Produkcja zaprawy klejącej - : Pomysł na biznes - Nowy-Biznes.com - Biznes plan, Własna firma, Działalność gospodarcza
Żródło danych firm Promocja Twojej Firmy
Nawigacja
Pomysł na biznes
Zakładanie firmy
Klasyfikacja PKD
Formy opodatkowania
Dotacje z Unii Europejskiej (UE)
Dotacja z urzędu pracy
Biznes Plan
Download
Forum
Reklama
Kontakt
Szukaj
Partnerzy
Wyszukiwarka PKD
Finanse
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3,876
Najnowszy użytkownik: etymat
Ostatnio czytane
Bines plan Założenie firmy nie jest wcale takie kosztowne!
Bines plan Przed otwarciem biznesu nastaw się na miejsce prowadzenia zakładu.
Bines plan Hodowla ryb akwariowych
Bines plan Sklep - wszystko za 4 zł
Bines plan Szkoła gotowania
Bines plan Sprzedaż ziemi ogrodowej
Bines plan Centrum jogi
Bines plan Skład węgla kamiennego
Bines plan Kawiarenka internetowa
Bines plan Nauka jazdy
Bines plan Sklep outletowy
Bines plan Pranie i czyszczenie dywanów oraz mebli
Bines plan Smart working: elastyczność i ergonomia kluczem do sukcesu firmy?
Bines plan Hurtownia produktów z Chin
Bines plan Wypożyczalnia przyczep kempingowych
Polecamy


Reklama dla Twojej firmy!

Produkcja zaprawy klejącej

Bogata oferta firm w branży budowlanej sprawia, że nowym podmiotom chcącym zaistnieć w tym segmencie jest niezwykle trudno wprowadzić innowacyjne elementy, które będą w stanie skutecznie rywalizować ze znanymi markami. Pod kątem cenowym wydaje się to niezwykle trudne w realizacji, dlatego należy postawić przede wszystkim na jakość swojego produktu. A jeżeli idzie to w parze z całkiem konkurencyjną ceną, mamy absolutnie szansę na zaistnienie w tym segmencie. Dlatego produkowanie zaprawy klejącej według własnej unikalnej receptury może być wartym rozważenia pomysłem na biznes.


Odpowiednia wiedza
W pierwszej kolejności warto być dobrze zorientowanym w kontekście składu chemicznego produktów konkurencyjnych firm, aby nie kopiować ich pomysłów. Jeżeli nasza koncepcja na wytwarzanie kleju wymaga od nas zastosowania drogich składników, przesadne opuszczanie ceny może nas doprowadzić do skraju opłacalności całego biznesu. Chcąc uniknąć takiej sytuacji powinniśmy w pierwszej kolejności dokładnie skalkulować, w jakim przedziale kosztów będziemy się w stanie zamknąć. Da nam to podstawę do skonstruowania wstępnej oferty i określenia grupy docelowej, do której chcemy trafić.


Na rynku mamy do czynienia z zaprawami przeznaczonymi do różnego rodzaju płytek, różniących się przyczepnością, wydajnością i elastycznością, przystosowanych do określonego podłoża lub ściany. Kleje specjalistyczne, np. pod ogrzewanie podłogowe, są znacznie droższe w stosunku do uniwersalnych odmian. Dlatego właśnie czasami nie warto decydować się na konkurowanie z firmami, które oferują najtańsze na rynku produkty, ponieważ pod kątem cenowym z całą pewnością będziemy na przegranej pozycji.


Dokładna znajomość składu chemicznego
Przygotowując zaprawę klejącą musimy dokładnie wiedzieć, co będziemy oferować klientowi. Mowa tu o składzie chemicznym danego produktu. Tylko w ten sposób będziemy mogli w precyzyjny sposób określić na opakowaniu sposób


jego użycia i przeznaczenia. Jest to niezwykle istotne z punktu widzenia odbiorcy, który będzie miał możliwość bezpośredniego porównania składu chemicznego z konkurencyjnymi firmami. Do procesu produkcyjnego potrzebne nam będą określone surowce oraz budynek będący pomieszczeniem produkcyjnym z linią manualną, półautomatyczną lub automatyczną w zależności od wielkości przedsięwzięcia. Maszyna do mieszania i wytwarzania zaprawy klejowej będzie nam niezbędna, podobnie jak magazyn do przechowywania towaru.


