzo cenionym stanem, na który zwraca uwagę ogromna ilość internautów biorących udział w aukcjach internetowych, jest stan z bardzo szybkim i dobrym kontaktem. Dlatego też powinniśmy zadbać o numer komórkowy, stacjonarny pod którym dostępna będzie osoba w wyznaczonych godzinach, a także o adres e-mail, który często przeglądamy, a także warto posiadać komunikator internetowy na przykład gg czy skype.
  Inne pomysły na biznes
  Biznes plan Piwa regionalne
  Biznes plan Lecznica dla zwierząt
  Biznes plan Produkcja ozdób świątecznych
  Biznes plan Odśnieżanie dachów
  Biznes plan Wulkanizacja
  Komentarze
  Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
  Dodaj komentarz
  Nick:

  Kod potwierdzający:

  Oceny
  Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

  Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

  Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  Reklama
  Pomysł na biznes, biznes plan, własna firma, działalność gospodarcza
  Jeśli nie przychodzi Ci do głowy żaden pomysł na biznes to dobrze trafiłeś, bo ten portal jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tutaj pomysł na biznes oraz biznes plan dopasowany do twoich możliwości, uzyskasz również informacje jak rozpocząć własny biznes oraz otrzymać dotacje. Jeśli potrzebujesz informacji jak założyć przedsiębiorstwo zapoznaj się z naszymi artykułami. Zapraszamy także do dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami, a także do publikowania swoich pomysłów, które na pewno będą pomocne innym osobom, które chcą założyć działalność gospodarczą i prowadzić własny biznes.
  Logowanie
  Nazwa użytkownika

  Hasło  Nie masz jeszcze konta?
  Zarejestruj się

  Nie możesz się zalogować?
  Poproś o nowe hasło
  Meta Tagi
  biznesplan zakładanie firmy dotacje z urzędu dotacje z UE pomysły na biznes własna firma przedsiębiorczoœć forma opodatkowania zysk
  Popularne
  Zaproszenia ślubne
  Uprawa szparagów
  Inteligentny dom
  Kawiarnia / Herbaciarnia
  Taxi
  Warto zobaczyć

  Ostatnio dodane
  Własna firma Ant Group: największa na świecie oferta publiczna, która nigdy się nie wydarzyła
  Własna firma Gdzie stosuje się wózki paletowe i kiedy są przydatne?
  Własna firma Otwieranie własnego sklepu internetowego - od czego zaczšć?
  Własna firma Dlaczego warto kupować nowe mieszkanie wykończone pod klucz?
  Własna firma Apartamenty na sprzedaż w Gdańsku - dobry pomysł na lokatę pieniędzy?
  Najczęściej czytane
  Własny biznes Domowa hodowla kur niosek88763
  Własny biznes Pieczarkarnia52178
  Własny biznes Firma porządkowa (sprzątająca)48563
  Własny biznes Plantacja choinek38826
  Własny biznes Gabinet masażu37158
  Najczęściej komentowane
  Pomysł na biznes Domowa hodowla kur niosek6
  Pomysł na biznes Myjnia parowa6
  Pomysł na biznes Hodowla ślimaka4
  Pomysł na biznes Gabinet masażu4
  Pomysł na biznes Piwa regionalne3