• Pośrednictwo kredytowe
 • Promocja Twojej Firmy
  Nawigacja
  Pomysł na biznes
  Zakładanie firmy
  Klasyfikacja PKD
  Formy opodatkowania
  Dotacje z Unii Europejskiej (UE)
  Dotacja z urzędu pracy
  Biznes Plan
  Download
  Forum
  Reklama
  Kontakt
  Szukaj
  Partnerzy
  Wyszukiwarka PKD
  Finanse
  Aktualnie online
  Gości online: 2

  Użytkowników online: 0

  Łącznie użytkowników: 3,806
  Najnowszy użytkownik: otuhe
  Ostatnio czytane
  Bines plan Pranie i czyszczenie dywanów oraz mebli
  Bines plan Gospodarstwo agroturystyczne
  Bines plan Tańszy faks w zasięgu ręki
  Bines plan Elektrownie wiatrowe
  Bines plan Przed otwarciem biznesu nastaw się na miejsce prowadzenia zakładu.
  Bines plan Wynajem mieszkań
  Bines plan Sale zabaw dla dzieci
  Bines plan Wynajem kortu tenisowego
  Bines plan Inteligentny dom
  Bines plan Plantacja wierzby energetycznej
  Bines plan Spawanie metodą TIG
  Bines plan Automaty z obuwiem ochronnym
  Bines plan Studio Figura - Pomysł na biznes dla Ciebie!
  Bines plan Firma transportowa
  Bines plan Zdrowy styl życia – czy na tym da się zarobić?
  Polecamy


  Reklama

  Program do fakturowania i rachunków

  Założenie własnej działalności gospodarczej to ważny krok w kierunku niezależności. Po załatwieniu całego szeregu formalności (np. rejestracja firmy, nadanie REGON-u) pozostaje nam wdrożenie naszego biznes planu w życie. Pomysł na biznes to nie wszystko - najistotniejsza rzecz to jego realizacja krok po kroku oraz (jeśli będą ku temu zasadne przesłanki) elastyczna modyfikacja pod kątem zmieniających się realiów rynkowych. Pomocą w działaniach, a szczególnie przy sporządzaniu rachunków oraz faktur, może być dla nas odpowiednia aplikacja, której możliwości są idealnie dopasowane pod kątem naszych oczekiwań.

  Dedykowany program do rachunków dla firm bez VAT

  Nowoczesny program do prowadzenia rachunków oraz ewidencji sprzedaży ułatwia w sposób znaczący dokumentację wszelkich transakcji, których przeprowadzeniem się zajmujemy. W przypadku małych oraz średnich przedsiębiorstw tego typu aplikacje kosztują średnio kilkadziesiąt złotych i są w zupełności wystarczające dla prowadzenia księgowości na nasze potrzeby. Należy jednak pamiętać, że wiele z nich zostało dedykowanych po kątem statusu przedsiębiorstw - najtańsze oprogramowanie to te zarezerwowane dla firm zwolnionych z VAT, które nie wystawiają faktur, a jedynie paragony oraz rachunki.

  Możliwości tego typu aplikacji są zatem mniej rozbudowane, z dodatkowych funkcjonalności można wymienić determinowanie własnego układu rejestru wystawianych dowodów transakcji pod kątem ich indywidualnego numerowania oraz sortowanie ewidencji sprzedaży pod kątem wybranego okresu i jego zbiorcze podsumowanie, eksportowanie towarów oraz usług i klientów do wybranego formatu (najczęściej jest to pdf, html, jpg), import (akceptowalne formaty plików to zazwyczaj csv, txt). Te podstawowe funkcjonalności będą jednak w zupełności wystarczające dla małych firm bez VAT, a według polskiego prawa są nimi przedsiębiorstwa, które w ciągu roku nie uzyskały obrotu w wysokości 150 tysięcy zł.

  Program do faktur dla małych i średnich przedsiębiorstw

  Profesjonalne programy do fakturowania dają większe możliwości, przede wszystkim jeśli


  chodzi o możliwość szybkiego generowania faktur i zarządzania nimi. Mamy w ich przypadku możliwość wystawienia faktury w kilku krokach, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Oprócz tego oferują one dokładny rejestr sprzedaży VAT, rozrachunki, zdefiniowanie własnego sposobu sortowania - rachunków, klientów, rozliczeń, tworzenie własnych list mailingowych, prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów itp.

