Szkółka narciarska - : Pomysł na biznes - Nowy-Biznes.com - Biznes plan, Własna firma, Działalność gospodarcza
Żródło danych firm Promocja Twojej Firmy
Nawigacja
Pomysł na biznes
Zakładanie firmy
Klasyfikacja PKD
Formy opodatkowania
Dotacje z Unii Europejskiej (UE)
Dotacja z urzędu pracy
Biznes Plan
Download
Forum
Reklama
Kontakt
Szukaj
Partnerzy
Wyszukiwarka PKD
Finanse
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3,723
Najnowszy użytkownik: yliwifo
Ostatnio czytane
Bines plan Dobry wygląd, dobry biznes – dbanie o wizerunek jako pomysł na firmę
Bines plan Piwa regionalne
Bines plan Sklep - wszystko za 4 zł
Bines plan Serwis laptopów
Bines plan Akcesoria turystyczne
Bines plan Myjnia parowa
Bines plan Automaty samoobsługowe
Bines plan Kawiarnia / Herbaciarnia
Bines plan Rolex Daytona - elegancka lokata
Bines plan Copywriting
Bines plan Sklep z akcesoriami ślubnymi
Bines plan Wypożyczalnia samochodów
Bines plan Zacznij od biznesplanu
Bines plan Uprawa roślin energetycznych
Bines plan Nicholas Hayek, czyli historia pewnej inwestycji.
Polecamy


Reklama dla Twojej firmy!

Szkółka narciarska

Biznes mający charakter sezonowy musi być dopracowany w najdrobniejszych szczegółach, aby możliwie jak najwcześniej mógł przynosić oczekiwane zyski. Okres zimowy to czas wzmożonej aktywności amatorów białego szaleństwa, a stoki narciarskie wypełniają się w bardzo szybkim tempie. Jeżeli chcemy skorzystać z rosnącego popytu na sporty zimowe, atrakcyjnym dla nas pomysłem na biznes może się okazać prowadzenie własnej szkółki narciarskiej.


Program dla klientów
Każda szanująca się szkółka narciarska w pierwszej kolejności myśli o dopasowaniu prowadzonych szkoleń pod osoby nie mające dotychczas styczności z jazdą na nartach. Specjalistycznie i kompleksowo przeszkoleni instruktorzy dokładają wszelkich starań, aby klient wyniósł możliwie jak najwięcej z każdej lekcji.


Nie można również zapominać o osobach, które już wcześniej miały do czynienia z nartami. W takiej sytuacji program treningowy będzie również dopasowany pod kątem nabytych już przez uczestnika kursu umiejętności i doskonaleniem ich.


Niezależnie od tego, jaki program treningowy ustaliliśmy, należy dopasowywać warunki terenowe pod kątem uczniów. Trudne i wymagające większego kunsztu stoki narciarskie nie są zbyt dobrym rozwiązaniem. Dla osób początkujących znakomite będą z pewnością łagodnie ukształtowane tereny, które można spotkać nie tylko w górach. Dlatego szkółkę narciarską możemy otworzyć praktycznie w każdym regionie naszego kraju pod warunkiem, że panują odpowiednie warunki śniegowe lub mamy na wyposażeniu armatki śnieżne.


Licencja na prowadzenie szkółki narciarskiej
Praktycznie każda osoba może zająć się otworzeniem własnej szkółki narciarskiej praktycznie w dowolnym miejscu. Powołując się jednak na względy bezpieczeństwa należy posiadać licencję, którą przyznaje Polski Związek Narciarski. Zainwestowanie w logo PZN ma również duże znaczenie prestiżowe, gdyż szkółka posiadająca je darzona jest zaufaniem oraz wzbudza większe zaufanie.


Chcąc uzyskać licencję musimy w pierwszej kolejności udać się do Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarskich. W zależności od poziomu prowadzonych przez nas zajęć możemy się ubiegać o licencję A lub też A+B. Pierwsza z nich zarezerwowana jest dla szkółek, które chcą prowadzić zajęcia dla osób początkujących. Kierownik placówki musi posiadać stopień instruktora PZN, wymogiem koniecznym jest


również zatrudnienie co najmniej trzech pracowników posiadających owe uprawnienia w postaci licencji. Koszt licencji typu A wynosi powyżej 700 zł.


Licencja A+B uprawnia natomiast do przeprowadzania szkoleń kadrowych na przyszłych instruktorów. Kierownik szkółki musi posiadać uprawnienia instruktora wykładowcy, istnieje również obowiązek zatrudnienia pięciu instruktorów. Opłata za licencję A+B wynosi ponad 800 zł.


