• Promocja Twojej Firmy
  Nawigacja
  Pomysł na biznes
  Zakładanie firmy
  Klasyfikacja PKD
  Formy opodatkowania
  Dotacje z Unii Europejskiej (UE)
  Dotacja z urzędu pracy
  Biznes Plan
  Download
  Forum
  Reklama
  Kontakt
  Szukaj
  Partnerzy
  Wyszukiwarka PKD
  Finanse
  Aktualnie online
  Gości online: 1

  Użytkowników online: 0

  Łącznie użytkowników: 3,806
  Najnowszy użytkownik: otuhe
  Ostatnio czytane
  Bines plan Nauka jazdy
  Bines plan Hodowla ryb
  Bines plan Hurtownia produktów z Chin
  Bines plan Jak przejść bezboleśnie z etatu na własną działalność?
  Bines plan Tworzenie stron internetowych
  Bines plan Jak zorganizować dobrš imprezę integracyjnš?
  Bines plan Kredyt gotówkowy a pożyczka krótkoterminowa - co wybrać, kiedy potrzebujesz dodatkowych środków
  Bines plan Agencja reklamowa
  Bines plan Zarabianie na transferach piłkarskich
  Bines plan Private banking jakie lokaty warto założyć?
  Bines plan Program do fakturowania i rachunków
  Bines plan Sklep z akcesoriami ślubnymi
  Bines plan Reklama outdoor
  Bines plan Cukiernia
  Bines plan Dom seniora
  Polecamy


  Reklama

  Doradztwo prawne

  Profesjonalne doradztwo w każdej dziedzinie naszego życia pozwala rozwiązać wiele pojawiających się problemów, dlatego nie dziwi fakt, że wiele osób zarówno tych indywidualnych jak i posiadających własną firmę pragnie korzystać z takich usług. Jeżeli posiadamy ogromny atut w postaci wiedzy teoretycznej z zakresu prawa i nie boimy się nowych wyzwań, dobrym pomysłem dla nas będzie otworzenie własnego biura doradztwa prawnego.


  Studia są konieczne?
  Osoba kończąca kierunki prawnicze może wykorzystywać swoją wiedzę będąc zatrudniona w kancelariach i korporacjach prawnych. Oczywiście zapotrzebowanie na absolwentów w tej dziedzinie nie ogranicza się tylko i wyłącznie na tych dwóch miejscach - spora grupa firm z różnych gałęzi gospodarki poszukuje osób posiadających ogromną wiedzę z zakresu prawa.


  Chcąc udzielać porad prawnych zakładając własne doradztwo możemy obrać dwa kierunki - uzyskać status absolwenta prawa lub też oferując swoje usługi bez dyplomu. Oczywiście ta druga opcja napotyka sporo ograniczeń w postaci problemów praktycznych takich jak m.in. kłopoty z reprezentowaniem klienta przed sądem nie posiadając stosownego wykształcenia (kwestia prestiżu i wizerunku oraz wymogów formalnych), trudności z uzyskaniem ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej czy też ograniczony zakres oferowanych przez nas porad.


  Zapotrzebowanie na rynku
  W dobie kryzysu gospodarczego coraz więcej osób decyduje się skorzystać z usług doradztwa prawnego, które oferuje swoje porady w przystępnej cenie. Najpopularniejszymi poradami ostatnimi czasy są te związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, dochodzeniem swoich należności przed stosowną instytucją (składanie pozwów, sprzeciwów, wniosków), negocjacji pomiędzy stronami.


  Oferta naszego doradztwa prawnego powinna również uwzględniać kwestie dotyczące spłat różnego rodzaju długów w postaci niespłaconych kredytów czy też pożyczek, a przede wszystkim konsekwencji związanych z nieterminową ich spłatą.


  Własne biuro to większa wiarygodność
  Posiadanie własnego biura doradztwa prawnego zwiększa naszą wiarygodność w oczach klienta. Stajemy się w jego mniemaniu bardziej profesjonalni i kompetentni.


  Ze


  względu na szerokość zagadnienia prawo jest dziedziną, której opanowanie w całej swojej rozciągłości jest praktycznie niewykonalne (a przynajmniej niezwykle trudne), dlatego warto zastanowić się nad wyspecjalizowaniem się w danej jego dziedzinie. Jeżeli konkretna sprawa klienta wykracza poza nasze kompetencje oraz wiedzę nabytą, warto skierować taką osobę do odpowiedniego specjalisty. Współpraca z doradcami z innych dziedzin prawa jest tutaj kwestią godną przemyślenia.