  Funkcjonalności w oferowanych programach są bardzo podobne, zróżnicowanie cenowe oraz możliwości ich dopasowania zależą w dużej mierze od potrzeb przedsiębiorcy. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na przeznaczenie aplikacji - czy są nimi małe lub średnie przedsiębiorstwa, czy program oferuje tylko wystawianie rachunków i paragonów bez faktur (aplikacja dla firm korzystających ze zwolnienia z VAT).

  Licencja na zakup

  Programy do fakturowania i rachunków są aplikacjami, które sprzedawane są na zasadzie licencji. Licencja przypisywana jest z reguły do danego numeru NIP firmy, zatem nie można go powielać ani rozpowszechniać. Ponadto mamy zazwyczaj do dyspozycji możliwość dożywotniego korzystania z aplikacji (licencja dożywotnia), jednak aktualizacja oprogramowania jest z reguły możliwa jedynie w okresie pierwszego roku. Aplikacje umożliwiające fakturowanie to koszt rzędu zazwyczaj od 100 zł do 300-400 zł w zależności od ich możliwości rozbudowy oraz potencjału.

  Najważniejsze czynniki, którymi powinnyśmy się kierować przy wyborze odpowiedniego programu, to jego intuicyjność, łatwość obsługi oraz jego szybkość i wygoda. Z reguły w przypadku tego typu aplikacji otrzymujemy również w cenie produktu serwis na wypadek problemów z jego poprawnym działaniem. Oczywiście sprzedawane oprogramowanie to aplikacja desktopowa, która wymaga instalacji na naszym komputerze. Odpowiednie działanie oprogramowania jest też uzależnione od jakości sprzętu, na którym będzie ono instalowane.

  W internecie znaleźć można również darmowe aplikacje do pobrania, polecane są one głównie dla firm zwolnionych podmiotowo z VAT (wystawianie rachunków i paragonów bez VAT).
  Inne pomysły na biznes
  Biznes plan Kolportaż ulotek reklamowych
  Biznes plan Solarium i salon kosmetyczny
  Biznes plan Piwa regionalne
  Biznes plan Pub
  Biznes plan Aplikacje mobilne
  Komentarze
  Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
  Dodaj komentarz
  Nick:

  Kod potwierdzający:

  Oceny
  Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

  Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

  Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  Reklama
  Pomysł na biznes, biznes plan, własna firma, działalność gospodarcza
  Jeśli nie przychodzi Ci do głowy żaden pomysł na biznes to dobrze trafiłeś, bo ten portal jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tutaj pomysł na biznes oraz biznes plan dopasowany do twoich możliwości, uzyskasz również informacje jak rozpocząć własny biznes oraz otrzymać dotacje. Jeśli potrzebujesz informacji jak założyć przedsiębiorstwo zapoznaj się z naszymi artykułami. Zapraszamy także do dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami, a także do publikowania swoich pomysłów, które na pewno będą pomocne innym osobom, które chcą założyć działalność gospodarczą i prowadzić własny biznes.
  Logowanie
  Nazwa użytkownika

  Hasło  Nie masz jeszcze konta?
  Zarejestruj się

  Nie możesz się zalogować?
  Poproś o nowe hasło
  Meta Tagi
  biznesplan zakładanie firmy dotacje z urzędu dotacje z UE pomysły na biznes własna firma przedsiębiorczoœć forma opodatkowania zysk
  Popularne
  Reklama outdoor
  Myjnia bezdotykowa
  Kuchenny ogródek
  Hodowla zwierząt futerkowych
  Akcesoria turystyczne
  Warto zobaczyć

  Ostatnio dodane
  Własna firma Biuro rachunkowe Protegga – usługi księgowe w Katowicach
  Własna firma Uzupełnij swój miesięczny dochód handlem kontraktami CFD online
  Własna firma Jak nadać drewnu estetyczny wygląd?
  Własna firma Inwestycja w Zdrowie - Wartość Pakietów Medycznych dla Firm
  Własna firma Kolekcjonowanie numimzatów - na czym polega?
  Najczęściej czytane
  Własny biznes Domowa hodowla kur niosek89423
  Własny biznes Pieczarkarnia53447
  Własny biznes Firma porządkowa (sprzątająca)49001
  Własny biznes Plantacja choinek39292
  Własny biznes Pierogi37812
  Najczęściej komentowane
  Pomysł na biznes Domowa hodowla kur niosek6
  Pomysł na biznes Myjnia parowa6
  Pomysł na biznes Hodowla ślimaka4
  Pomysł na biznes Gabinet masażu4
  Pomysł na biznes Piwa regionalne3