• Promocja Twojej Firmy
  Nawigacja
  Pomysł na biznes
  Zakładanie firmy
  Klasyfikacja PKD
  Formy opodatkowania
  Dotacje z Unii Europejskiej (UE)
  Dotacja z urzędu pracy
  Biznes Plan
  Download
  Forum
  Reklama
  Kontakt
  Szukaj
  Partnerzy
  Wyszukiwarka PKD
  Finanse
  Aktualnie online
  Gości online: 1

  Użytkowników online: 0

  Łącznie użytkowników: 3,805
  Najnowszy użytkownik: otuhe
  Ostatnio czytane
  Bines plan Agencja ubezpieczeniowa
  Bines plan Lecznica dla zwierząt
  Bines plan Czy warto rozpoczynać własną działalność?
  Bines plan Obsługa funduszy unijnych
  Bines plan Kwiaciarnia
  Bines plan Inwestowanie w papiery wartościowe
  Bines plan Kurczak z rożna w przyczepce
  Bines plan Pizzeria
  Bines plan Hodowla ryb
  Bines plan Biuro Nieruchomości
  Bines plan Produkcja ozdób świątecznych
  Bines plan ISO 9001 - poprawi jakość oferowanych przez Ciebie usług
  Bines plan Roboty wykończeniowe
  Bines plan Kursy nurkowania
  Bines plan Organizacja imprez dla dzieci
  Polecamy


  Reklama

  Zanim otworzysz biznes

  Zanim otworzymy biznes i zaczniemy na nim zarabiać musimy przejść naprawdę długą drogę, bo już sam proces otwierania przedsiębiorstwa bywa dość skomplikowany, a jeśli dodamy do tego kilka innych aspektów, możemy poczuć się zniechęceni. Trzeba jednak zauważyć, że warto, zwłaszcza, gdy nie mamy innych perspektyw lub też posiadamy świetny, innowacyjny pomysł na biznes.
  Jeśli mamy pomysł na własny biznes, ale nie mamy pieniędzy, wcale nie oznacza to, że musimy rezygnować z jego realizacji, warto zorientować się, czy istnieją jakieś dofinansowania do takich pomysłów. Przede wszystkim musimy pamiętać o dotacji dla osób bezrobotnych, która może wynosić nawet 23 tysiące i co istotne jest bezzwrotna, o ile nie przestaniemy prowadzić działalności. Oczywiście bywa też tak, że Urzędnicy odmawiają pomocy, ale najbardziej uparte osoby docierają do odpowiedniego pokoju i znajdują pieniądze, chociaż nie leżą one na ulicy
  Jeszcze raz przeanalizuj swój biznes plan, bo jeśli nie jest zbyt dobry, raczej nie odniesiesz większego sukcesu. Musisz szukać czegoś, co jest pożądane w danym miejscu lub też ma jakąś szansę na sukces w ujęciu krajowym, czy też globalnym. Czasem pierwszy pomysł sprawdzi się doskonale, innym razem niestety może upaść po pierwszym miesiącu, a jeśli weźmiesz dotację, musisz liczyć się z tym, że zamknięcie biznesu wiąże się z oddaniem pieniędzy.
  Warto pamiętać, że na samym początku firma rzadko przynosi jakikolwiek zysk, często są to nawet straty, dlatego trzeba dobrze przemyśleć swoją decyzję. Nienajlepszym momentem na otwieranie biznesu jest kiepska sytuacja finansowa, długi, bo można je łatwo pomnożyć. Nie warto też podejmować pochopnych decyzji, podpisywać umowy z dostawcami, zanim biznes nie będzie oficjalnie otwarty. Ważne jest zaplecze, zwłaszcza w przypadku sklepu, ale za towar trzeba zapłacić i jeśli przedwcześnie zainwestujemy, możemy podwójnie stracić. Tutaj warto poruszyć kwestie rezygnowania z pracy w momencie, gdy decydujemy się na założenie własnego biznesu. Wiele osób podejmuje taką pochopne decyzje, chcąc poświecić się nowemu przedsięwzięciu, a to niestety może tylko potęgować nasze zadłużenie.
  Zakładając firmę musimy pamiętać o wszystkich płatnościach, ubezpieczeniu dla siebie i pracowników. Jesteśmy zobligowania do ich płacenia. Oczywiście możemy