Niezależnie od rodzaju licencji jest ona przyznawana tylko na rok. Starając się o jej przyznanie musimy złożyć odpowiedni wniosek do dnia 30 czerwca, zaadresowany na Komisję Licencjonowanych Szkół Narciarskich (SITN), a w przypadku prowadzenia szkółki po raz pierwszy należy złożyć również dowód rejestracji firmy.


Uzyskanie licencji wiąże się ze spełnieniem przez szkółkę szeregu obowiązków takich jak m.in. zapewnienie odpowiedniego terenu i osprzętu, odpowiedzialność kierownika za merytoryczność prowadzonych szkoleń, zatrudnienie instruktorów z licencją i ich doszkalania oraz prowadzenia kontroli poczynań, sporządzanie sprawozdań z prowadzonej działalności (w terminie do 31 maja należy przesłać sprawozdanie do SITN).


Szacowanie inwestycji oraz potencjalnych zysków
Szkółka narciarska powinna posiadać swoją siedzibę. Lokal na jej potrzeby możemy wynająć, najlepiej w możliwie najatrakcyjniejszej okolicy. Posiadanie takiej powierzchni użytkowej to koszt wynajmu oraz opłaty za media, gaz, prąd itp. Na potrzeby szkółki narciarskiej musimy również zadbać o zakup sprzętu szkoleniowego (znaczniki, kijki itp.).


Koszty generują również instruktorzy, a konkretnie ich wynagrodzenie za prowadzone lekcje. Jeżeli nie posiadamy własnego stoku narciarskiego, wydatki obejmą również zakup biletów. Licencja to kolejna inwestycja.


Uruchomienie kampanii reklamowej również wymaga od nas inwestycji, a jej koszt uzależniony jest od skali akcji marketingowej. Własna strona internetowa, reklama w Internecie, ulotki itd. - na te formy powinniśmy zwrócić w pierwszej kolejności uwagę.


Średnia cena za godzinę nauki jazdy na nartach przekracza często 50-60 zł na jedną osobę, natomiast w przypadku grupy koszt jest niższy mniej więcej o 10-20 zł. Generowany zysk zależy w dużej mierze od panujących warunków śniegowych i jeżeli one dopiszą, może on sięgnąć powyżej kilkunastu tysięcy zł na miesiąc.
Inne pomysły na biznes
Biznes plan Produkcja obrazów
Biznes plan Księgarnia internetowa
Biznes plan Szkoła rodzenia
Biznes plan Handel kontami Rapidshare
Biznes plan Organizacja imprez firmowych i integracyjnych
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Nick:

Kod potwierdzający:

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Reklama
Pomysł na biznes, biznes plan, własna firma, działalność gospodarcza
Jeśli nie przychodzi Ci do głowy żaden pomysł na biznes to dobrze trafiłeś, bo ten portal jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tutaj pomysł na biznes oraz biznes plan dopasowany do twoich możliwości, uzyskasz również informacje jak rozpocząć własny biznes oraz otrzymać dotacje. Jeśli potrzebujesz informacji jak założyć przedsiębiorstwo zapoznaj się z naszymi artykułami. Zapraszamy także do dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami, a także do publikowania swoich pomysłów, które na pewno będą pomocne innym osobom, które chcą założyć działalność gospodarczą i prowadzić własny biznes.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Meta Tagi
biznesplan zakładanie firmy dotacje z urzędu dotacje z UE pomysły na biznes własna firma przedsiębiorczość forma opodatkowania zysk
Popularne
Kuchenny ogródek
Studio tatuażu
Szkoła językowa
Sprzedaż części samochodowych
Myjnia bezdotykowa
Warto zobaczyć

Ostatnio dodane
Własna firma Czy lokaty krótkoterminowe się opłacajš?
Własna firma Jak wybrać opakowanie na prezent œwišteczny?
Własna firma Niezapłacone faktury - jak się przed nimi zabezpieczyć?
Własna firma Jak zorganizować dobrš imprezę integracyjnš?
Własna firma Jak stworzyć dobry biznes plan?
Najczęściej czytane
Własny biznes Domowa hodowla kur niosek81105
Własny biznes Pieczarkarnia46492
Własny biznes Firma porządkowa (sprzątająca)44337
Własny biznes Myjnia parowa33343
Własny biznes Gabinet masażu32772
Najczęściej komentowane
Pomysł na biznes Domowa hodowla kur niosek6
Pomysł na biznes Myjnia parowa6
Pomysł na biznes Hodowla ślimaka4
Pomysł na biznes Gabinet masażu4
Pomysł na biznes Piwa regionalne3