Rynek zbytu
Rynek zbytu będzie rzecz jasna uzależniony od tego, czy chcemy działać lokalnie czy globalnie. Jeżeli nasza oferta jest bardziej atrakcyjna w porównaniu do konkurencji lub też przy podobnym poziomie cenowym zapewniamy lepszą jakość produktu, warto przemyśleć sprawę dystrybucji w szerszej perspektywie. Sklepy oraz markety z pewnością chętnie zapoznają się z naszą ofertą i przy spełnianiu powyższych warunków podejmą współpracę. Chcąc spełniać określone wymagania jakościowe musimy rzecz jasna postarać się o stosowne certyfikaty, dzięki którym znacznie łatwiej będzie nam przeciwstawić się konkurencji.


Koszty inwestycyjne
Najbardziej kosztowną inwestycją w perspektywie założenia własnej linii produkcyjnej do wytwarzania zaprawy klejącej może się okazać zakup maszyny. Cena jest uzależniona od wydajności, gabarytów, pojemności zbiornika, mocy silnika itp. Koszt zakupu takiego urządzenia nierzadko przekracza 100 tysięcy zł, jednak już za kilkadziesiąt tysięcy zł powinniśmy znaleźć używany sprzęt w dobrym stanie. Do tego dochodzą jeszcze pozwolenia na prowadzenie działalności, koszty wynajmu powierzchni produkcyjnej i magazynowej, zakup surowców itp. Koszt całej inwestycji w przypadku produkcji zaprawy klejowej na szerszą niż lokalna skalę znacznie przekroczy 200-300 tysięcy zł, jednak przy atrakcyjnej ofercie nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem grona odbiorców zarówno indywidualnych, jak i dużych firm budowlanych łącznie ze sklepami oraz marketami budowlanymi.
Inne pomysły na biznes
Biznes plan Solarium i salon kosmetyczny
Biznes plan Produkcja palet drewnianych
Biznes plan Niania do wynajęcia
Biznes plan Ścianka wspinaczkowa
Biznes plan Budka z lodami
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Nick:

Kod potwierdzający:

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Reklama
Pomysł na biznes, biznes plan, własna firma, działalność gospodarcza
Jeśli nie przychodzi Ci do głowy żaden pomysł na biznes to dobrze trafiłeś, bo ten portal jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tutaj pomysł na biznes oraz biznes plan dopasowany do twoich możliwości, uzyskasz również informacje jak rozpocząć własny biznes oraz otrzymać dotacje. Jeśli potrzebujesz informacji jak założyć przedsiębiorstwo zapoznaj się z naszymi artykułami. Zapraszamy także do dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami, a także do publikowania swoich pomysłów, które na pewno będą pomocne innym osobom, które chcą założyć działalność gospodarczą i prowadzić własny biznes.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Meta Tagi
biznesplan zakładanie firmy dotacje z urzędu dotacje z UE pomysły na biznes własna firma przedsiębiorczość forma opodatkowania zysk
Popularne
Forex
Gabinet masażu
Doradca podatkowy
Kiosk ruchu
Sklep rowerowy
Warto zobaczyć

Ostatnio dodane
Własna firma Czy lokaty krótkoterminowe się opłacajš?
Własna firma Jak wybrać opakowanie na prezent œwišteczny?
Własna firma Niezapłacone faktury - jak się przed nimi zabezpieczyć?
Własna firma Jak zorganizować dobrš imprezę integracyjnš?
Własna firma Jak stworzyć dobry biznes plan?
Najczęściej czytane
Własny biznes Domowa hodowla kur niosek81613
Własny biznes Pieczarkarnia46762
Własny biznes Firma porządkowa (sprzątająca)44624
Własny biznes Myjnia parowa33578
Własny biznes Gabinet masażu33151
Najczęściej komentowane
Pomysł na biznes Domowa hodowla kur niosek6
Pomysł na biznes Myjnia parowa6
Pomysł na biznes Hodowla ślimaka4
Pomysł na biznes Gabinet masażu4
Pomysł na biznes Piwa regionalne3