  liczyć na pewne ulgi, o które warto zapytać, bo niektórzy urzędnicy nie są tak uprzejmi, żeby na są nich poinformować. Jeśli zakładamy, że posiadane fundusze są wystarczające, założymy za nie firmę, opłacimy lokal, ale także składki – nie ma obawy, ale jeśli zapomnimy zawrzeć tego w swoim kosztorysie, niestety kolejny kredyt obciąży naszą firmę lub rodzinę, bo okaże się, że jako młode przedsiębiorstwo kredytu nie dostaniemy.
  Warto tutaj poruszyć również kwestie czysto psychologiczne, bo nie jest tak, że każdy z nas potrafi zająć rolę prezesa, sprawować władze nad pracownikami, czasem jest to bariera, której nie da się pokonać. Wiele osób przyjmuje, że nie ma nic trudnego w prowadzeniu firmy, zarządzaniu zasobami ludzkimi, nie umie postawić sprawy jasno, wydać poleceń, wchodzi w dziwne relacje z pracownikami. Wiele osób chcąc oszczędzić zatrudnia członków swojej rodziny, a to jak wiadomo nie zawsze ma korzystny wpływ na relacje w domu i w firmie. Jeśli chcemy, aby firma odniosła sukces, musimy mieć autorytet. Tutaj warto zahaczyć o kwestie wybierania pracowników, co też nie jest tak oczywiste, wydaje nam się, że rekrutacja to nic trudnego, ale stworzenie dobrej kadry też jest spory wyzwaniem, zwłaszcza dla osób bez doświadczenia.
  Często biznes jest nasza ucieczką z korporacji, gdzie czujemy się zduszeni, wykorzystywani, nie mamy czasu na urlop, wracamy późno i biznes wydaje na się czymś idealnym, co pozwala nam na dowolne decyzje, owszem bywa taki, ale nie zawsze.
  Jeśli planujemy otworzenie własnej firmy, musimy być świadomi tego, jak to wszystko przebiega, za co płacimy. Często osoby pracujące w wolnych zawodach zastanawiają się, czy nie jest to dobre rozwiązanie, wygodniejsze i bezpieczniejsze niż ciągle zmieniające się zawody. Warto jednak przeanalizować swój zysk, bo odprowadzanie skład w biznesie wygląda inaczej, trzeba być też bardziej ostrożnym, zwracać uwagę na wszelkie kwestie finansowe, które nie są tak oczywiste. Musimy też pamiętać o kryzysie, który wraca jak bumerang, różnych zmiennych, politycznych, czy finansowych społeczeństwa w danym regionie. Czasem lepiej jest trochę poczekać i otworzyć firmę w takim momencie, gdy znajdzie ona swoich klientów
  Inne pomysły na biznes
  Biznes plan Korepetycje
  Biznes plan Secondhand
  Biznes plan Hodowla zwierząt futerkowych
  Biznes plan Projektant grafiki komputerowej
  Biznes plan Sklep z artykułami do ślubu
  Komentarze
  Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
  Dodaj komentarz
  Nick:

  Kod potwierdzający:

  Oceny
  Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

  Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

  Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  Reklama
  Pomysł na biznes, biznes plan, własna firma, działalność gospodarcza
  Jeśli nie przychodzi Ci do głowy żaden pomysł na biznes to dobrze trafiłeś, bo ten portal jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tutaj pomysł na biznes oraz biznes plan dopasowany do twoich możliwości, uzyskasz również informacje jak rozpocząć własny biznes oraz otrzymać dotacje. Jeśli potrzebujesz informacji jak założyć przedsiębiorstwo zapoznaj się z naszymi artykułami. Zapraszamy także do dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami, a także do publikowania swoich pomysłów, które na pewno będą pomocne innym osobom, które chcą założyć działalność gospodarczą i prowadzić własny biznes.
  Logowanie
  Nazwa użytkownika

  Hasło  Nie masz jeszcze konta?
  Zarejestruj się

  Nie możesz się zalogować?
  Poproś o nowe hasło
  Meta Tagi
  biznesplan zakładanie firmy dotacje z urzędu dotacje z UE pomysły na biznes własna firma przedsiębiorczoœć forma opodatkowania zysk
  Popularne
  Agencja eventowa
  Rolnictwo jako biznes
  Rolex Daytona - elegancka lokata
  Wybór sieci franczyzowej
  Handel choinkami
  Warto zobaczyć

  Ostatnio dodane
  Własna firma Ant Group: największa na świecie oferta publiczna, która nigdy się nie wydarzyła
  Własna firma Gdzie stosuje się wózki paletowe i kiedy są przydatne?
  Własna firma Otwieranie własnego sklepu internetowego - od czego zaczšć?
  Własna firma Dlaczego warto kupować nowe mieszkanie wykończone pod klucz?
  Własna firma Apartamenty na sprzedaż w Gdańsku - dobry pomysł na lokatę pieniędzy?
  Najczęściej czytane
  Własny biznes Domowa hodowla kur niosek87012
  Własny biznes Pieczarkarnia49927
  Własny biznes Firma porządkowa (sprzątająca)47428
  Własny biznes Plantacja choinek37222
  Własny biznes Gabinet masażu36348
  Najczęściej komentowane
  Pomysł na biznes Domowa hodowla kur niosek6
  Pomysł na biznes Myjnia parowa6
  Pomysł na biznes Hodowla ślimaka4
  Pomysł na biznes Gabinet masażu4
  Pomysł na biznes Piwa regionalne3