  Poszerzenie oferty
  Prowadzone przez nas doradztwo może zajmować się nie tylko poradami prawnymi, ale również tymi z zakresu finansów czy rachunkowości. Dzięki temu będziemy mogli pozyskać do współpracy firmy oferując im kompleksowe usługi z zakresu prowadzonej przez nie działalności. Jeżeli oczywiście niektóre zagadnienia wykraczają poza naszą wiedzę, współpraca z biurem rachunkowych czy też innym specjalistą w danej dziedzinie będzie rozsądnym rozwiązaniem.


  Prowadzenie biura doradztwa prawnego na zasadach franczyzy jest również jedną z możliwych do przyjęcia opcji prowadzenia tejże działalności. Za przystąpienie do systemu działające w naszym kraju sieci wymagają od nas uiszczenia opłaty stałej oraz licencyjnej w wysokości przynajmniej 1000 zł. Minusem takiego rozwiązania jest fakt, że o pozyskiwanie klientów musimy postarać się sami we własnym zakresie. Można zatem w przypadku podjęcia decyzji o własnej działalności kwotę za opłatę licencyjną przeznaczyć na kampanię reklamową w środkach masowego przekazu (szczególnie w Internecie, gdzie usługi doradztwa prawnego przybierają na sile).


  Porad prawnych można udzielać również przez Internet za pośrednictwem własnego serwisu lub też przy pomocy portali umożliwiających ich udzielanie (oczywiście pobierana jest przez nie stosowna prowizja).


  Opłacalność
  Osoby posiadające aplikację prawniczą mają zdecydowanie łatwiejsze zadanie w przypadku chęci prowadzenia biura doradztwa prawnego, niż te takowej nie mające. Przede wszystkim głównym ograniczeniem są trudności w postaci pozyskiwania klientów biznesowych i oferowania im określonych warunków współpracy. Osoba bez licencji prawnika jest mniej wiarygodna i należy mieć to na względzie.
  Inne pomysły na biznes
  Biznes plan Serwis sprzętu gaśniczego
  Biznes plan Hodowla zwierząt futerkowych
  Biznes plan Kolektura lotto
  Biznes plan Sprzątanie biur i mieszkań
  Biznes plan Sklep ziołowy
  Komentarze
  Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
  Dodaj komentarz
  Nick:

  Kod potwierdzający:

  Oceny
  Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

  Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

  Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  Reklama
  Pomysł na biznes, biznes plan, własna firma, działalność gospodarcza
  Jeśli nie przychodzi Ci do głowy żaden pomysł na biznes to dobrze trafiłeś, bo ten portal jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tutaj pomysł na biznes oraz biznes plan dopasowany do twoich możliwości, uzyskasz również informacje jak rozpocząć własny biznes oraz otrzymać dotacje. Jeśli potrzebujesz informacji jak założyć przedsiębiorstwo zapoznaj się z naszymi artykułami. Zapraszamy także do dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami, a także do publikowania swoich pomysłów, które na pewno będą pomocne innym osobom, które chcą założyć działalność gospodarczą i prowadzić własny biznes.
  Logowanie
  Nazwa użytkownika

  Hasło  Nie masz jeszcze konta?
  Zarejestruj się

  Nie możesz się zalogować?
  Poproś o nowe hasło
  Meta Tagi
  biznesplan zakładanie firmy dotacje z urzędu dotacje z UE pomysły na biznes własna firma przedsiębiorczoœć forma opodatkowania zysk
  Popularne
  Sklep obuwniczy
  Budka z lodami
  Agencja interaktywna
  Hodowla ryb
  Studio tatuażu
  Warto zobaczyć

  Ostatnio dodane
  Własna firma Biuro rachunkowe Protegga – usługi księgowe w Katowicach
  Własna firma Uzupełnij swój miesięczny dochód handlem kontraktami CFD online
  Własna firma Jak nadać drewnu estetyczny wygląd?
  Własna firma Inwestycja w Zdrowie - Wartość Pakietów Medycznych dla Firm
  Własna firma Kolekcjonowanie numimzatów - na czym polega?
  Najczęściej czytane
  Własny biznes Domowa hodowla kur niosek89496
  Własny biznes Pieczarkarnia53561
  Własny biznes Firma porządkowa (sprzątająca)49086
  Własny biznes Plantacja choinek39356
  Własny biznes Pierogi37913
  Najczęściej komentowane
  Pomysł na biznes Domowa hodowla kur niosek6
  Pomysł na biznes Myjnia parowa6
  Pomysł na biznes Hodowla ślimaka4
  Pomysł na biznes Gabinet masażu4
  Pomysł na biznes Piwa regionalne3