• Promocja Twojej Firmy
  Nawigacja
  Pomysł na biznes
  Zakładanie firmy
  Klasyfikacja PKD
  Formy opodatkowania
  Dotacje z Unii Europejskiej (UE)
  Dotacja z urzędu pracy
  Biznes Plan
  Download
  Forum
  Reklama
  Kontakt
  Szukaj
  Partnerzy
  Wyszukiwarka PKD
  Finanse
  Aktualnie online
  Gości online: 1

  Użytkowników online: 0

  Łącznie użytkowników: 3,806
  Najnowszy użytkownik: otuhe
  Ostatnio czytane
  Bines plan Co musisz wiedzieć przed napisaniem skutecznego biznes planu
  Bines plan Pomysł na biznes – sklep spożywczy
  Bines plan Sklep RTV i AGD
  Bines plan Sprzedaż cygar
  Bines plan Cooking house
  Bines plan Crowdfunding, czyli jak zdobyć pieniądze na biznes
  Bines plan Kredyt gotówkowy a pożyczka krótkoterminowa - co wybrać, kiedy potrzebujesz dodatkowych środków
  Bines plan Czy inwestycja w numizmaty to dobry pomysł?
  Bines plan Agencja modelek
  Bines plan Zarabianie na transferach piłkarskich
  Bines plan Czy warto zakładać własną siłownię?
  Bines plan Coworking
  Bines plan Hodowla ślimaka
  Bines plan Taxi
  Bines plan Sprzedaż i serwis klimatyzacji
  Polecamy


  Reklama

  Szkółka narciarska

  Biznes mający charakter sezonowy musi być dopracowany w najdrobniejszych szczegółach, aby możliwie jak najwcześniej mógł przynosić oczekiwane zyski. Okres zimowy to czas wzmożonej aktywności amatorów białego szaleństwa, a stoki narciarskie wypełniają się w bardzo szybkim tempie. Jeżeli chcemy skorzystać z rosnącego popytu na sporty zimowe, atrakcyjnym dla nas pomysłem na biznes może się okazać prowadzenie własnej szkółki narciarskiej.


  Program dla klientów
  Każda szanująca się szkółka narciarska w pierwszej kolejności myśli o dopasowaniu prowadzonych szkoleń pod osoby nie mające dotychczas styczności z jazdą na nartach. Specjalistycznie i kompleksowo przeszkoleni instruktorzy dokładają wszelkich starań, aby klient wyniósł możliwie jak najwięcej z każdej lekcji.


  Nie można również zapominać o osobach, które już wcześniej miały do czynienia z nartami. W takiej sytuacji program treningowy będzie również dopasowany pod kątem nabytych już przez uczestnika kursu umiejętności i doskonaleniem ich.


  Niezależnie od tego, jaki program treningowy ustaliliśmy, należy dopasowywać warunki terenowe pod kątem uczniów. Trudne i wymagające większego kunsztu stoki narciarskie nie są zbyt dobrym rozwiązaniem. Dla osób początkujących znakomite będą z pewnością łagodnie ukształtowane tereny, które można spotkać nie tylko w górach. Dlatego szkółkę narciarską możemy otworzyć praktycznie w każdym regionie naszego kraju pod warunkiem, że panują odpowiednie warunki śniegowe lub mamy na wyposażeniu armatki śnieżne.


  Licencja na prowadzenie szkółki narciarskiej
  Praktycznie każda osoba może zająć się otworzeniem własnej szkółki narciarskiej praktycznie w dowolnym miejscu. Powołując się jednak na względy bezpieczeństwa należy posiadać licencję, którą przyznaje Polski Związek Narciarski. Zainwestowanie w logo PZN ma również duże znaczenie prestiżowe, gdyż szkółka posiadająca je darzona jest zaufaniem oraz wzbudza większe zaufanie.


  Chcąc uzyskać licencję musimy w pierwszej kolejności udać się do Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarskich. W zależności od poziomu prowadzonych przez nas zajęć możemy się ubiegać o licencję A lub też A+B. Pierwsza z nich zarezerwowana jest dla szkółek, które chcą prowadzić zajęcia dla osób początkujących. Kierownik placówki musi posiadać stopień instruktora PZN, wymogiem koniecznym jest


  również zatrudnienie co najmniej trzech pracowników posiadających owe uprawnienia w postaci licencji. Koszt licencji typu A wynosi powyżej 700 zł.


  Licencja A+B uprawnia natomiast do przeprowadzania szkoleń kadrowych na przyszłych instruktorów. Kierownik szkółki musi posiadać uprawnienia instruktora wykładowcy, istnieje również obowiązek zatrudnienia pięciu instruktorów. Opłata za licencję A+B wynosi ponad 800 zł.


  Niezależnie od rodzaju licencji jest ona przyznawana tylko na rok. Starając się o jej przyznanie musimy złożyć odpowiedni wniosek do dnia 30 czerwca, zaadresowany na Komisję Licencjonowanych Szkół Narciarskich (SITN), a w przypadku prowadzenia szkółki po raz pierwszy należy złożyć również dowód rejestracji firmy.


  Uzyskanie licencji wiąże się ze spełnieniem przez szkółkę szeregu obowiązków takich jak m.in. zapewnienie odpowiedniego terenu i osprzętu, odpowiedzialność kierownika za merytoryczność prowadzonych szkoleń, zatrudnienie instruktorów z licencją i ich doszkalania oraz prowadzenia kontroli poczynań, sporządzanie sprawozdań z prowadzonej działalności (w terminie do 31 maja należy przesłać sprawozdanie do SITN).


  Szacowanie inwestycji oraz potencjalnych zysków
  Szkółka narciarska powinna posiadać swoją siedzibę. Lokal na jej potrzeby możemy wynająć, najlepiej w możliwie najatrakcyjniejszej okolicy. Posiadanie takiej powierzchni użytkowej to koszt wynajmu oraz opłaty za media, gaz, prąd itp. Na potrzeby szkółki narciarskiej musimy również zadbać o zakup sprzętu szkoleniowego (znaczniki, kijki itp.).


  Koszty generują również instruktorzy, a konkretnie ich wynagrodzenie za prowadzone lekcje. Jeżeli nie posiadamy własnego stoku narciarskiego, wydatki obejmą również zakup biletów. Licencja to kolejna inwestycja.


  Uruchomienie kampanii reklamowej również wymaga od nas inwestycji, a jej koszt uzależniony jest od skali akcji marketingowej. Własna strona internetowa, reklama w Internecie, ulotki itd. - na te formy powinniśmy zwrócić w pierwszej kolejności uwagę.


  Średnia cena za godzinę nauki jazdy na nartach przekracza często 50-60 zł na jedną osobę, natomiast w przypadku grupy koszt jest niższy mniej więcej o 10-20 zł. Generowany zysk zależy w dużej mierze od panujących warunków śniegowych i jeżeli one dopiszą, może on sięgnąć powyżej kilkunastu tysięcy zł na miesiąc.
  Inne pomysły na biznes
  Biznes plan Produkcja obrazów
  Biznes plan Księgarnia internetowa
  Biznes plan Szkoła rodzenia
  Biznes plan Handel kontami Rapidshare
  Biznes plan Organizacja imprez firmowych i integracyjnych
  Komentarze
  Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
  Dodaj komentarz
  Nick:

  Kod potwierdzający:

  Oceny
  Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

  Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

  Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  Reklama
  Pomysł na biznes, biznes plan, własna firma, działalność gospodarcza
  Jeśli nie przychodzi Ci do głowy żaden pomysł na biznes to dobrze trafiłeś, bo ten portal jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tutaj pomysł na biznes oraz biznes plan dopasowany do twoich możliwości, uzyskasz również informacje jak rozpocząć własny biznes oraz otrzymać dotacje. Jeśli potrzebujesz informacji jak założyć przedsiębiorstwo zapoznaj się z naszymi artykułami. Zapraszamy także do dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami, a także do publikowania swoich pomysłów, które na pewno będą pomocne innym osobom, które chcą założyć działalność gospodarczą i prowadzić własny biznes.
  Logowanie
  Nazwa użytkownika

  Hasło  Nie masz jeszcze konta?
  Zarejestruj się

  Nie możesz się zalogować?
  Poproś o nowe hasło
  Meta Tagi
  biznesplan zakładanie firmy dotacje z urzędu dotacje z UE pomysły na biznes własna firma przedsiębiorczoœć forma opodatkowania zysk
  Popularne
  Kuchenny ogródek
  Studio tatuażu
  Szkoła językowa
  Sprzedaż części samochodowych
  Myjnia bezdotykowa
  Warto zobaczyć

  Ostatnio dodane
  Własna firma Kolekcjonowanie numimzatów - na czym polega?
  Własna firma Czy inwestycja w numizmaty to dobry pomysł?
  Własna firma Czyste miejsce pracy - dlaczego jest to ważne?
  Własna firma Czy reklama na bawełnianych gadżetach przyciąga klientów?
  Własna firma Jaki biznes warto otworzyć w małym mieście?
  Najczęściej czytane
  Własny biznes Domowa hodowla kur niosek89041
  Własny biznes Pieczarkarnia52584
  Własny biznes Firma porządkowa (sprzątająca)48731
  Własny biznes Plantacja choinek39027
  Własny biznes Pierogi37364
  Najczęściej komentowane
  Pomysł na biznes Domowa hodowla kur niosek6
  Pomysł na biznes Myjnia parowa6
  Pomysł na biznes Hodowla ślimaka4
  Pomysł na biznes Gabinet masażu4
  Pomysł na biznes Piwa regionalne3